Beika hore hlavu, skus sa postavit tvarou voci vlastnemu zivotu, velmi drzim place.
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Beika hore hlavu, skus sa postavit tvarou voci vlastnemu zivotu, velmi drzim place.
![]()
Dakujem![]()
Beika neboj sa zo školy ťa nevyhodia aj ked budeš na liečení.Moja susedka bola na preliečení na psychiatrii,mala iný problém a vieš aká prišla zmenená,postavila sa na nohy a konečne žije.Veľa sa tam s ňou rozprávali,rozoberali jej problém,mala rôzne terapie.Beika využi túto šancu,pozri koľko ľudí ti chce pomôcť.Budem ti držať palce
![]()
Kamilka to krasne zhrnula.
Co sa robi v liecebni ? No nic take co si videla vo filmoch. Budes mat normalny rezim. Ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera + vecierka, a rozne ine aktivity
, medzi ktore bude iste patrit nejake sedenie s psychologom, pripadne psychiatrom. Neboj, nemyslim si, ze by to robili kazdy den, ale bude to sucast liecenia.
Skus v tom vidiet hlavne tie pozitiva. Oddychnes si. Nebudes musiet mat z nikoho strach. Budu to take dalsie prazdniny. Mozno sa tam naucis nieco zaumave. Myslim, ze taketo liecebne mavaju aj nejake dielnicky. A kto vie, mozno si tam najdes aj dobru kamaratku
Taaakze hlavu hore a neboj sa spravit krok vpred
![]()
ja som si to uplne inak predstavovala,Mne mama volakedy rozprávala že ona ked tam bola na liečení tak to bolo hrozné a že keby tam mala íst ešteraz tak sa radšej zabije, že su tam zlí lekári vraj hnusní a že su tam samí blázdni.Taak toho som sa dost obávala.Ale ak to tak nieje tak to je v pohode.Ale stale netuším kolko to može trvat
Ale dufam že nie neak dlho aby som si stihla aj neake znamky nazbierat.Aby som nemusela v auguste robit reparát.
Myslim si, ze velmi zalezi aj na tom, ako sa ty k tomu postavis. Ked budes spolupracovat bude to urcite dobre a nemalo by to trvat dlhise nez bude nutne ![]()
No milá moja, môžem ja čakať na referát, čo sa dialo včera!
Pozri Beika, už ti tu baby aj túto možnosť núkali - myslím, že fakt nastal čas pohnúť sa v pred. Operovať ťa tam nebudú - to si píš! A každá, ktorá mala osobnú skúsenosť a minule ti tu písala, povedala, že sa tam dala dokopy! Tak čoho sa furt bojíš, há? Počúvni "staré páky"! Sama vidíš, že to takto nejde!
Kde vlastne si teraz? A kde si spala minulú a predminulú noc? Pani Beňová tam nebola?
A ako sa dohodli víkendy, keď budeš na intráku? Kam budeš chodievať? Prečo si nebola prítomná, keď o tom hovorili? Volali ťa a ty si nechcela ísť alebo chceli jednať bez teba?
Ahoj Vierik,![]()
Včera??? Včera sa nič nedialo, iba triedna predvolala mamu do školy.Mala som ti napísat?Prepáč ja som bola včera trochu mimo rozumovo.Dufam že sa nehneváš????
... ako sa to skončí, závisí od teba, držím palce! ![]()
Ani ma nevolali ani som tam nechcela byt, p.Benová tam nebola.iba školska psychologička,triedna učitelka, zastupkyna a mama.Mne nechcela triedna najprv vobec povedat o čom sa rozprávali ale potom mi niečo povedala.Vraj sa mama musí ešte porozprávat s otcom o všetkom a potom zavolá triednej a pojde sa vibavit ten internát,A tie víkendy no mama povedala že budem chodit domou či chcem alebo nie aj tak musím.No ale ešte uvidím ako to bude. A kolko približne može trvat také liečenie???
Kde som bola posledne dni?už som naspet u babky![]()
S dĺžkou toho pobytu teraz neviem - 3 mesiace? Počuj Beika, kukni si svoje staršie príspevky, myslím, že tam som to videla.
A keby aj to boli 3 mesiace, no a čo? Čo by sa stalo, ak by si vypadla na tri mesiace z toho šialenstva, čo máš teraz? Deti ti nerumádzgajú... o robotu neprídeš.... A ver, že keď to neporiešiš teraz, raz to naplno a v oveľa horšom meradle prepukne neskôr a vtedy ti už možno o deti a robotu fakt pôjde.
čože?Až tri mesiace?Ach jáááj ja že neak maximalne mesiac.Ved sa tam unudím k smrti.A školu nemám šancu dobehnut.To nie to je dost, tri mesiace.
Ale ak by mi to malo pomoct tak by som aj šla aj ked na tri mesiace![]()
DAKUJEM Vierik a všetky ostatne za podporu.
Beika,
ale sama vidíš, že kým si aj ty povieš - zmením sa, budem iná, pozviecham sa - nie vždy ti to vypáli tak, ako by si potrebovala. Bez odbornej pomoci to nepôjde.
Pôjdeš niekde, kde budú ľudia, ktorých jediným cieľom bude pomôcť ti postaviť sa na vlastné nohy. Viem si dokonca predstaviť, že by tvoj pobyt tam nemusel znamenať, že sa prestaneš učiť - ale keby aj - nemyslíš, že je lepšie si povedzme zopakovať ročník, ako nedokončiť školu vôbec?
Ak si ozaj pozrieš svoje predchádzajúce príspevky tak musíš úprimne priznať, že hoci si sa snažila, veľmi ti to nevychádzalo - a práve tomu by mali odpomôcť na tom liečení.
Beika, hlavne musíš tým ľuďom čo sa tam o teba budú starať dôverovať a brať si k srdcu, čo ti budú radiť.
My tu budeme tiež na teba myslieť a nech ti to dodáva silu - nemôžeš predsa sklamať toľko ľudí, čo ti veria.
ahoj moja..celee poobedie som bola mimo tak len teraz ciitam co sa deje..ja ti bei tvrdiim ze to liecenie je najlepsie co ti teraz mohli ponuuknut,fakt z toho vsetkeeho vypadnes,nemysli na to ako to bude dlho a co bude..ver len tomu ze ti tam pomozu..si uz dost velkaa na to aby si chaapala,ze nikto inyy ti nepomoze s tvojim zivotom,ze tie kroky k lepsiemu musiis vykonat sama,sama na sebe popracovat..aj ked ti mnoho ludii podaa pomocnuu ruku,tu aj v reaale,to hlavnee je vzdy na tebe..
Bei vies akee to bude fajn,ze sa nemusiis obaavat babky,otca,mamky..ze budes mat co jest a budes mat kde spat..ze sa budes mat skyym porozpraavat o tvojich probleemoch a ten niekto ti bude vediet reaalne pomoct lebo maa na to vzdelanie a kompetencie...ver tomu ze to bude dobree..z liecenia sa vraati uuplne inaa beika..dievca co bude mat svoje ciele,co sa nenechaa mlaatit,ale tiez co si nebude sama sebe ublizovat...a pamataj v lete priides ku mne kociikovat!!
a dovtedy chcem aby si bola uuplne vyrovnanaa a pokojnaa a spokojnaa mladaa daama..
![]()
Adus, Fantika, Dakujem.
Už som sa rozhodla,pojdem na to liečenie a nech trvá akokolvek dlho, Nesklamem ludí ktorím namne zaleží.A to kočíkovanie si fantika nenechám ujst
![]()
Hned zajtra sa spítam triednej že kedy ma planuju dat na to liečenie,a poviem jej že pojdem tam!Ale aj tak dufam že si ma tam nenechaju dlho ved ja niesom v takom zlom stave.Ale určite neodmietnem už pomoc,Ja som si myslela že to zvladnem sama a že stím všetkím prestanem ale mílila som sa
Ked sa ma niekto opíta prečo sa režem, tak je mi to trapné povedat, ale ukludnuje ma to.
Vraj to može byt aj v rodine dnes to povedala mama triednej, lebo mne v rodine strašne vela ludí spáchalo samovraždu a aj mama kvolitomu bola na psychiatrii.Strašne dakujem za podporu a za to že stojíte primne.
DAKUJEM!!!!!
povedz triednej ze tam chces iist co najskor...nech to mas aj co najskor za sebou..a ked sa ti bude dat tak sa odtial ozvi..bud cez foon alebo ak sa nedaa tak napiis..
adresu ti poslem do mailu ak bude treba..
![]()
neboj fantika ozvem sa určite sa ozvem
Jáj už teraz mi je doplaču
Ale zvladnem to a už bude všetko v poriadku.
Fantika si moc dobrá![]()
beika
![]()
daisi, dakujem
![]()
Ahoj, Beika, dobré riešenie, odľahlo mi.Nateraz veľmi dobré riešenie, potrebuješ to - a nemusí to trvať tri mesiace. Dievčatko, predstav si okolo seba ľudí, ktorí majú podobné problémy a začali ich riešiť - ako Ty si začala,ok, to je dobré. Žiaden strach,bude to oddych zároveň po všetkom tom cirkuse a nekonečných stresoch.Som na Teba hrdá, že to zvládaš - a iste nielen ja.Knihy so sebou - alebo aspoň dve? Samoštúdium aj tam bude možné.Želám Ti vynikajúcich lekárov a terapeutov.A tiež dobrých ľudí okolo seba...Všeličo sa vyjasní.Začni sa mať rada - aj tým, že podstúpiš to liečenie, je to o Tebe a pre Teba.
![]()
MaminkaN, Dakujem, ste ma potešili že to nemusí trvat tri mesiace :)Určite sa aj Vám ozvem ak tam budem
Aj Vám dakujem za pomoc a za všetko strašne si to vážim
DAKUJEM VÁM.
![]()
Beika moja,držím Ti palce.Neboj,tam to bude ako na rekreácii a ako sa píše vyššie,môžeš sa aj učiť-času bude dosť.
![]()
Macka10 Dakujem, Určite sa budem aj učit lebo opakovat ročník nechcem, Dakujem
![]()
Ahoj Beika, to liečenie môže trvať tri týždne ale aj tri mesiace, to záleži ako budeš spolupracovať a ako ti to pôjde. Ja viem, že v nemocnici sa normálne učia a neviem zrejme si stredoškolačka, ale aj v tom prípade sa môžeš tam učiť, času budeš mať dosť. Zober si aj niečo čím si tam skrátiš chvíľu, to čo ťa baví a bude ti tam fajn. Prispôsob sa a všetko pôjde lepšie. Nikto ti tam nebude robiť zle. Držím palce
![]()
margori, to naizaj si tam možem zobrat čo ma bude bavit??aj telefon?? lebo ja som zavisla na počuvanie hudby a mam nonstop pustene na sluchatkách pesnicky ešte aj v noci ked spím.To by som sa mala tam svetovo:) a može to liečenie trvat len tri tyždne??to je super, tak pohoda nebojím sa lebo to v pohode zvladnem,Táááák DAKUJEM margori
DAKUJEM!!!
Beika, nie si sestra mojho muza???
Ten by si dal sluchatka najradsej voperovat do ušíííí ![]()
hehe :) ja bez sluchatiek nemožem byt
ja aj ked spím tak mam pustenu hudbu aj v škole a skoro všade
a som rada že niesom sama čo nonstop počuva hudbu ![]()
Cmuk, cmuk a už choď spať, lebo v Tvojom veku je spánok veľmi dôležitý, mala by si chodiť spať okolo deviatej,začni trénovať, lebo aj v nemocnici bude režim a treba sa prispôsobiť, to bude dôležité.Ráno,s úsmevom do školy.Nezabudni desiatu /a raňajkovať/.![]()
No už idem spat lebo minulu noc som nespala ani chvílu,Ja neranajkujem a ani desiatu si nerobím, a dnes som nemala naladu ist ani do obchodu takže som si nekupila ani nič jest ale ani niesom hladna a pritom som dnes ešte nejedla.
ale dost som pila čo ja moc nepijem iba možno pol litra alebo maximalne liter denne tekutín ale liter to už je dost.No ale dnes som vipila aj tri litre hehe![]()
Tááák všetkym dobru nocku.
A maminkaN- nemám zapnute číslo kvoli tomu aby mi mama nevolala tak keby som vam odpísala neskvor tak sa nehnevajte lebo si vipinam kvoli mame telefon aby som s nou nemusela rozpravat.ale zajtra určite napíšem.Dobru nocku.cmuk pa
![]()
Pekné sníčky.![]()
Beika, dúfam, že ti to odhodlanie vydrží.
Chcela som ti povedať, že ten pobyt ber tak, že ťa tam naučia byť silnejšou. Naučia ťa pozerať sa na veci v tvojom živote z iného uhla pohľadu a ty budeš "odolnejšia" voči vplyvom a správaniu sa okolia.
Mám z teba radosť!
Beika hlavu hore kazdy problem je riesitelny
Vierik to dobre povedala drzim palce![]()
Beika, si milé dievča, držím ti palce, všetko dobre zvládneš. Dievčatá ti veľmi pekne napísali. Dôveruj im a hlavne dôveruj sebe.
![]()
Ahoj Beika! My sme boli u starych rodicov a tam neni internet... Ale liecenie je velmi dobre riesenie pre Teba. Urcite Ti tam pomozu! Neboj sa ani rozhovorov a ani liekov (niektore psychicke stavy mozu byt sposobene hormonalnou nerovnovahou). Len pekne spolupracuj, pocuvaj lekarov... Ked ma niekto polamanu chrbticu, casto ho lekari musia ucit aj chodit. Ty mas poranenu dusicku, tak Ti ju vyliecia a naucia sa spravat k okoliu tak, aby Ti uz nikto neublizoval, uhybat utokom, branit sa proti zlym ludom. Ver, ze ked sa vratis z liecenia, bude z Teba vyrovnana mlada dama, na ktoru si nikto netrufne
A ci to bude trvat 3 tyzdne alebo 3 mesiace, to uz je jedno, hlavne, ze budes v poriadku. Zober si zo sebou nieco, co Ta bavi (aj tie sluchatka
, ked nebudes rusit ostatnych tak je to ok). KEd mas odvahu, chod za ucitelkou Tvojho najoblubenejsieho predmetu a skus sa s nou dohodnut, ze sa budes na lieceni ucit sama a ked sa vratis, spolu s nou si vsetko zopakujes. Ked sa Ti podari jeden predmet, tak aj ostatne pojdu a skolu dobehnes. Drzim Ti palce a myslim na Teba ![]()
Iwa cez vikend som si s beikou piisala...vo stvrtok nastupuje na liecenie na Kramaare..takze to vsetko je uz reaalne..drzme jej vsetky palce..
![]()
![]()
Dakujem Vám,
Vo štvrtok, ako píše fantika, idem na to liečenie na psychiatriu na Kramáre v BA.Už sa mi to blíži
pojde somnou aj triedna učitelka a rodičia.Tak dufam že mi to tam rychlo ubehne, a vratim sa vpohode
(dufam) Ak tam budem moct mat telefon tak sa určite otial ozvem.Prosím držte mi palce
DAKUJEM VŠETKYM!!!
Cmuk
![]()
mooooja ja na teba budem denne mysliet stokraat..
a posielat tolko energie kolko len vlaadzem..chcem aby si odtial prisla uplne okej,v pohode,vyliecenaa a silnaa..maam ta rada moja...
![]()
Dakujem Fantika,
Ty vieš že aj ja Ta mám velmi rada, si strašne dobrá.A strašne vela krat si ma podržala a poradila mi atd. Nezabudnem nato
![]()
Drz sa
Vsetko dobre ![]()
Beika, skvelá správa! NIEČO sa deje! Ja verím, že horšie už nebude. Potom napíšeš podrobný referát, ako to tam chodí - ja tam asi po daniach dobrovoľne nabehnem, chichi! A vieš ty čo? Drž mi tam fleka!
Aj vaši si hádam konečne uvedomia svoj riadny diel viny na situácii, a možno vezmú po rozhovoroch s tvojim lekárom svoj vzťah a svoj prístup k tebe z iného konca - ja si to veľmi - veľmi želám!
Pozri ako krásne sa k tvojmu problému postavila triedna učiteľka. Len sa drž ľudí, čo ti chcú pomôcť, za ruku a pôjde to. Možno pomalšie, ako by si chcela, ale pôjde.
Potom ideš rovno na intrák? Či sa to ešte zvažuje? Beika, pánabeka, ja sa tak teším, že sa konečne začali veci hýbať! Nešlo to z jednej strany, zahryzla si sa do toho zo strany druhej...Máš guráž, žieňa malé!
Beika, držím ti palce a uvidíš, že o pár týždňov bude aj pre tebe svet ružovejší. Z celého
ti to prajem.
![]()
Beika, tak sa drz! Nech sa vratis spokojnucka a v pohode.![]()
Tak už som doma zo školy
, mama bola v škole dve a pol hodiny,celí čas som bola schovaná na zachodoch aby som sa s nou nestretla
neviem presne očom sa roozpravali(zástupkyna,triedna,psychologička a mama) ale ked odišla tak som sa spítala triednej, ale vela mi toho nepovedala viem len tolko že ma idu dat na psychiatricke liečenie
a aj že sa bude vibavovat ten internát.Mame povedali o všetkom, aj ked mi včera triedna slubila že nepovie otom že som sa včera dorezala aj tak to povedala
Ja som stím nechcela suhlasit aby ma dali na liečenie a povedala som učitelke že ja na liečenie nepojdem,lebo sa bojím že ma vihodia zo školy, ale ona povedala že nevihodia ma a budem pokračovat dalej ked sa vrátim. Prosím Neviete niekto kolko može trvat také liečenie???Ja tam nechcem íst, čo mi tam budu robit??JA sa toho liečenia dost bojím,


Dufam že sa to čoskoro skončí!A bude všetko ok. Dakujem za podporu