Čokoládové srdiečka s marcipánovou plnkou

Popis

Milovníkom marcipánu isto bude chutiť kombinácia s čokoládou ... a ak si vyrobíte domáci marcipán bude to ešte lepšie

Čokoládové srdiečka s marcipánovou plnkou - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
7 minút
Celkový čas
1 hod, 7 minút

Ingrediencie

cesto
210gramovmaslo
100gramovpraskovy cukor
310gramovhladká múka
60gramovmletých mandlí
1kusvanilkový cukor
1⁄2čajová lyžičkaskorica
1⁄2čajová lyžičkacitrónová kôra
25gramovKakao
domáci marcipán
75gramovmleté olúpané mandle
150gramovpraskovy cukor
5kvapkymandlová aróma
5polievkové lyžicevoda
Poleva
100gramovčokoláda

Inštrukcie

Cesto : všetky suroviny spou spracujeme rukou na hadké cesto. Vyváľkame na trochu pomúčenej podložke na plát hrubý asi 4 mm. Vykrajujeme ľubovoľné tvary-vykrajovala som srdiečka, dáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Rúru si vyhrejeme na 180 st. a pečieme približne 7 minút. Necháme vychadúť.

Domác marcipán : Lúpané ( ak si ich budete lúpať doma treba ich nechať trochu vyschnúť a vážiť už pomleté, bude ich treba viac) mandle pomelieme na veľmi jemno. Zmiešame ich so 75 g preosiatym cukru. Zvyšok cukru rozmiešame s vodou, privedieme do varu. Necháme chvíľku vrieť aby sirup zhustol a zredukoval sa. Do zmesy cukru a madlí pridáme mandlovú arómu a po častiach pridávame srup. Varešou spolu zmiešavame. Potom prídú na rad naše ruky. Hmotu miesime do vtedy kým nie je spolu pekne spojená a dá sa tvarovať - nedrobí sa. Na fólii vyváľkame  na rúbku 2-3 mm, vykrajujeme srdiečka, ktoré vkladáme medzi dve čokoládové. Trochu pritlačíme.

Rozpustíme si čokoládu a polovičky srdiečka  nej namáčame. Necháme na mrežke stuhnúť. 

Vaše hodnotenie: Žiadne
1
Priemer: 1 (1 hlas)

Komentáre

Odskúšané. Ďakujem za recept. Sú výborné. Urobila som aj domáci marcipán. Za mňa nemusí byť v tom marcipáne toľko cukru. Sme navyknutí na menej sladké, takže nabudúce dám menej. Trochu som si ten marcipán potom upravila pridaním viac mandlí a trochou rumu. Bol taký roztierateľný nožom. Bolo to menej pracné ako rozvaľkávanie. Sa mi nechcelo vaľkať a vykrajovať, čo už. Píšem to iba ako taký postreh alebo skúsenosť. Inak recept na 1*.

Som rada, že sa vydaril. No a nápad s marcipánom výborný isto odskúšam. V podstate tak podobne robím orechovú plnku. Krásne dni
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok