Pán advokát,veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď na moju otázku "Výživné po škole". Avšak poprosím Vás ešte o zodpovedanie problému,keď moja dcéra je nezamestnaná a evidovaná na Úrade práce a do 25 rokov života nemá nárok na žiadny príspevok v hmotnej núdzi,či je povinný živiť ju len jeden z rodičov? Či nie obaja,i keď rozvedený? Teším sa na Vašu pomoc. S pozdravom Anna.
Dobrý deň,
samozrejme, vyživovacia povinnosť voči dieťaťu je zo strany obidvoch rodičov a trvá pokiaľ dieťa nie je schopné samo sa živiť. To, že ste rozvedení, nijakým spôsobom neovplyvňuje a ani nezbavuje Vášho exmanžela jeho vyživovacej povinnosti voči Vašej spoločnej dcére. Tejto povinnosti ho môže zbaviť iba súd, ak by Vás exmanžel preukázal, že Vaša dcéra je schopná sama sa živiť. Avšak pokiaľ Vaša dcéra už ukončila štúdium, ďalej sa študovať momentálne nechystá, tak s veľkou pravdepodobnosťou by súd rozhodol o zrušení vyživovacej povinnosti, ak by Váš exmanžel návrh podal.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte