reklama

Kde sa to v ľuďoch berie?

Kamila , 13. 09. 2021 - 19:55

reklama

Je vo mne veľa smútku, nad tým, čo všetko sa deje okolo nás ... Máme tu dobu pandemickú, o našej politickej scéne je lepšie mlčať, dianie na polícii a prokuratúre určite nesledovať a FB radšej ani neotvárať ... A to by som ešte mohla pokračovať na tému klimatických zmien ...

Moja bývalá trénerka Chci-kungu (tradičné čínske zdravotné aj bojové cvičenie) na FB pridáva jeden nepríjemnejší status ako druhý, už som ju konečne vypla. Mala som pravdu, v tom, že som jej neverila, to čo cvičí, trénuje? Kde je pokora? Jedna z cukrárok, vždy bola za dámu, teraz úráža zaradom ľudí, pre zmenu z tábora neočkovaných. Mohla by som takto pokračovať. 

Tiež mám rôzne názory, tiež som na mnohé nahnevaná, ale nehádam sa s ľuďmi, neurážam nikoho, aj keď asi k tomu miestami nemám ďaleko, aspoň pre seba. Hambím saMinimálne na adresu predchádzajúceho premiéra na F, ktorý chrlí oheň a síru na všetky strany. Podobne tomu by bolo pri ďalšom tiež našťastie bývalom predsedovi vlády na M. Snažím sa ignorovať oboch pánov, keby na mňa hlavne ten prvý nevyskakoval z každého kúta. Tuším na politickej scéne, máme jednu oázu pokoja - prezidentku, len mnohí na nej nenechajú nitku suchú a dokonca poniektorí  ani na pápežovi . Hambím sa

Kde sa to v ľuďoch berie, toľko zlosti, nevraživosti, neúcty k iným, ich názorom? Verím, že ľudia sú frustrovaní, všetkým vyššie spomínaným. Je úplne desivé, ak sa sebecké politické záujmy zneužívajú v neprospech zdravia ľudí a hnev šíri exponenciálne. Ale kam sa posunieme s toľkou negatívnou energiou? Média, hlavne tie bulvárne tomu nepridávajú.

Pandémiu treba prežiť v zdraví a hlavne myslieť aj zdravie iných, nielen to svoje. Len ak sú medzi nami ľudia, ktorí si ešte stále myslia, že kovid je obyčajné nachladenie, že očkovanie je zbraňou hromadného ničenia, snaha o zamedzenie šírenia pandémie obmedzovaním osobných slobôd, pôjde to všetko veľmi ťažko.

Ako si pri tom, všetko zachovať zdravý rozum? Odstrinúť sa by bolo najlepšie. telku nesledujem, titulky v deníkoch na nete len prebehnem stačí, aj to je veľa. Ak by som Fb nepotrebovala k práci, asi ho zruším. Uvedomujem, si že šíreniu pozitívnej energie nepomáham. Moja psychohygiena spočíva v zdieľaní, frustrácie, smútku? Škoda, že niektorí potrebujú urážať, uľaví sa im? Je im lepšie na duši?

Máme tu pár dní na návšteve pápeža. Boli  by to asi ozaj prehnané očakávania, ak by sa mu podarilo priniesť medzi Slovákov, trochu pokoja a mieru. Aké by to bolo krásne. Nie som veriacia, ale pred pápežom Františkom sa hlboko skláňam, pred jeho pokrokovými názormi, ktoré podľa mňa súznejú s dobou v ktorej žijeme. Len tá doba, veľkým zoskupeniam ľudí nepraje, ostáva sa len modliť, lebo situácia je náročná tak čit ak.

Dievčatá, ako sa vám darí dávať si odstup od toho všetkého? Či sa aj vy zapájate do búrlivých diskusíí  na takú či onakú tému? Bolo tu tej zlosti a nenávisti stále tak veľa? Či táto doba, vytiahla  z ľudí to najhoršie, čo  nich driemalo?


reklama

dasa_, Po, 13. 09. 2021 - 20:37

Je mi to občas aj ľúto, ale na FB to vypínam jedno za druhým. Na nič lepšie som neprišla. Samozrejme nesledovať správy, noviny podľa možnosti tiež nie. A hlavne nie diskusie.

balalajka, Ut, 14. 09. 2021 - 07:09

Kde? Sú frustrovaní. Nahnevaní. Nespokojní. Majú strach. A nevidia riešenie.

Nevidia pravidlá a tie čo sú, nevidia potrebu ich dodržiavať.

Nevidia logiku. ... Nevidia nič na čo a ani koho by sa mohli spoľahnúť.

V svete zavládlo niečo nevyhranené.

Počnúc miliónom pohlaví, končiac miliónom práv.

Ja sa nečudujem, že sa prikláňajú k Ficovi. Tam bol aspoň poriadok a ruka buchnutá o stôl. Vládnuť s láskou sa nedá. To je ako výchova. Prerastie ti to cez hlavu. Mantinely musia byť. A potom sa môže potuľkať. Nedá sa vládnuť štýlom "skúsime nariadenie, počkáme čo národ na to povie a ak to neprejde, tak ho zrušíme". To je ČO? Uprac si hračky po sebe. Nie? No dobre, uprace ich mama.

PS - nevolila som ani túto vládu, ani prezidentku. Teda nie som spokojná ani s jedným. Ale viem sa riadiť tým, čo povedia. A čakám napäto ako to dopadne.

Bola som dosť asertívna? Úsmev

balalajka, Ut, 14. 09. 2021 - 07:10

Joj - teraz to čítam po sebe. Dalo sa to jednoduchšie.

Nikto tu za nič nechce prevziať zodpovednosť. Úsmev

Kamila, Ut, 14. 09. 2021 - 08:10

Tomu rozumiem, táto vláda je jedna veľká katastrófa, ale tak strašná nenávisť, čo ide z ľudí, niečo voči politikom, ale sebe navzájom, je desivá. Fico tu nenávisť ešte viac rozdúchava, kydá na všetkých dookola. Vnímam veľmi energie a z neho ide toľko zla ... Keby bol pri moci, neočkovalo by sa?, nenosili by sme rúška?, všetko by bolo otvorené ...?

balalajka, Št, 16. 09. 2021 - 06:34

Fico robí to, čo robila za jeho vlády opozícia jemu. Nedíva sa mi na to dobre. Ale toto je proste opozícia vlády. On nemá dávať návrhy na riešenia podľa mňa. Rozumov má vláda dosť.

IMO by tu očkovanie bolo. Od začiatku totiž bol zástancom voľby, aby sa ľudia mohli očkovať.

Čo by bolo keby keby keby .... asi je to absolútne v tejto situácií bezpredmetné.

dasa_, Ut, 14. 09. 2021 - 15:57

No ono je o dosť jednoduchšie žiť pod nadvládou, pod diktatúrou. Všetko je určené, chlieb dostaneš, nejaký hry tiež. Nemusíš o ničom rozhodovať, všetko je nalinkované. Teda ani nemôžeš. Ale je to ľahšie... V podstate ani nie si za svoj život zodpovedný. Je presne určené, čo všetko musíš. A keď to dodržíš, je to pohoda. No keď by si chcel niečo iné, narazíš

Niečo podobné spomínal aj teraz v niektorom zo svojich príhovorov pápež. Lebo aj židia, keď boli vyvedení z Egypta, po istom čase na púšti sa začali sťažovať. Že načo odišli, že im tam bolo lepšie. Síce boli otroci, ale mali chlieb a cibuľu. A tak museli po tej púšti blúdiť 40 rokov ( t.j. musela umrieť celá generácia), kým našli tú zasľúbenú zem. A v podstate sa toho nedožil ani Mojžiš, ktorý ich z toho Egypta vyviedol. Teda, krajinu ešte uvidel. Ale jeho noha tam už nevstúpila.

balalajka, Št, 16. 09. 2021 - 06:30

Jednoduchšie? Ja ti neviem. Neskúsila som. Ale keď dáš človeku príliš veľa možností, je to pre neho na škodu. Lebo prevziať zodpovednosť ťažké. Fakt ťažké.

A uniesť ťarchu rozhodnutia hlavne u žien je ťažšie ako u mužov, lebo my zväčša vyberáme podvbedome na základe pocitov, ktoré sa menia. Už len prečo som sa vydávala - no z lásky. A koľkokrát a u koľkých sa časom ten zmení? Zložitá téme. 

Alebo rozhodovanie sa o budúcej škole dieťaťa. V 15tich vie z nás len málo, čím chcú byť, čo by ich bavilo. Ako česť výnimkám - sú tí, čo majú v tomto jasno a vedia, čo je ich životné poslanie. Na druhej strane muž by mal toto zvládnuť, aby mohol byť mužom.

Ľuďom treba pevnú ruku, aby ich viedla, aby nielen prežívali, ale aj niečo ako národ tvorili. Môžbyť to niekto nazve diktatúrou. Ale je to diktatúra, ak vzíde z vôle ľudu? Myslím, že je to skôr demokracia.

Kamila, Št, 16. 09. 2021 - 09:10

Nemyslim si, ze potrebujeme diktaturu, len rozumnych ludi vo vlade. Napriklad, aby by pokracoval vo vlade Pelegrini, nevolim ho, nevolila by som ho, nebolo by vsade tolko emocii  ako sa podarilo vytiahnut z ludi Matovicovi, Fico vytahuje este horsie emocie ..., nenavist ...

dan-cula, Ut, 14. 09. 2021 - 20:17

spomínali sme to tu a ako sa píše vyššie nikto nechce byť za nič zodpovedný,každý chce mať len práva nikto povinnosti či už voči sebe,rodine,okoliu,prírode...

ako sa spieva v jednej pesničke-ľudia vôbec nie sú zlí len ľudstvo je príšerné....

 

Kamila, St, 15. 09. 2021 - 08:46

Len tie lavíny nenávistných komentárov sú nielen v FB bylinkovej skupine, jasné tá to mám bližšie k zdraviu, teda očkovaniu, ale aj v skupinach žien o varení ..., na tému prípravy jedál.  Akosi odchádza tolerancia, k čomukoľvek odlišnému ...

Asi som mala položiť otázku v úvpde, kde sa stratila láska, tolerancia ...?

balalajka, Št, 16. 09. 2021 - 06:40

Vnímam to takto.

Pandémia = "vojnový stav" proti vírusu. Kto nie je s nami je proti nám. Teda napriek tretiemu nepriateľovi (vírusu) sa ľudia rozdelili na za a proti očkovaniu. A keďže ide o zdravie a mnohým skutočne aj o život, tak sa nečudujem.

Zvlčeli sme.

A kým sa len šteká na FB je to v pohode. Virtualita nie je realita.

Ešte stále sa dá vypnúť a vymaľované.

Kamila, Št, 16. 09. 2021 - 08:57

No dobre a tema varenie? Aj tu ide o zivot? Co je vela, to je moc, aby sa zeny medzi sebou urazali do nepricetna..

dan-cula, Št, 16. 09. 2021 - 12:48

ak riešim varenie,ručné práce,záhradu nebudem tam ťahať politiku..to robia len "sliepky"(hydina prepáč).

dasa_, Št, 16. 09. 2021 - 12:59

Niekto má také zvláštne nadanie a dokáže politiku dotiahnuť všade. Na to treba talent ÚsmevÚsmev

Si spomínam, boli sme so sestrou na návšteve u našej príbuznej. Bolo to veľmi, veľmi dávno. Návšteva ohlásená, výborné pohostenie. Ale nech sme robili čokoľvek, každá téma skončila prudkým negativizmom. Nedalo sa nájsť nič, o čom sa dalo normálne rozprávať.  Pochopili sme to o pár mesiacov. Stala sa mamičkou, ale partner sa na ňu viac menej vykašlal. A vedela to už v čase našej návštevy. Respektíve tušila to.

Tak si aj dnes hovorím, že títo ľudia majú asi nejaký dôvod na svoj negativizmus.

dan-cula, Št, 16. 09. 2021 - 13:34

nehovorí sa im aj že sú to"samonasieracie"typy..?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama