Dokonalý šatník - alebo neutrálne 4 ku 4

Daška tu kedysi spomenula taký bod, že by chcela docieliť šatník, kedy jej každá vec ladí s každou.
Tak som sa na to pozrela, že ako vytvoriť "dokonalý šatník".
Ono to neni ľahké - nevynímajúc z toho emocionálnu zainteresovanosť určitých kúskov.
I keby ste napálili do obchodu s budgetom bez obmedzenia ... aj tak to má určité pravidlá, ktoré sa nám nemusia páčiť.
Pome na to od lesa - či od kraja? Proste kukneme sa tomu na zúbok.
 
Neviem či je to dar či prekliatie, ale my ženy máme zvyčajne väčší cit pre všetko. Teda aspoň si to myslíme. Viac cítime, viac si domýšľame, viac počujeme .... a vymysleli sme si aj pomenovanie pre viac farieb, aby sme si nejak lepšie vedeli skomplikovať život, keby bolo toho v ňom málo.
Na vytvorenie univerzálneho šatníka je treba si v prvom rade stanoviť farby v ktorých bude ladený. Ako prvé sa jedná o dve neutrálne farby. Tie sa prejavujú ako nosné farby hlavne pre spodnú časť šatníka (nohavice, sukne a aj šaty v podstate).
Chlap by povedal že neutrálne farby sú: čierna, šedá, modrá a hnedá.
Žena povie, že je to čierna, tmavo šedá, bledo šedá, tmavo modrá, šedo - modrá, denim (farba rifloviny), tmavo šedá s odtieňom do modra, olivová, prírodná - béžová, olivová, burgundská, tmavo čokoládová, farba mliečnej čokolády, khaki a ťavia.
 
Ako prvé si je treba vybrať z týchto neutrálny prvú (nosnú) a potom druhú (doplnkovú).
A čul celá veda!!!
Z nosnej farby MUSÍTE mať 2 spodky a dva vršky.
Teda - napr. nosná farba bude čierna - čierne nohavice, čierna sukňa, čierne tielko a čierny svetrík.
Z druhej doplnkovej farby treba tiež 2 spodky a 2 vršky.
Princíp rovnaký, variácie tvojej voľby veľké.
Keďže sme zvolili neutrálne farby - tieto kusy sa dajú absolútne bezproblémovo kombinovať.
 
Teraz potrebujeme tretiu štvoricu - je to kombinácia dvoch základných farieb v rámci vzorov látky. Ak ste si dali čiernu a šedú, tak toto bude napr. šedé triko s čiernym nápisom. Vzory nie moc násilné, farby môžu byť v odtieňoch. Zvyčajne ide o kusy šatníka obliekané v hornej polovici tela - topy, blúzy, svetre, kardigany, pulóvre. 
 
A na záver - štvorica s akcentom - teda niečo čo je výrazné a znovu najlepšie sme v tej istej farebnej kombinácií. Tak napr. výrazná potlač, veľmi výrazný vzor, niečo čo si ľahko zapamätáte, že mal ten druhý oblečené. Napr. zvieracie vzory - od kohútej stopy až po leoparda.
 
Doplnky by mali byť volené prevažne ako kombinácia týchto farieb.
Tak a som vyčerpaná z písania a hlavne z pochopenia. Kde narveme do tej skrine všetky oranžové, červené, žlté a farebné veci si napíšeme nabudúce. Toto je vlastne neutrálny šatník a jeho jadro.
A potom do toho ešte zatiahnem tradicionizmus a skončíme asi tak, že zistíte, že vlastne všetky handričky čo v skrini máte tam máte dobre, že vlastne k niečomu sa vám niečo predsa len hodí a že sa na to vykašlete a ušetríte si čas upratovania šatníka. Veľký úsmev

Diskusie Naničmama.sk: 

nuž, ono je občas najťažšie rozlúčiť sa s niektorými kúskami, ku ktorým sa viažu spomienky.

A potom také tie nádeje - ešte sa to podarí, ešte schudnem.

tie základn farby sú dobré. Keď sa ich podarí vybrať, tak je vyhraté. Len teda, nie úplne si viem predstaviť tú kombináciu napríklad na tričko, keď si vyberiem čiernu a tmavomodru.

O šatníku dosť rozmýšľam. Dokonca som tento rok došla k tomu, že po poslednom vyradzovaní som si presne rozmyslela, čo chcem. A aj keď som chodila pozrieť, keď nebolo presne to, čo som chcela, tak som nekúpila. A oplatilo sa čakať :) Jednoducho, nepotrebovala som nové tričko celé leto, len preto, aby som si uspokojila svoje nákupné túžby.

Nemám to celé doladené, ale dosť som toho zmenila. Neviem, čo hovorí okolie, ale mne je to celkom pohodlné, keď môžem v podstate chytiť čokoľvek a nie je problém obliesť s iným zo skrine.

Viem ale aj, že toto nie je cesta pre všetkých.

 

mmch, na základe inej debaty, čo sa tu onehdá rozvírila, kúpila som si žltú kabelku :) teda, vlastne tašku. A fakt je univerzálna, hlavne kvôli tomu, že väčšina mojich vecí je čiernych, tmavomodrých alebo bielych .... Vďaka všetkým za nakopnutie.

Ha! Dasa! Včera som na teba myslela, keď som si kúpila tretiu žltú tašku:D Takže mám jednu veľkú, jednu strednú a jednu malú. Začína to vyzerať ako úchylka, ale je mi to jedno. Gratulujem k žltej taške, som rada, že nenadávaš za blbú radu:D

perfektný článok, ale našla som sa v ňom až v úplnom závere (mne v šatníku neladí všetko ku všetkému, ale všeličo k niečomu) Váľam sa od smiechu po podlahe 

mne nejde do hlavy, ako to, že vojdem do obchodu a nič sa mi na mne nepáči...ale keď kamarátky upratujú šatník , ktoré sú mimochodom o polovicu štíhlejšie než ja,  všetko mi je dobré, všetko sa mi páči, a všetko mi akosi aj ladí s inými kúskami oblečenia-mne ostáva len dotvoriť šperky...milujem módu, ale nemám rada nakupovanie Hambím sa

V základnej farbe mám jasno, u mňa je to tmavomodrá, doplnková denimovo svetlomodrá? Už len mi zrušili obchod, kde som kupovala nohavice a som bezradná. Ešte, že mám iné problémy. K tomu vínovočervená, a nejake kombinácie a piesková na topánky, kabelku ... a teorteicky by som aj skončila. Aj keď mám v rezerve aj voľačo čierne, pre nejaké iné príležitosti, tie sa vínovočervenoo znesu.Úsmev

ja som tuším našla za zrušený obchod náhradu :D

Daj typ Úsmev

lindex, len treba správnu predajňu. sortiment sa dá pozrieť aj na webe

Dik, tam som hladala nohavice starsej deve, bo maju aj krastie aj mladsej lebo maju na zimu zateplene a seba som z toho vynechala, bo na zaciatok som rada, ze som rada. Akurat to, ze nosim rifle, ktore by som uz nemala ... , bo vdaka slovenskym zelezniciam, mam na svojim najmilsich rifliach na zadku mini dieru .... Prekvapenie

no, hlavne milovníci pásikov tam vždy niečo nájdu :D

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.