Prečo je kvalitný Babysitting na nezaplatenie.

Babysitter je termín, ktorý sa začal objavovať v 40-tych rokoch minulého storočia. Výraz bol pravdepodobne odvodený od činnosti opatrovateľky, ktorá sedela v izbe so zvereným dieťatkom "sitting on", kým mali rodičia spoločenské povinnosti či boli inak zaneprázdnení. Mnohí predpokladajú, že slovo Babysitting bolo pôvodne odvodené od vtáčeniec, ktoré sa liahnu po tom ako vtáčia mama sedi na vajíčkach. - toľko hovoria múdre knihy o pôvode slova- wiki :).

A teraz do súčasnosti. Babysitting je moderná služba, ktorá má svoje korene a dlhoročnú tradíciu v Spojenych statoch. Práve odtiaľ sa trend začiatkom dvadsiateho storočia začal šíriť do Európy. A v čom spočíva význam kvalitného Babysittingu pre dnešnú mladú rodinu? Je to predovšetkým moderná služba, ktorá má za úlohu odbúrať časový stres rodičov a pomôcť im čo najlepšie sa vysporiadať s rodičovskými povinnosťami.

Opatrovanie a stráženie detí osobnou pestúnkou dnes už nie je žiaden luxus. Je to služba zodpovedajúca nastúpenému zrýchlenému životnému štýlu. Už dávno neplatí, že dobrým rodičom je iba ten, ktorý sa od dieťaťa nepohne 24 hodín. Z matiek a gazdiniek sa stali úspešné a zarábajúce ženy, ktoré sa s vypätím síl snažia perfektne zvládať všetky role. Každá mama chce v prvom rade čo najlepšie opatriť svoje milované dieťa a nie vždy sú ideálnou voľbou jasličky a škôlka. Vyťažené a z ďaleka pochádzajúce babičky taktiež nemusia byť práve k dispozícii. Najmä malé detičky- novorodeniatka, dojčatá a batoliatka, nie sú ešte socializované a pripravené na cudzie prostredie a príliš veľa vzruchov. Najkomfortnejšie sa samozrejme deti cítia v domácom prostredí, ktoré poznajú a nie sú natoľko vystavené stresu z odlúčenia.

Tu nastupuje profesionálna, školená opatrovateľka- Nanny, ktorá sa o dieťatko postará ako o svoje vlastné s veľkou láskou a nasadením a všetok čas venuje opatere svojho malého klienta.

BabyNanny(hug)

Diskusie Naničmama.sk: 

Ziadna "Nanny" nenahradi mamu.....a uz vobec nie u novorodeniatka ci dojciatka.
Je velmi dobre, ze na Slovensku je platena materska a rodicovska az do troch rokov veku, teda mamicky maju relativne vytvoreny priestor na starostlivost o deti, co v inych krajinach to casto tak nie je.
Dieta si po troch rokoch opatrovateliek a uciteliek v zariadeniach uzije este az-az.....takze nie vsetko, co je z Ameriky je dobre a musi nutne zachvatit Slovensko.
ivet;-)

Ja tiež opatrujem 1-ročné dieťatko a verte mi,že mi je toho krásneho,zdravého malého motýlika niekedy ľúto,že nie je s maminou.Som za to aby deti boli v čase najväčšieho vývoja s mamou.Ja som tiež urobila pri prvom takú chybu.Bola trochu iná doba ale aj tak mi je to teraz s odstupom času tiež ľúto.:-(

Mate absolutnu pravdu, ziadna pestunka nedokaze nahradit materinsku lasku a starostlivost. Ale iste nam date za pravdu aj vy, ze su v zivote situacie, kedy sa mamicka pasuje s casom a povinnostami, ktore by mala rada co najrychlejsie vyriesene. Potrebuje ist na urad, na nakup, ma reprezentacne povinnosti vyplyvajuce z manzelovej prace... A toto je prave uloha modernych sluzieb- pomoct rodicom.

Ja som opatrovala dieťatko do dvoch rokov v zahraničí.Bol na 70 percent so mnou iba.Potom som musela odísť a pol roka som sa budila zo spánku,že ho počujem plakať a treba ho pritúliť.Strašne mi chýbal,preto sa chcem opýtať aj na druhú stránku tohto povolania-čo tvoja citová angažovanosť nanny?a ty gratulantka?(heart)

Plačem

Opat mate zial baby pravdu- s citovou angazovanostou je to tazke. Pokial sa s dietatkom Nanny stretava pravidelne, casom ho citi ako vlastne. Na druhu stranu ale o to viac lasky mu venuje.

Srdce

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok