O predsavzatiach na konci januára

Asi by som si tu mala trochu verejne sypať popol na hlavu.

V blogu od Kami som tvrdila, že si novoročné predsavzatia nedávam a predsa ... predsa len som si toho roku jedno dala. Ono nie je tak ani novoročné, ono je ešte decembrové, ale platí na celý rok.

Nechám si dlhé vlasy.

V živote som nemala dlhé vlasy. Ani ako malá. Pracujúca mama (otec už daaavno bol z domu, keď my sme nos z pod periny vystrčili) nejak netúžila zapletať copíky a celkovo kvákať moje dlhé, vtedy ešte vlnisté vlasy. Ale možno fakt stačilo ich nechať podrásť trochu a neboli by až také kučeravé.

A tak, ako to v tých časoch bývalo, raz za mesiac sa položili do stredu kuchyne noviny, stolička a spolu s mojimi slzami padali na zem aj vlasy.

Prvé "dlhšie" vlasy som mala v 8mičke. Normálne pod uši. Vtedy letela taká reklama na vložky (už bolo po revolúcií), kde modelka mala vlasy pod uši a ako sa tak otáčala na konci móla, točila sa jej nielen sukňa, ale aj vlásky zostrihané pod uši.

To som už chodila ku kaderníčke na konci ulici, ktorá prekonávajúc jazykovú bariéru medzi ukrajinčinou či čím a slovenčinou sa pokúšala ma k tej dĺžke dostať. Verím, že pomedzi trvalé ondulácie to bol pre ňu zážitok a zmena.

Na strednej už reklama nefrčala, ale ja som pre zmenu sa zamilovala do Beatles a všetkého čo s tým súvisí. Na krátke sukne som nemala podľa mňa nohy, tak som to vzala cez vlasy. Stačilo ich nechať po ramená (dlhšie sa mi aj tak psychicky nejak nedarilo) a potom to následne cvaknúť na telene štipcom a vytvarovať do natupírovania.

Vydržalo mi to s prestávkami celé 4 roky.

Potom prišla vysoká, krátke vlasy, dlhé problémy, prvá práca popri štúdiu a svadba.

Tam som si želala dlhé vlasy, ale nejak nebolo času, tak aspoň kaderníčka čarovala s tým čo mala a mala som drdol z dĺžky vlasov po ramená. Šikovná na tú dobu bola.

Materská, práca, kilá nahor, vlasy dolu. Menej starostí - aspoň som si myslela. Teraz dúfam, že naposledy som minulý rok ostrihala vlasy. Povedala som si, že idem do toho. Chcem vlasy pod lopatky. V živote som nemala, prečo neskúsiť? Úsmev

A tak mám takmer novoročné predsavzatie.

Nakúpila som si zinok s neviem čím, nejakú tinktúru, ktorú mám už týždeň doma a nebolo toho, kto by mi ju dal na hlavu, nakúpila sponečky (to inšpiračne) a čakám. Dočítala som sa, že vlasy narastú ročne až 15cm - hmm, na Vianoce by mohla som ich teda mať po ramená. Mrkám

Jaj a ešte som pri tom štúdiu zistila, že robím zásadný problém. Môj životný štýl vyžaduje takmer denne umyť hlavu. Proste behom a cyklistikou prepotím vlasy takmer denne. Vraj to nie je problém pre vlasy. Problém je, že nemám umývať vždy šampónom. Ak denne, vraj kondicionér. Šampón sem tam prestriedať. A občas vraj stačí len zmyť vodou. Tak testujem. Zatiať sa ten kondicionér oplatil. Uvidím, keby napíšem, že som si zaplietla prvý vrkoč Veľký úsmev.

Komentáre

No, hlavne nezabudni priebežne fotodokumentáciu robiť ÚsmevÚsmev

A vraj aj kolagén je na vlasy fajn

No vidíš. Na fotodokumentáciu som ZASA zabudla.

Ja som to aj hovorila, že škoda, že som sa nefotila ako som chudla a teraz zas nejaká podstatná a dosť viditeľná zmena a zas ma fotiť nenapadlo. Vďaka z pripomenutie. Napravím

No a kolagén ... určite sa musím viac vrátiť k bielkovinovej strave, bo ešte frčím na pozostatkoch vianočných tradícií v konzume koláčikov.

 

tak držím palce Áno

Ďakujem.

ÁnoDržím palce! Veru, vlasy musia z niečoho rásť - stavebný materiál treba dodávať, kolagén, bielkoviny, minerály... A čím je človek starší, tým to ide pomalšie.

Tie kolagény a minerály. Mno - bola som v lekárni (niečo iné som riešila primárne), tak som si dala poradiť. Velice interesantné. Od 50€ za trojmesačnú kúru smerom nadol. Vzala som len minerály za nejaké 4€, len teraz neviem, či na mesiac tuším sú, či jak. Priznávam, že nechám to na to vonkajšie hlavne aplikovanie. Papať kolagén umelý je podľa mňa neefektívne, keďže sa rozkladá v žalúdku.

vraj číňanky hlavne kvôli kolagénu milujú paprčky, respektíve hrabáky z hydiny. Úžasná pochúťka. Hlavne pre pleť a vlasy....

Krásne predsavzatie. Ánota nech krásne rastú.

Ďakujem.

Asi už máš všetko prestudovane ako na rast vlasov ale pridám svoje skúsenosti... Určite vodička z lopucha a žihľavy. Obe sú zelené v malých flasrickach, keď už bude na jar žihľava rast, treba z nej čaj robiť, vychladiť a vtierat do pokožky... 

Len to umývanie dennodenne ee... Tiež som musela denne umývať, kvôli niečomu inému a v tom stopli všetky kadernícky, na rast aj na vlasy nem dobre. Radšej suchý šampón a striedať ho s umývaním len aby vlasy každý deň nepremokli "do nitky" :)

Držím palce! :) 

Vďaka za rady. Nejak skúsim poriešiť to umývanie.

Lopúch som nevedela, že na vlasy sa dáva. Tak zas som múdrejšia.

Naštudovala som na Pinterest nejaké tie účesy s akože krátkymi vlasmi. Ja si normálne neviem ani tie učesať Chichocem sa. Ženská vlasy cca mojej dĺžky, napchá tak 10 sponiek, čosik kdesi a vyzerá asi ako keby mala vlasy po lopatky povypínané. Mám sa ja to učiť. Mrkám Ale celkovo - doteraz nejaké hrátky, ani keď som mala vlasy po plecia, som nikdy s vlasmi nevedela. Teším sa normálne na to.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok