reklama

Hyenizmus bulváru

Kamila , 03. 05. 2021 - 17:39

reklama

Vraciam sa k smutnej udalosti z pred cca 1,5 roka. Asi ste všetky zachytili veľmi smutnú smrť mladej Violy v Bratislavskom prístave aj to, čo rozohrali niektoré bulvárne plátky. Deva pochádzala z môjho rodného mesta, možno aj preto ma jej príbeh viac zasiahol. V malom mestečku  sú všetci múdri a zainteresovaní ...? Keď si predstavím, zúfalstvo jej rodičov nad stratou dcéry. Akoby to nestačilo. Šialenstvo, ktoré sputili novinári o tom, ako bola Viola brutálne znásilnená, ešte aj s nejakými pikatnými strašidelnými detailami, muselo byť pre rodinu hrôzostrašné. Rozumiem, že sa mohli šíriť nejaké fámy o seriovom vrahovi, akosi je to prirodzené, že ľudia takto k tragickým udalostiam pristupujú. Ale ako sa novinári dostali k lekárskym správam, ktoré sa vôbec ale vôbec nezakladali na skutočnosti? Alebo si ich vycucali z prsta a vytvorili desivú story, aby prilákali publikum?

Dnes je Violin prípad uzavretý. Cudzí zavinenie je vylúčené ..... Budú mať jej rodičia viac pokoja v duši, neviem .... Môžme len hádať, že mladá žena, sa možno pokúsila ukončiť svoj život, potom si to rozmyslela, ale seriou nešťastných pádov na kamennom brehu Dunaja oň aj tak prišla? To sú len moje domienky, z toho čo mohla zverejniť prokuratúra... Nevieme. Rodina si stráži aspoň tieto informácie. 

Najhoršie na tom je to, že bezprostredne po tejto udalosti spáchali samovraždu traja mladí muži a jedna veľmi talentovaná mlada herečka. Bolo to veľmi smutné obdobie.  Mohlo sa niečomu z toho predísť, ak by bulvár nerozohral takýto cirkus? A je možno ešte smutnejšie, že niektorí ľudia po takýchto udalostiach priam bažia? Ak by nebolo obecenstva, nebolo by ani "divadlo"?


reklama

dasa_, Po, 03. 05. 2021 - 18:30

Bývala som v detstve blízko železnice. Na veľmi jednoducho dostupnom mieste. Naviac s viacerými zákrutami, kde rušňovodič nemal šancu. Keď sa niekto rozhodol, bola to konečná.

Vždy sme vedeli - keď ide takto jeden, vždy za ním pôjde jeden, dvaja. Ani bulvár nebol. Toto ľudí vždy zaujímalo. Žiaľ.

Na druhú stranu, fakt to bulvár preháňal. Nielen v tomto prípade. A po pravde, aj ja osobne si trochu sypem piesok na hlavu. Lebo viem, o čo išlo. To znamená, že som tiež ten bulvár čítala. Tým som chcela povedať - začnime to. Respektíve skončime. Prestaňme skákať na úžasné titulky. Nečítajme to. Neotvárajme fotky. Nezdieľajme

Kamila, Po, 03. 05. 2021 - 19:25

Rozumiem tomu, že ľudia sa o takéto udalosti zaujímajú, však to neobišlo ani mňa. Ale po prvej skúsenosti s bulvárom práve v prípade Violy, som sa poučila.... 
Aj teraz som si prečítala článok o uzavretí jej prípadu, len bol to seriozny rozhovor s prokurátorom. A možno som fakt zaskočená, že nie je pachateľ... Len nerozumiem, prečo tam, kde nie sú doložené  informácie, sa vyrábajú senzácie ..., ktoré môžu mať ďalekosiahle následky.

Na 95 % odolávam bombastickým titulkom takým či onakým.

Iwa, Po, 03. 05. 2021 - 19:47

Čím viac sa bulváru predá, tým viac bude rásť. Nechápem, čo ľudí na tom priťahuje. Tie obrázky sú hrozné, nechutné, kruté,... textu je minimálne. Znesiem veľa, ale na bulvár nemám žalúdok.

dasa_, Po, 03. 05. 2021 - 20:15

Vieš, ten bulvár fakt tie titulky tvoriť vie. Vedia útočiť na tie najnižšie pudy.  Chce to veľa sebakontroly, aby si, keď už si v priestore, neklikla. Len tak mimochodom.

Už pár dní sa zamýšľam nad jednou vecou. Čítala som článok - niečo v duchu, ako by vyzerala reklama, keby bola pravdivá. A zarazilo ma, že tam bolo napísane niečo také F B - výborný nástroj na stalkovanie. Zarazilo ma to. A premiešam to v hlave..... Kde to až končí. No ale to sú už také ťažké úvahy

Iwa, Ut, 04. 05. 2021 - 17:12

No ano, to vedia robiť titulky. Už som to aj mame vysvetľovala, že keď je tam slovíčko asi/možno/pravdepodobne, tak sa dozvie, že JPP a oficiálna verzia je úplne iná a všedná. Alebo 10x nadpis zopakovaný iba inými slovami.  A na fb dáš všeličo, ani si to neuvedomíš. Niekto sa votrie medzi priateľov a už ťa má, začne nenápadne a časom zistíš, že je otravný. Poznám ľudí, ktorí už stalking riešili aj na polícii. Bohužiaľ všeobecné povedomie je, že veď je to internet, to nič nie je.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama