Chia semienka

Dievčatá prosím vás ako najlepšie tieto semienka  konzumovať ,respektíve kde pridávať tieto semienka?

Diskusie Naničmama.sk: 

u nás sa pridávajú do ovsených vločiek - vločky, semienka, prípadne čokoláda, niekto aj cukor a zaliať horúcou vodou. Dosť hodne vody. Po cca 20 minútach je to husté a pripravené ku konzumácii

Možno nimi posypať akékoľvek obľúbené jedlo či šalát.

Môžu sa pridávať okrem vody aj do ovocných štiav (džúsov), ovocných šalátov, kaší, jogurtu alebo do koktailov, prípadne si urobiť chia nanuk alebo chia puding.

Taktiež chia semienka možno pred konzumáciou aj opražiť na panvici, bez pridania tuku.

A nepreháňať - mali by sa užívať maximálne 1 -  2 lyžice denne.  

Prečo 1-2 lyžice denne? Aké zdravotné obmedzenia chia semienka majú?

Ja keď si robím chia puding (veľmi zriedka), tak dám toho teda rozhodne viac.

Tak som pogooglila. Vyšlo mi z toho okrem tráviacich ťažkostí (paradoxne na ich úpravu aj pozitívne vplývajú) zníženie krvného tlaku. Keďže ja dávam chia pred tréningom, zmenu tlaku som nespozorovala. Ale nebudem to preháňať, keď už viem.

Ak by si mala ešte iné vedomosti, prosím, dopíš.

Len teraz neviem, čoho sa mám držať. Lebo Zdravotná neviemčo neviemodkiaľ zas odporúča max 15gr, čo rozhodne 1-2 polievkové lyžice nie sú.

Najlepšie bude to nejesť. A mám po dileme. Bodka Veľký úsmev.

niekto mi kázal 1 lyžicu do 1 l vody dať na 2 hoďky a potom piť,môže sa to tak,či?

Ano.

Alebo malu lyzicku do hrnceka caju, alebo do dzusu. 2 hodky hadam ani nie su nutne. Za 15 minut su semienka napucane. Na vylety si to zvyknem bravat v dzuse s vodou 1:1, ale ja si max. davam malu cajovu lyzicku. 

ozaj staci 15 minut Úsmev

Som ti to prevazila - 1 polievkova lyzica 13gr, 1 cajova lyzicka 3gr.

Pomohli vám chia?aké má na vás pozitívum?ako dlho užívať?nie je potrebná nejaká prestávka,či?

Nemyslim, ze potrebujes prestavku, alebo ze su limity na nejake obdobie. Vzdy som ich pojedala kratkodobo, tazke s ucinkami neporadim.

neviem aky mas s nimi zamer. Mne padlo vhod, ze zasytia a funguju ako kava - povzbudia. Ked som mala chia, nedala som si kavu. Ked mam organizacnu pracu, chodievam sa najest posledna, lebo dohliadam aby boli vsetci ok a mavam vtedy aj stiahnuty zaludok. To ze mi takmer na cely den staci voda s dzusom a chia mi padlo vhod.

Pise sa, ze znizuju tlak. Ja mam normalny, pripadne nizsi tlak, no nemala som pocit, ze by mi este aj klesol. Ale ja som mala len tu jednu, ci jeden a pol, cajovej lyzicky do pollitra napoja.

Ja tiež užívam Chia semiačka už niekoľko rokov a zvlášť v takomto počasí mi dodáva energiu,
ráno na lačno vypijem 1 pohár .... tiež dávam 1 čl. do pohára s vodou, nechám 15 minút odstáť.
Ináč obsahujú 5x viacej vápnika ako mlieko, má vysoký podiel vlákniny, prírodný zdroj omega 3 a 6 mastných kyselín, vysoký obsah vitamínov skupiny B, vysoký obsah antioxidantov. V lete si ich dávam, tak 2x do týždňa, ale akonáhle začína jeseň, tak ich užívam každý deň.

 

mm ich konzumuje od 1.2,teda iba 4-tý deň,teraz prerába spálňu sadroš ,dalo by sa povedať,že ozaj sa narobí,robí to 2 týždeň v kuse a teraz večer mi hovorí,že včera aj predtým ledva sa hýbal a dnes ho nič nebolí?!Уšsmevžeby chia bola tak zázračná,alebo je to iba vsugerácia?!či?

Veľký úsmevurčite to nie je účinok chia - tak extrémne rýchly ba som sa čudovala. Skôr si telo už trochu zvyklo na námahu, spevnelo a tak tá námaha, čo bola pred 2 týždňami straaaašne veľká je dnes len veľká.

však to,to.Уšsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok