M.á.r.i.a | Tekvicová polievka s feniklom
Mala som tekvicu, ktorej názov neviem
, krásna guľatá, vo vnútri nie oranžová, ale skôr žltá. Bol z nej výborný prívarok a zo zvyšku som skúsila polievku s kombináciou feniklu. Nie celkom krémovú a bez smotany, okrem tej na vrchu v tanieri.
Ingrediencie
| 300 | gramov | tekvica |
| 1 | kus | cibuľa |
| 2 | polievkové lyžice | olej |
| 1 | polievková lyžica | zázvor |
| 1 | liter | zeleninový vývar |
| 1 | kus | zemiak |
| 1⁄2 | kus | fenikel |
Postup
Tekvicu a fenikel si očistíme a nakrájame na kocky. Cibuľu chvíľu restujeme na oleji, pridáme na jemno nastrúhaný zázvor a ešte chvíľku restujeme. Pridáme tekvicu a fenikel a spolu opečieme. Zalejeme vývarom a necháme rozvariť úplne do mäkka.
Tekvica aj fenikel sa nám rozpadne a ostanú len kde tu kúsky, do ktorých zahryzneme. Podľa potreby osolíme. Zemiak nastrúhame na jemno a pridáme do polievky a spolu povaríme, zahustí nám ju ešte viac a nadobudne trochu krémovú podobu.
Polievku na záver dochutím plátkom masla, soľou, trochou korením a pár kvapkami citrónovej šťavy. Na tanieri do nej pridám trochu kyslej smotany, tekvicový olej a semiačka.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
Ďalšie recepty
Domáce jahodové marshmallov
dasa_
Domáce jahodové marshmallov
Jednoduchý recept, iba 3 ingrediencie - jahody, cukor a želatina, trochu trpezlivosti pri šľahaní.
Plnená chrumkavá syrová placka v ryžovom papieri
dasa_
Plnená chrumkavá syrová placka v ryžovom papieri
Rýchlovka plná bielkovín, keď nie je čas na niečo väčšie. Pripravené v teplovzdušnej fritéze.