Vysmážané plnené cuketové kvety

Popis

Dostala som darček a pre mňa veľkú mňamku o ob ede bolo rozhodnuté

Vysmážané plnené cuketové kvety - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
40 minút

Ingrediencie

Inštrukcie

Rozpis surovín sa mi celkom nedá napísať ...Hambím sa, tak to skúsim aj bez toho.

Z kvetov opatrne točivým pohybom odstránim piestiky a opatrne opláchneme studemou vodou. Necháme osušiť. Medzi tým si pripravíme nálpne / množstvo záleží koľko máte kvetov) :

Riccotová - do syra zamiešam nasekané ančovičky a petržlenovú vňať. Dochutím korením a citrónovou šťavou, soľ opatrne ančovičky sú dosť slané.

Mozzarellová - nakrájame ju na plátky (veľkosť tak aby sa zmestili do kvetu), syr obalíme v sedliackou (schwarzwaldskou) šunkou a lístkom bazalky.

Kvety naplníme pripravenými plnkami, namáčame do cestíčka a vysmážame z každej strany. Môžeme podávať s maslovými zemiačkami, mne netreba k tomu nič Chichocem sa, možno zeleninový šalát ...

Tempura cestíčko - 1 diel hladkej múky, 1 diel solamyl (ja používam tapiokovú múku), 2 diely vody - veľmi studenej, soľ, korenia podľa chuti, trochu prášku do pečiva. Metličkou vymiešam hladké cestíčko, je trochu redšie, dám do chladničky trochu schladiť. 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Toto som už niekde zachytila. Inak, pripomenulo mi to príhodu zo Španielska. Boli sme na trhu, kde mali nakyslo naložené kvety baklažánu, alebo cukety, alebo niečoho takého. Tak som to ochutnala. Nič moc. To kyslé mi k tomu vôbec nesedelo. Všetko vyprážané milujem, tak možno by som aj kvetom dala šancu:))

Ja to poznám hlavne z Grécka ale aj taliani to majú v jedáleničku. Ono záleží ako si ochutíš tú plnku, plnila som už aj mäsovou ale to sa pieklo v rúre. To je ako bazový kvet ... niekto povie palacinky lepšie Veľký úsmev, ale ja toto môžem Chichocem sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok