Ako vyrobiť kvások

Popis

Konečne som sa odhodlala vyrobiť si kvások, aby som nemusela otravovať kolegyňu vždy keď som ten môj nedokŕmila;))
Ako vyrobiť kvások - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

50gramovražná múka
50millilitrovvoda

Inštrukcie

Do čistého pohára dáme 50 g ražnej múky a 50 ml vody. Poriadne premiešame. Nesmie tam zostať nespracovaná múka. Pohár prikyjeme plátnom alebo viečkom (viečko na pohár len položíme) a necháme v kuchyni na stole alebo linke, alebo hocikde, dôležité je, aby to bolo skladované pri izbovej teplote. Tejto prvej fázy som sa nebála, skôr som mala rešpekt z toho, čo malo nasledovať, ale zbytočne, šlo to hladko;) 1. deň sa nedeje nič. 2. deň sa začnú tvoriť v ceste bublinky, kde tu, nie je ich veľa. 3. deň, bublinky pribúdajú, už to vyzerá ako kvások. 4. deň ráno, hotovo, kvások ako z učebnice;)) A môj rešpekt je tatam;))) Už som z neho upiekla aj chlieb, je super!
Vaše hodnotenie: Žiadne
2
Priemer: 2 (2 hlasy)

Komentáre

Máš ho pekne bublinkový, len ten pomer múky vody a múky nejaký malý. Ja keď zakladám kvásom tak ho prikrmujem každý deň a používam na 5 deň. Robím si aj zo špaldovej múky. Toto množstvo si mala na malý chlebík. Potom ho už držím v chladničke a prikrmujem tak raz za 7-10 dní alebo keď pečiem.

Robila som z malej dávky, lebo som neverila, že sa to podarí. Nabudúce by som bola o dosť odvážnejšia:)

 Neboj sa toho, on vždy nakvasí a odlož z neho, potom to ide rýchlejšie aby sa naštartoval. Ja robím základ zo 100 g múky a 125 ml vody (prevarenej) a každý deň prikŕmim 50 g múky a 50 ml vody(4dni) a na piaty deň máš kvások aj na veľký chleba a odloženie. ODVAHU DO TOHO ÚsmevTlieskam

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.