Hoďme sa do kľudu

Áno, idú na nás ťažké časy. Nebude to jednoduché. Riešiť všetky domáce spory, udržiavať pohodu, myslieť na rodičov. Na tisíc vecí. Ponorka, nuda.

Povedzme si ale pravdu, ak sa dokážeme dostať my do pohody, budú v pohode aj ostatní v rodine. Samozrejme, každý má milión dôvodov, prečo byť nervózny, prečo sa strachovať.

Ale ešte stále ráno keď vstávame, vieme, čo dáme deťom jesť. Myslím tým, že nemáme prázdne špajze. Iba sa rozhodujeme, či dnes radšej parené buchty alebo kura na paprike. Naši synovia nerukujú do vojny, iba musíme ustriehnuť, aby nesedeli celý deň pri internete.

Možno je ten správny čas naučiť deti niečo upiecť. Nikto  nepríde na návštevu, tak nevadí, že bude kuchyňa jak po výbuchu.

Možno sa chce dcéra naučiť hačkovať - smelo do toho. Ak neviete, tak skúste cideá na internete.

Alebo stačí vytiahnuť stroj či ihlu a nič a spolu ušiť pre bábiky nové oblečenie. Komplet od návrhu po doplnky.

Alebo ukázať synovi, ako sa lepia papierové modely.

Ja neviem, vy poznáte svoje deti.

A hlavne poznáte seba. Tak pamätajte, nemusíte byť dokonalé. Problémy budú, ale neriešte ich dopredu. Stačí, až keď prídu.

Kľudne si uvarte kávu, nalejte vínko a len tak poseďte. Alebo si urobte dlhý kúpeľ. Skúste nájsť niečo pre potešenie.

A prestaňte sa strachovať. Nebojte sa. Všetko to prejde. Raz zas bude dobre. Možno máme jedinečnú príležitosť byť trochu viac so svojimi deťmi.

Ja dnes upečiem zemiakové pagáče a konečne sa pustím do toho šálu, čo plánujem už asi mesiac.

 

No a hlavne - nesledujete neustále správy, nescrollujte internet, nehľadajte najnovšie štatistiky. Neprospieva nám to.

 

Komentáre

Dáša, presne takÁno​​​​​​. Ja som zatiaľ v kľude. Od stredy som v karantene, včera som absolvovala testy s negatívnym výsledkom, tak tiež drahý je negatívny. Hráme hry, ešte nás čaká robota s jablkami, máme čo robiť. Aramana ma nakriatla na sušenie jabĺk, sušičku máme, tak dnes sa do toho pustíme. Večer si sedkáme s čajíkom pri krbe a mastíme karty Mrkám​​​​​​. Keďže máme home office, tak ani pracovne z cviku nevyjdeme. 

super využitie času

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok