zdravý chlebíček pre návštevu

Popis

Obložené chlebíčky miluje asi každý. Ja ich zvyknem robiť v odľahčenej verzii čo sa týka kalórií, ale zasýtiť veru zasýtia aj najväčších hladošov.

zdravý chlebíček pre návštevu - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojja
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
15 minút

Ingrediencie

chlieb
mix zeleniny
strúhaný parmezán
tvrdý syr
olivový olej
šunka
tavený syr
vegeta (domáca)

Inštrukcie

Postup je veľmi jednoduchý. Balený mix zeleniny (zvyknem kupovať taký v sáčku už nachystaný a hlavne pestrý) len vysypem do misky, pridám nakrájanú zeleninu podľa chuti (paprika, paradajka, uhorka....), tvrdý syr nakrájaný na kocky. Syr neriešim, aký mám, taký dám. Môže byť aj mozzarela, eidam, plesnivý syr....fantázii sa medze nekladú. Pokvapkám olivovým olejom, prisypem postrúhaný parmezán, pridám trošku domácej vegety a poriadne rukami premiešam. Kto má rád olivy, tak aj tie sú do toho fajn, zvyknem nakrájať na kolieska. 

Potom už len chlebíčky natriem taveným syrom, na každý dám plátok šunky a na šunku naložím z tohto šalátu. Návšteva sa veru oblizovala, chutilo to malým aj veľkým. Chichocem sa Dôležité však je, že je to ľahké jedlo a dokáže dobre zasýtiť.

Poznámky

Pozor! Rýchlo sa to míňa Veľký úsmev

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok