Antibiotiká

Ahojte.
Môže byť príčinou oneskorenia menštruácie aj užívanie antibiotík (Dalacin)? V prípade, ak by som otehotnela počas užívania týchto antibiotík, môžu mať vplyt na práve počatý plod?
Ďakujem za Vaše rady.

Diskusie Naničmama.sk: 

Draha Ally,
uzivanie Atb moze zapricinit meskanie menstruacie (dalacin je dost silne atb).
Vplyv uzivania tychto liekov v tehotenstve je minimalny(pozri pribalovy letak a info o tehotenstve).V pripade potreby sa aj v tehotentsve mozu uzivat atb.
Drzim palce

Ahoj Zuzana.
Ďakujem za radu. A mám ešte otázku. Môžu antibiotiká zapríčiniť, aby som neotehotnela. Alebo niečo v tom zmysle.
Vďaka.

nemas za co. A otehotniet sa da aj pocas uzivania atb. Meskanie menstruacie po alebo pocas uzivania atb byva sposobene unavou a vycerpanim organizmu z choroby.

Milá Zuzka.
No menštruáciu som už dostala dneska. Spomenula si že meškanie je spôsobené únavou z choroby. No ale mne ťahaly len zub a preto som brala lieky. Možno neboli až tak silné. Čo ty na to? Úsmev

meskanie sa moze/ale nemusi vyskytnut. a dalacin je pomerne silne atb. Hlavne je ze sa ti to poriesilo.

Moc sa v tom nevyznám, ale myslím, že je to skôr naopak. Veď vieme, že aj keď užívaš antikoncepciu a pri chorobe Ti dr.predpíše ATB, tak ATK zlyháva-to znamená, že môžeš otehotnieť, aj keď si chránená. Radšej by som išla ku dr.-možno sa zbytočne znervózňuješ.(sun)

Dobrý Deň! Chcela by som sa opýtať, že akurát užívam antibiotika uuž druhé balenie po sebe, a mešká mi menštruácia dva týždne a naposledy som mala nechránený pohlavný styk pred týždnom tak by ma zaujímalo že aká je pravdepodobnosť otehotniet teraz Smútok ďakujem Chichocem sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.