Vysmážané plnené cuketové kvety

Pridal/a M.á.r.i.a

Dostala som darček a pre mňa veľkú mňamku o ob ede bolo rozhodnuté

Vysmážané plnené cuketové kvety - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
40 minút

Ingrediencie

  cuketové kvety
Riccotová plnka:
  ricotta
  ančovičky
  petržlenová vňať
  citrónová šťava
  soľ
Mozzarellová plnka:
  mozzarella
  schwarzwaldská šunka
  bazalka čerstvá
Tempura cesto:
  hladká múka
  Solamyl
  voda
  soľ
  korenie
  prášok do pečiva

Inštrukcie

Rozpis surovín sa mi celkom nedá celkom presne napísať ...Hambím sa, tak to skúsim v popise.

Z kvetov opatrne točivým pohybom odstránim piestiky a opatrne opláchneme studenou vodou. Necháme osušiť. Medzi tým si pripravíme náplne / množstvo záleží koľko máte kvetov) :

Riccotová - do syra zamiešam nasekané ančovičky a petržlenovú vňať. Dochutím korením a citrónovou šťavou, soľ opatrne ančovičky sú dosť slané.

Mozzarellová - nakrájame ju na plátky (veľkosť tak aby sa zmestili do kvetu), syr obalíme v sedliackou (schwarzwaldskou) šunkou a lístkom bazalky.

Kvety naplníme pripravenými plnkami, namáčame do cestíčka a vysmážame z každej strany. Môžeme podávať s maslovými zemiačkami, mne netreba k tomu nič Chichocem sa, možno zeleninový šalát ...

Tempura cestíčko - 1 diel hladkej múky, 1 diel solamyl (ja používam tapiokovú múku), 2 diely vody - veľmi studenej, soľ, korenia podľa chuti, trochu prášku do pečiva. Metličkou vymiešam hladké cestíčko, je trochu redšie, dám do chladničky trochu schladiť. 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok