Rožteky na rôzne spôsoby...

Pridal/a anjeli

Capučínové, makové, nutelové, gaštanové rožteky...

Rožteky na rôzne spôsoby... - recept
Porcie
Porcie
ZdrojNiečo z časopisu, niečo z mimibazáru a zvyšok z rodinej zbierky...
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

Cappuccinové rožteky:
50gramovcappuccino
50mililitrovvoda
400gramovhladká múka
100gramovorechy
100gramovpráškový cukor
 štipkasoľ
200gramovmaslo
  čokoládová poleva

Inštrukcie

CAPUCCINOVÉ ROŽTEKY /z mimibazáru - Darinkin recept fakt výborný, stojí za vyskúšanie/:

50g cappuccina + 50 ml vody, 400g hladkej múky, 100g orechov, 100g práškového cukru, štipka soli, 200g masla alebo tuku, čokoládová poleva Capuccino si rozpustíme vo vode, ostatné suroviny spolu zmiešame a potom pridáme capuccino, vymiesime cesto, ktoré necháme 1 hod. odležať v chlade. Potom formujem rožteky buď tak, že si obalíme formičku na rožteky, natlačíme cesto, vyklopíme na plech pokrytý papierom na pečenie alebo si urobíme z cesta valček, nakrájame na kúsky a tvarujeme rožteky, ktoré ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie...pečieme 12 minút na 160 °C, po vychladnutí končeky máčame do čokolády...

MAKOVÉ ROŽTEKY: /mám z časopisu a sú fakt mňamkové/ 315 g hrubej múky, 150 g masla /margarínu/, 110 g práškového cukru, 100g mletého maku, štipka soli, 1 vajce, práškový cukor na obaľovanie alebo biela poleva Všetky suroviny zmiešame, formičku na rožteky obalíme potravinárskou fóliu, vtlačíme vypracované cesto, vyklopíme na plech vystlaný papierom na pečenie, alebo si cesto nakrájame na rovnomerné kúsky, sformujeme rožky, ktoré poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme na 200°C asi 10 minút.

NUTELOVÉ ROŽTEKY: /receptík od rodinnej známej/ 200g Nutely /alebo inej podobnej pochúťky/, 1 vanilínový cukor, 100 g masla alebo Hery, 300g hladkej múky, 1 vajíčko, 1 ČL kypriaceho prášku, čokoládová poleva a kokosová múčka V miske vymiešame všetky suroviny, cesto odložíme asi na 3 hodiny do chladničky, potom formujeme rožteky tak ako som opísala pri capuccinových a pečieme na 180 °C 12 minút. Po vychladnutí končeky namáčame do čokoládovej polevy a posypeme kokosovou múčkou.

GAŠTANOVÉ ROŽTEKY: //mám z časopisu a príjemne prekvapili/250g masla alebo Hery, 250g práškového cukru, 1 kocka gaštanového pyré, 400g polohrubej múky, 3 žĺtky, 1 vanilínový cukor, čokoláda Všetky suroviny zmiešame, šupneme aspoň na 2 hodinky do chladničky, vyberieme a formujeme rožteky. Formičku na rožteky obalíme potravinárskou fóliu, vtlačíme vypracované cesto, vyklopíme na plech vystlaný papierom na pečenie, alebo si cesto nakrájame na rovnomerné kúsky, sformujeme rožky, ktoré poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme na 180 °C 15-18 minút.

Vaše hodnotenie: Žiadne
2.8
Priemer: 2.8 (5 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok