reklama

Pôst, krátkodobá hladovka

georgina , 20. 01. 2012 - 09:16

reklama

Naši predkovia bežne pôstovali, hoci mali podstatne zdravší jedálniček ako my v súčastnosti. Majú dnes zmysel takéto spôsoby detoxikácie a očisty tela?


reklama


reklama

vyvyka, Pi, 20. 01. 2012 - 12:57

Georgina, predpokladám, že otázka bola kladená odborníkovi, ale ja myslím, že určite áno, aspoň sa nám črevká vyčistia.Mňa by zaujímala, ktorú kúru by najviac odporúčal odborník????Alebo hocikto iný.

georgina, Pi, 20. 01. 2012 - 13:08

Vyvyka, presne, otázku som položila pánovi Minárikovi, som veľmi zvedavá na jeho odpoveď. Ale pokojne píšte ktokoľvek, koho to zaujalo Úsmev.

eva m, Pi, 20. 01. 2012 - 13:07

ano toto zaujima aj mna. A ak ano, ako casto je dobre tieto ocistne dni zaradit.
Eva Slnko

aramana, Pi, 20. 01. 2012 - 13:20

Tak aj ja napíšem keď môžemeÚsmev .
Nejesť viac ako 3 hodiny je pre chorého na žlčník a pečeň veľmi zlé.
Nie je to zlé aj pre zdravého človeka?
Utvorená žlč sa musí dostať preč aby netvorila kamene, zápalové procesy, nemenila štruktúru a tak nedávala šancu napr. rakovine.
Ak človek napr. 1 deň neje, čo to robí so žlčníkom a pečeňou?

Peter Minárik, Št, 26. 01. 2012 - 13:48

Ďakujem za otázku. Jesť pravidelne, častejšie a v menších porciách je z rôznych dôvodov zdravšie a prospešnejšie pre človeka, než nárazové prejedanie sa veľkým objemom jedla v dlhých časových intervaloch. Ten kto prijíma stravu častejšie, v menších množstvách, navyše ľahko stráviteľnú a so zdravým a vyváženým nutričným zložením, robí pre svoje zdravie dobrú službu. Nehrozia mu zažívacie (dyspeptické) ťažkosti, neohrozuje svoje tráviace orgány, vrátane žlčníka a pankreasu, a pravdepodobne bude prijímať menej kalórií. Pre žlčník je výhodné, keď sa pravidelne v dôsledku prirodzených podnetov skonzumovanej potravy vyprázdňuje. Zmenšuje tak hrozba tvorby žlčového blata a kameňov. Celodenné “detoxikačné” hladovky bez pádneho zdravotného dôvodu môžu v individuálnych prípadoch poškodiť zdravie. Pri niektorých akútnych chorobách (napr. akútny zápal slinivky brušnej) je krátkodobá hladovka indikovaná, avšak pacient je pritom hospitalizovaný a pod lekárskou kontrolou. Starostlivosť o výživu (nutríciu) takýchto pacientov býva súčasťou liečby akútneho stavu.

Lenka R, Pi, 20. 01. 2012 - 13:45

U mňa to zmysel nemá , lebo po takej krátkodobej hladovke , to potom vždy doženiem Hambím sa
A keď som hladná ma bolí hlava a som nervná . No a potom to dopadne tak, že sa do ničoho nazmestímChichocem sa

mnnaaauuu, St, 25. 01. 2012 - 20:49

podobne... ja ked som nervozna, tak ma MM vždy pošle najesť sa :) ale zas, ja som žráč, jem od rána od siedmej do večera do deviatej každú hodinu... potrebujem schutnúť, stačia štyri kilá :) :) :) ako na to? :)

Peter Minárik, St, 25. 01. 2012 - 19:21

Krátkodobé tzv. “odľahčovacie dni” spojené s konzumáciou dostatočného množstva ovocia, zeleniny, pitia ovocných a zeleninových štiav a čistej vody môže mať svoj význam, najmä u ľudí, ktorí trpia na tučnotu, vysoký krvný tlak alebo vysoký cholesterol. Ja sa skôr prihováram za stabilný striedmy a zdravý každodenný stravovací režim tak, aby sme nemuseli svoje telo detoxikovať a “prečisťovať” od nezdravých zložiek výživy. Pred zavedením pôstnych odľahčovacích dní je dobré prečítať si vhodnú edukačnú literatúru a poradiť sa so svojím ošetrujúcim lekárom. Pôsty v zmysle absolútnej hladovky pokladám za zdravotné riziko, a preto ich neodporúčam.

georgina, St, 25. 01. 2012 - 20:51

Pôsty v zmysle absolútnej hladovky pokladám za zdravotné riziko, a preto ich neodporúčam.

Mám inú skúsenosť, ale však OK Úsmev Úsmev Úsmev

mikve, Pi, 27. 01. 2012 - 09:24

Tiez mam inu skusenost Geo, mne to velmi pomohlo, hodlam praktikovat aj do buducna, navyse ani moja lekarka nie je proti, dokonca sa tiez chysta na podobnu kuru....

Zrejme je to aj o pocite, ak mas potrebu sa postit, ma to zmysel.

georgina, Pi, 27. 01. 2012 - 09:50

Hej, tiež si myslím, že určité "vnútorné nastavenie" je veľmi dôležité Úsmev Slnko Slnko Slnko

Polárka (bez overenia), St, 25. 01. 2012 - 21:02

V com tkvie riziko hladovky, ak sa smiem spytat ?

Peter Minárik, Št, 26. 01. 2012 - 13:54

Nech sa páči, odpoveď na Vašu otázku sa nachádza vyššie:
Vložil Peter Minárik, 26. Január 2012 - 13:48 (piaty komentár zvrchu)

Polárka (bez overenia), Št, 26. 01. 2012 - 15:45

Dakujem...

Vera, Št, 26. 01. 2012 - 00:46

Davam do pozornosti link:
http://www.svz.szm.sk/index.htm

Je to doktorka, ktora sa dlhe roky zaobera detoxikaciou a ma velmi dobre vysledky s nou. Poriada detoxikačne pobyty, dokonca je možnosť sa s nou telefonicky spojiťÁno Mrkám

magic, Št, 26. 01. 2012 - 15:53

z hladiska krasy - absolutne hladovkove dni mozu byt prospesne, ale davaju telu signal, ze sa nemoze spoliehat na neustaly pravidelny prisun potrebnych latok. zacne preto robit zasoby. a to vedie aj k celulitide. okrem dedicnosti a inych faktorov, aj toto ju sposobuje. preto aj stihle kocky nou trpia.

aspon tak som sa docitala.

Polárka (bez overenia), Št, 26. 01. 2012 - 16:40

Ked som citala, pocuvala prednasky, ludi praktizujucich dlhodoby post (od niekolkych mesiacov po niekolko rokov) dokonca aj lekarov, ohladom postu - naozaj zalezi od pristupu/motivu k hladovke. Ak je to len pre ubytok hmotnosti - "krasu", clovek sa vystavuje velkemu riziku. Zbytocne si iba poskodi zdravie.
Ak je tento proces riadeny, sprevadzany nie len mentalnou pripravou vie priniest vela dobreho.

Z vlastnej skusenosti viem, ze najma pocas choroby si telo same naordinuje mnohokrat hladovku (nechutenstvo). Ked som ho respektovala, bola som castokrat skor fit, ako ked som sa nutila aspon nieco hodit do zaludka. Paradoxne po urcitej dobe pocas dna, som nabrala viac energie. Naopak po istych jedlach pocitujem znacny ubytok energie (a to moze ist kludne o ovocnu stavu, alebo nejake ovocie a malu porciu...)

A co je vacsia prca, dostala sa mi do ruk kniha Zazracne PH. Velmi zaujimavy pohlad sice nie lekara, ale mikrobiologa na "zdravu/racionalnu vyzivu". No napriek tomu to vsetko dava zmysel. Ale to uz odbacam od postov a zabacam niekam inam Úsmev

abigail, Pi, 27. 01. 2012 - 09:17

Moja sestra si urobila Breussovu protirakovinovu kuru.Mala nejaky nalez na maternici.Nechcem tu robit reklamu alebo co ked chcete skuste najst na internete.Viem ze post trval 42 dni.Pila len salku dzusu z redkovky,cvikly,zeleru,tusim aj mrkva tam bola a jedla len nejaku polievocku z cibule ale aj ta musela byt precedena .V tomto poste ide o to aby clovek vyhladoval ten nador.Zaujimave je ,ze cely cas sa citila vyborne(joj a este nejake caje bylinkove pila avela vody).Po poste mala vyborny krvny obraz nalez zmizol ale je zacali vypadavat vlasy tak teraz lekar povedal ,ze to bude tym postom .Teraz sa pomaly vracia k normalnej strave ale bez masa .Ked budem mat nove info dam vam vediet.Cely cas bola v kontakte s lekarom ktoremu oznamila ,ze ide skusit tuto liecbu.To ci to bol zhubny nador nevieme ona to riskla,lebo pri tejto liecbe je lepsie zacat pred chemoterapiou.Tu v Australii je dost popularna tato kura aj ako prevencia alebo len detox da sa robit aj 21 dni.V health shope sa daju kupit vsetky potrebne caje ,len treba spomenut tu Breussovu kuru.Kvietok

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama