reklama

Internetový obchod

Pridal/a Eveli dňa 30. 12. 2010 - 14:49

reklama

Ahojte dievčatá,nájde sa tu taká,ktorá má alebo vie niečo o založení internetového obchodu? Chcela by som dovážať tovar-obuv z anglicka alebo z usa.Poprosím o bližšie info. DikÚsmev


reklama

reklama

lydusha (bez overenia), Št, 30. 12. 2010 - 14:54

Obuv? Ja osobne by som si nekupila topanky na internete. Mam problem najst si v kamenom obchode s moznostou odskusania, neviem si predstavit kupovat topanky na nete.
Na tvojom mieste si najprv urobim prieskum trhu, ci by vobec o to bol zaujem.
A zalozenie e-shopu bude podobne ako zalozenie normalneho obchodu- potrebujes zivnost, kapital a td.

dasa_, Št, 30. 12. 2010 - 15:45

no napodiv, viem o internetovom obchode s obuvou a ide im to vyborne. Dokonca na balenie zamestnávaju niekolko ludí, co ma teda prekvapilo. A prekvapilo ma, že prekvitajú aj obchody s hodinkami... Netreba sa dať odradiť.
Z anglicka problem nie je - je to EU. Ale z ameriky problem moze byt s certifikátmi. A samozrejme aj clo.

Na začiatok živnosť a vybrať nejaký obchodý systém. Existujú aj riešenia zadarmo, len to by som odporúčala iba tomu, čo ma vo svojom okolé človeka, ktorý mu s tým pomôže.
Potom si môžeš vybrať hotové riešenie a zaplatiť jednorazovo.
Alebo si riešenie prenajať - ku tomu samozrejme tiež existujú lacnejšie aj drahšie riešenia.

No a potom potrebuješ domému - aj ked pri prenájmoch existuje aj taká možnosť, že nepotrebuješ...

Treba premyslieť systém, akým budeš obchod prevádzkovať - budeš mať svoj sklad? Alebo zakazník si objedná a ty potom objednáš a tým bude dodávka trvať x dní?
Také detaily ako fotky produktov - nie všetci umožňujú použiť oficiálne fotky
Dôležita je samozrejme reklama - treba si to tiež dobre premyslieť, lebo pri rôznych tovaroch zaberajú rôzne veci

A kopec inych detailov - kľudne ti odpoviem na dalšie otázky, internetový obchod prevádzkujem od roku 2006, takže nejaké praktické skúsenosti už mám.

Eveli, Št, 30. 12. 2010 - 20:01

Pre Dášku,super aspoň nekto odpovedal. Vieš ja potrebujem uplne všetko od začiatku. Máš pravdu čakať na tovar niekolko tyždňov to moc nechcem, pozerala som nejaké stránky a vsimla som si mimibazar a hlavne obuv,niektorá je zaujímavá,ale znova dodacie lehota je 2 az 3 týzdne,potrebovala by som sa s niekym skontaktovať kto by mi vysvetlil krok za krokom celý postup. Možes mi napísat tvoju internetovu a mailovu stránku?

dasa_, Št, 30. 12. 2010 - 22:11

kludne mi napis cez kontakt, co budem vediet, to poviem :)

lenkan, Pi, 31. 12. 2010 - 13:51

Ja sama som zacala prevadzkovat internetovy obchod no zial, kvoli mojmu pracovnemu postupu som sa toho musela na urcity cas vzdat. Prve tvoje kroky by mali vyzerat nasledovne:

1. Dosledna analyza - kto je tvoja konkurencia na slovenskom trhu, ci si schopna postarat sa o obchod sama (musis fungovat bez dovolenky, pretoze je dolezita tel.pohotovost, spracovanie objednavok, balenie, odosielanie a mnoho ineho) Taktiez potrebujes vediet, kolko potrebujes mesacne predat tovaru, aby si nebola v strate.

2. Naštudovanie živnostenského zákona, založenie živnosti (sprostredkovanie obchodu, internetove podnikanie) Na dovoz tovaru z USA by som rovno zabudla. Potrebuješ europske certifikaty, colneho sprostredkovatela, nevymozitelnost reklamacie, odlisne cislovanie, preklady navod a pod .... Anglicko je jednoduchšia cesta, tovar z EU nepodlieha clu, dane z neho však musíš odviesť v SR.

3. Vybavenie telefónu (príp.pevnej linky), zmluva s nejakou kuriérskou spoločnosťou, skladové priestory (ludia si naivne myslia, ze objednaju tovar u dovozcu az ked budu mat v roku objednavku od zakaznika - je to mozne len pri uzkoprofilovom tovare, nakolko cakacia doba sa tymto sposobom priblizuje 2-3tyzdnom). Kontakt s pravnikom aby si urcila svoje obchodne podmienky, ktore budes mat zavesene na stranke.

4. Volba internetoveho riesenia. Bud individualne (velmi drahe) alebo formou prenajmu eshopu (doporucujem http://www.shoptet.sk/vyskusat na skusku tvojich moznosti).

5. Nahodenie všetkých tovarov s popisom a vlastnými fotografiami (nie všetci výrobcovia dovoluju pouzit tie ich)

6. Ak chces predavat urcite znacky (Hilfiger, Puma a pod.) niektore z nich maju obmedzenia, musis mat uzatvorenu zmluvu s ich vyrobcami, pri neodbornom nakupe v UK ti hrozi ze natrafis na falzifikaty - nutnost zvolit seriozneho dodavatela, najlepsie osobny kontakt.

7. Ak už mas nahodeny tovar na stranke, zameraj sa na moznosti platby, otvorenie uctu, dobry fakturacny program, prehladne uctovnictvo a skladovu evidenciu.

8. Ak si si 100 ista svojou stranku, musis zacat inzerovat, registrovat sa do web katalogov, ponukat pridanu hodonotu tovaru, akcie, rozne doplnkove sluzby.

9. Dolezite je mat stranku stale aktualnu, odpovedat rychlo na emaily od zakaznikov, zamysliet sa nad vecami ako su vratene dobierky, nezaplatene faktury, reklamacie tovaru...

Mat internetovy obchod nie je iba zabava, je to seriozna praca, ktora si vyzaduje svoje investicie /absolutne minimum je investicia 500e na zaciatku/
Nechcem ta odradit, ak si myslis, ze po vsetkych peripetiach mas na to, tak smelo do toho a drzim palceÁno Zle sa vsak zaklada internetovy obchod ak nevies nic o uctovnictve, zakladoch programovania a marketingu, pretoze potom si vsetky tieto oblasti musis draho zaplatit. Otazkou je, ci by na zaciatok nebol lepsi predaj pomocou mimibazaru, babybazaru a pod. aby si zistila REALNY dopyt po tovare.

Eveli, Pi, 31. 12. 2010 - 18:42

Ďakujem za názory a skusnosti,poštudujem uvidíme.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama