Ríbezle s mrkvou

Pridal/a M.á.r.i.a

Trochu nevšedná kombinácia ale kompót veľmi svieži a celkom rýcho hotový....až na čistenie ríbezlí Chichocem saale s vdličkou to ide.

Ríbezle s mrkvou - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
1 hod, 20 minút
Celkový čas
2 hod, 20 minút

Ingrediencie

1kilogramčervené ríbezle
1kilogrammrkva
500kilogramovcukor krupica

Inštrukcie

Očistené ríbezle si umyjeme, nechme odtiec, mrkvu očistíme a nastrúhame na jemno. Do 1 l vody pridáme cukor ( ak sú rýbezle moc kyslé môžete pridať) ale aj mrkva pustí svoju sladkosť. Keď začne voda vrieť pridáme nastrúhanú mrkvu a varíme 3 min., prisypeme ríbezle a varíme ešte 5 min. . Dáme do čistých pohárov, zavíčkujeme, prevrátime hore dnom, zabalíme do deky a necháme vychladnúť.

Z tejto dávky mi vyšlo 7 pohárov ako sú na foto. Ja dávam viac ovocia do flaše a dolejem sirup. Sirupu mi stane vdy viac a škoda vyhodiť, pridám trochu ríbezlí, primerané množstvo vodky(rumu) a nechám vyluhovať. Po 2-3 týždňoch scedím a máme "lepi hubu" ako chuťovečku Váľam sa od smiechu po podlahe.

Postup: 

Ríbezle s mrkvou - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok