Zemiaková placka so slivkami

Popis

sladká dobrota na večeru,

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojdedí sa v rodine
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

  hladká múka- nie veľa, aby cestíčko nebolo moc husté, asi 1-2 pl
  1celé vajce
  trochu soli
  postruhané surové zemiaky
  slivky
  olej na vyprážanie
  kryšt. cukor na posypanie

Inštrukcie

Pripravíme si cesto podobné ako na zemiakovú placku, ale bez majoránky, cesnaku a slaninky. Skor redšie,/ aspoň nám to lepšie tak chutí:-)/ Na panvici rozpáliť trochu oleja, dám tam cesto- také hrubé ako na bežné placky a na to dohusta poukladať ,rozpolené slivky rozpoleným nahor. Dobre pocukrovať kryštálovým cukrom - na 1 placku dávam aj 2 polievkové lyžice kryštálového cukru, rovnomerne posypať - urobí sa z toho pri pečení taký mňam sladučký slivkový karamel, alebo ako to mám nazvať. Pečie sa bez obracania, na slabšom plameni, prikryté pokličkou, aby sa to dobre prepieklo. Jednu placku tak cca 20-30 min - ked sa začne spodok pripekať , zhodím z panvice. Nezľaknite sa ,okraje z tej uvolnenej šťavy zo sliviek trošku bublajú ,pôsobí to dojmom, že sa to už pripeká, ale treba sa riadiť spodkom.

Poznámky

Netajím sa tým, že varenie nemusím, ale toto jedlo by som mohla aj denne. Ked sme boli malí, mamina nám to robievala v trúbe na plechu, lebo jednak nestíhala vyrábať placky na panvici a jednak sme sa vždy skoro pobili o to, čia bude tá dalšia, potom sme delili a delili.... Dobrú chuť:-)
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Ten čas prípravy sa mi tam vloudil blbo;-) - tak cca 3/4 až 1 hod

nooo,toto určite vyskúšame,toto pôjde aj u nás na dračku Tlieskam

Daj vedieť, budem zvedavá, či vám to bude chutiť. U nás to nestíha vychladnúť;-)

Znie to zaujímavo , zvedavá som , ako bude nám chutiť . Díky za recept , skúsim .

no mne by sa to páčilo práve v tej rúre, lebo to budú jedným vrzom aspoň 4 placky,(to aby sa sa nepobili(rofl)) vyskúšam(clap)

Úsmev však preto to aj moja maminka robievala na plechu Úsmev
Vyskušaj, každý sa nad tou kombináciou začuduje, ale je to fajnéééééé:-)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok