reklama

A zase exekutor

Pridal/a Rybička dňa 14. 06. 2012 - 12:26

reklama

Dobry den pan Banoš,
vidim že sa tu mnozia otazky ohladom exekutorov.Pridam aj ja.Zial dospievam k nazoru, že exekutori konaju neopravnene a preto ,že ludia sa nevedia branit tak to zneuživaju. Naozaj ich nikto nekontroluje?
Ako sa da a komu stazovat ,ak exekutor nedodrzi ochrannu dobu 14 dni od prevzatia oznamenia o zacati exekucie /pocas ktorej ma moznost dlžnik uhradit dlznu sumu s nizsim poplatkom exekutorovi /a stiahne si z uctu vsetky dostupne aj nedostupne peniaze navysene o jeho odmenu ktoru uctuje ak to nezaplati clovek do 14 dni/čiže vyššiu odmenu / a nenecha Vam na ucte ani ciastku ktoru by nemal podla zakona vziat
/ cca 100 Eur/.
Navyse v den vystavenia oznamenia o zacati exekucie /ked ste ho este ani neprebrali /mate hned aj zablokované učty, takže nemate moznost uhradu ani vykonat.Smútok Dakujem za odpoved.

Komentáre

advokát BÁNOS, Ne, 17. 06. 2012 - 02:00

Dobrý večer,

ako prvé by som Vám odporučil, aby ste si na exekútorskom úrade dohodla termín na nazretie do spisu a získala potrebné informácie z neho. Ak následne s postupom exekútora nebudete spokojná, môže sa obrátiť na Slovenskú komoru exekútorov so sťažnosťou na exekútora a požiadať o preverenie jeho postupu vo veci. Podľa § 218a Exekučného poriadku fyzické aj právnické osoby sa môžu obracať na Ministerstvo spravodlivosti a na Slovenskú komoru exekútorov so sťažnosťami na činnosť komory a na činnosť exekútorov. Sťažnosti na činnosť komory vybavuje ministerstvo, sťažnosti na činnosť exekútorov vybavuje komora. Sťažovateľ tiež môže požiadať ministerstvo o prešetrenie vybavenia jeho sťažnosti komorou. Sťažnosť môžete podať písomne alebo ústne do zápisnice (odporúčam písomnú formu s presným opisom udalostí a skutočností dôležitých pre prešetrenie sťažnosti). Pod sťažnosť sa musíte aj podpísať, zo zákona totiž platí, že anonymné sťažnosti sa neprešetrujú. Podľa § 218 b Exekučného poriadku je komora povinná vybaviť sťažnosť na činnosť exekútora bezodkladne, najneskôr do dvoch mesiacov odo dňa jej doručenia. Túto lehotu možno predĺžiť, ak v jej priebehu nemožno zabezpečiť podklady na riadne vybavenie sťažnosti; o tejto skutočnosti musí byť sťažovateľ upovedomený. Ak by ste ako sťažovateľka bola toho názoru, že sťažnosť nebola komorou riadne a včas vybavená, môžete požiadať ministerstvo o prešetrenie vybavenia svojej sťažnosti komorou.

Takže platí, že exekútori sú kontrolovaní jednak komorou a tiež aj Ministerstvom spravodlivosti a vždy keď si myslíte, že by exekútor robil niečo neoprávnené alebo by zneužíval svoju funkciu, môžete sa proti jeho postupu brániť vyššie uvedeným postupom.

Dobrú noc Vám želám Slnko

Mgr. Róbert Bános, advokát

Rybička, Ut, 19. 06. 2012 - 13:20

Velmi pekne Vam ďakujem za odpoved.
Pekny den prajemSlnko


reklama


reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama