Recepty M.á.r.i.a

Krupicovo-jablkový nákyp s tvarohom - recept

Krupicovo-jablkový nákyp s tvarohom

Skôr sme naučení na ryžový nákyp alebo žemlovku ale skúste krupicový. Ak vymeníte detskú krupicu za špaldovú zvýrazní sa chuť jedla po orechoch a ešte je aj o trochu zdravšia Chichocem sa...podľa množstva cukru

Steak z tuniaka, krupoto s hubami a cuketovými špagetami - recept

Steak z tuniaka, krupoto s hubami a cuketovými špagetami

Ľahké a chutné mäsko, ktoré francúzi nazývajú aj "morské teľacie mäso", u nás sa objavuje na tanieroch menej, skôr ten v konzervách.

Fazuľová pomazánka - recept

Fazuľová pomazánka

Rýchlovka na raňajky, možno trochu nezvyčajná nátierka, ale chutí výborne. K tomu čerstvé z rúry vybraté pečivo. Čo viac nám treba?

Makový koláč s ostružinami a posýpkou - recept

Makový koláč s ostružinami a posýpkou

Slivky a mak neoddeliteľné chute jesene. Zamenila som slivky za ostružiny, k tomu v ceste tvaroh zaručuje šťavnatú dobrotu. 

Marhuľové tortičky - recept

Marhuľové tortičky

Lahodný letný dezert ovocie sa dá použiť podľa chuti alebo sezóny

Slané tyčinky vyskoč z vody - recept

Slané tyčinky vyskoč z vody

Recept mám ešte z bohatej studnice receptov od mojej mamy, ten názov je odvodený od toho, že cesto kysne vo vode...zaujímavé ale funguje to Áno

Cuketovo mrkvový šalát - recept

Cuketovo mrkvový šalát

Leto je plné zeleniny tak prečo nevyužiť a prioraviť aj niečo menej známe, chutný, chrumkavý, svieži šalátik.

Zapekané cestoviny s údeným - recept

Zapekané cestoviny s údeným

Malá ukážka leď sa vám podarí uvariť niečoho viac ako ste chceli...robia som granadír a ostali domáce fliačky, v chladnčke sa našlo kúsok údené a bolo rozhodnuté .... Ingrediencie píšem tak približne, záleží čo si tam dáte a koľko.

Rýchla cuketová polievka - recept

Rýchla cuketová polievka

Cukety sa začínajú zbierať a ich využitie je veľmi rôznorodé - polievky, placky, šaláty, prívarky, koláče sladké, slané, pečená, vysmážaná, plnená ....je toho veľa, len si treba najsť to svoje ak ste milovníkom cukety.

Zapekané palacinky - recept

Zapekané palacinky

Palacinky asi každý roí podľa svojho receptu a aj náplň do nich. Najviac obľúbené sú s tvarom alebo džemom a deti veľa čokolády. Ja som robila tzv. hrnčekové a dala so ich zapiecť.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok