Nakupovanie v sekáčoch

Uplynulých šesť týždňov bolo pre mňa ozaj výnimočných. Ak si odmyslím desiatky hodín strávených v čakárni u lekára, boli to pre mňa vzácne chvíle strávené s najstarším dieťaťom. Deva už štyri roky žije samostatne, ozaj bolo čo doháňať.... Úsmev Okrem debát, viac či menej zmysluplných, v snahe zachovať si čo najviac pozitívneho nastavenia, sme spolu aj veľa chodili. V čase, keď sa mi po návšteve lekára, veľmi neoplatilo trepať sa zo 17 km domov, aby som po krátkom čase vyštartovala do mesta po mladšiu devu, sme čavargovali. Však aby deva, neprišla úplne o základnú kondičku, mne zas pohyb treba ako soľ .... A ako inak treba chodiť, ak nie po obchodochHambím sa a nie hocijakých, po second handoch. Však, kde inde  by nakupovala chudobná študentka. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Pre mňa to nebola celkom nová skúsenosť. Kým sme bývali voľakedy v meste, zvykla som celkom pravidelne nakupovať v sekáči. Tým, že ich mám teraz dosť od ruky, centrum s rušnou premávkou, nie jednoduchým parkovaním, nie je mojou parketou, tým pádom ani sekáče cieľom nákupov.

Prvý nástrel nebol pre mňa až tak pozitívnym zážitkom. V celku unavená, brodiac sa kvantom ľudí, obchodíkom s nie najatraktívnejšou vôňou ... Som po chvíli zahlásila, "Na toto ja nervy nemám. " Dcéra sa však nenechala odradiť, hneď mala v ruke zo šesť kúskov. Po skúšaní, bolo vyradzovanie celkom rýchle, ale voľačo  aj sadlo. Nakoniec sme mladšej deve našli veľmi šikovnú blúzku, z ktorej som mala veľkú radosť.

Do sekáčov sme zašli ešte párkrát, zažili novú kolekciu, niečo medzitým, 50 centové výpredaje aj nakupovanie na váhu, drahšie aj lacnejšie. Tým, že oddelenia pre deti, pre mladšiu devu som kúsky zháňala, neboli až tak veľké, preberanie bolo rýchle. V kupovaní najmladšej som dosť opatrná, už začína špekulovať a somariny jej netreba... Občas sa spolieham, na odporúčanie od staršej dcéry, to zvykne v konečnom dôsledku zabrať. "Veľká" sestra, však dedí topánky po mladšej 11 ročnej,Chichocem sa je pre ňu veľkým vzorom. Úsmev

Nové kolekciu sa vyznačujú lepším výberom, avšak vyššími cenami. Klesajúce ceny, zužujú ponuku, ceny sú občas aj úplne symbolické a lákajú k bezmyšlienkovitému nákupu. Také predsa nechceme, plné skrine vecí, ktoré nenosíme ...Úsmev Už som sa poučila, že každý kúsok treba dôkladne skontrolovať, stalo sa mi, že krásna košeľa s mačkami, mala na prednom diele dieru. Mala som hlavu v smútku. Hambím sa Staršia dcéra, si celkom slušne doplnila šatník, hlavne saká, tričká svetríky .... Nohavice sme už nakupovali v tradičných obchodoch.

Za mňa sú sekáče celkom skvelou alternatívou, aj keď som ešte nenabrala energiu hľadať voľačo pre seba. Ale páčilo sa mi triedenie podľa farieb, vyber aj z väčších veľkostí ..., Čakám na okamih keď na mňa bude niečo rozprávať ... a budem mať viac energie na hľadanieChichocem sa V každom prípade si myslím, že v období veľkej nadspotreby, rýchlo sa meniacich módnych trendov, deti rastú rýchlejšie, ako stíhame šatník obnovovať, nakupovanie z druhej ruky je dobrou voľbou. Dá sa celkom slušne ušetriť, ak nekupujeme zbytočnosti ..., chce to len čas, trpezlivosť a dôkladný výber. Je to aj ekologický počin, však oblečenie, ktoré by skončilo tak akurát v spaľovni, nájde svoje ďalšie využitie. Nepodporujeme kúpou hromadnú produkciu odevného priemyslu, ktorá vďaka lacnej pracovnej sile v chudobných krajinách, pracujúcej v často neľudských podmienkach, je priveľmi bohatá, dostupná ... , nešetrná k dostupným zdrojom.

Diskusie Naničmama.sk: 

nakupujem v sekáči, mám ho cestou :-)

teraz som trochu obmedzila, šak mám toho dost

ale fakt skôr v lete, tričká, svetríky...vyberiem aj mame

nohavice a topánky a taktiež nijakú spodnú bielizeň nekupujem...to si nakúpim inde

ale kupujem aj rôzne látky a závesy  na ďalšie šitie  sú moja úchylka :-)

Je nebezpečné mať sekáč cestou, to vie zlákať k nákupom častejšie ako treba. Úsmev

Ja to mám v takých vlnách. Mám pár super kúskov, pár bolo omylov. Kedysi som kupovala veľa detských vecí a napríklad taký modrý overal vynosili ešte 4 deti, ten bol super.

prvé nákupy boli asi štrikované svetre. Teda také z vĺn, ktoré kedysi u nás neboli. Normálne sme to párali a potom štrikovali podľa nás :)

Keď som kedysi robila v škole krúžok šikovných rúk, tak som veľakrát zašla a mackov sme šili veru zo všeličoho. Bolo to celkom super.

Teraz som pár dní dozadu zavítala po dlhšej dobe. Mala som presne premyslené, čo by som kúpila, takže som sa viacmenej iba pozerala. Priestor bol dosť veľký. Zrazu zaznel hlas: "Dámy, ešte 10 minút". Šokovaná som zistila, že bola práve hodinová zľava. A naviac súťaž - z nákupov daný deň losovali 3 výherkyne  - prvá mala 10 minút na to, aby si naplnila tašku čímkoľvek, ďalšie ceny už neviem, asi kratší časový limit. To my teda prišlo hodne praštené - ale keď si niekto chce zatrepať doma skrine čímkoľvek, tak zrejme je to dobrá príležitosť.

Keď to niekoho baví, tak verím, že dokáže dobre nakúpiť. A hlavne veci, ktoré nie sú denne videné na uliciach. Aj keď vlastne pri dnešnej ponuke obchodov a internetu je to skôr náhoda vidieť niekoho rovnako oblečeného. Skôr je to o šťastí - nakúpení fakt kvalitných vecí za pár šupov.

 

V sekáči dať časový limit, to je ozaj výzva. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Aj som  chcela napísať, že ja v sekáčoch nenakupujem, ale nie je to celkom pravda. pravdou je, že koncom 90-tych rokov som sekáče navštevovala pomerne často a nakúpila som si naozaj dosť veľa pekných kúskov. Ale v poslednej dobe im neviem prísť na chuť... totižto u nás v meste vznikajú akosi prirýchlo a tak isto aj zanikajú. Problém je, že majiteľky tovar nejako netriedia. Síce začnú predávať pomenej kúskov, zato zaujímavých  ale postupne prejdú na kvantitu a chcú predať akúkoľvek nemodernú, neforemnú handru... takže preto sa mi sprotivili. Ale zas sa nájde z času načas okamih, keď ma vcucnú a ja ulovím niečo ako: biele úzke sačko z ľahkého materiálu, v ktorom mi ani na jeseň nie je zima a hodí sa mi tak k sukni ako aj k rifliam alebo červený trenčkot, ktorý som videla vo výklade a už druhú sezónu mi robí spoločnosť. No v lete som mala aj krok vedľa - úžasné riasené tričko na ramienka v púdrovej farbe s čiernou potlačou, veľkosť presne moja... ale keď som si ho natiahla, prsia vystúpili vpred a bolo by akurát tak vhodné na nočné radovánky než na nosenie na verejnosti... nuž čo, odložila som ho mojej malej, raz možno poďakuje.

No u nas  sa s oblecenim celkom hraju, triedia podla farieb pulovriky, tricka, kosele, solo, Xl samostatne, tiez podla farieb. Dcera spominala, ze obcas vytiahnu aj modne trendy, aspon tie vacsie sekace, ale su aj take, ze radsej ozaj obíst.

Prečo dcére odhladáš, však manžel by sa potešil. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Ále... pre manželove potešenie mám dosť sexi vecičiekMrkám, tak to tričko nechcem "dehonestovať"Chichocem sa... veľmi sa mi páčilo, také je šik tak sa musí predviesť vonku, len nie na mneHambím sa

Ta ty si aká beťárka. Hambím saChichocem saPohoda

Už nie - keď boli chlapci malí, tak som chodila. Aj na materskej som si tam poriadila zopár fajn kúskov. Teraz sa mi tam nejak ... no nechce. Skôr presnorím výpredaje v obyčajných obchodoch či internet ( a to býva väčšia "strata času" tuším) .

Ale zistila som, že až tak veľa vecí nepotrebujem. Mám pár značiek, ktoré nosím, ktorých strih aj celkovo dizajn mi sadne. Ja som ostala tuším konzervatívna Veľký úsmev.

 

Vieš čo ma ale zaujíma? Odkiaľ sa tie veci v sekáčoch berú?

Vraj na "západe" nefunguje dedenie a darovanie oblečenia ako u nás, ta predavajú do "bazarov"? Či máš aj iné teórie?

Ohľadne nakupovania pre mňa som na to zatial asi podobne nechce sa mi ....

Odkiaľ sa berú veci v sekáčoch? 
Vraj sú rôzne zdroje:
- zabavený tovar pri nelegálnej činnosti,
- tovar určený na charitu,
- tovar získaný po nejakej kalamite (napr. zhorela časť skladu s odevmi, zvyšok vecí šlo do sekáčov - páchli dymom a neprebral by ich riadny odberateľ),
- zostatok z verejnej zbierky,
- odberateľ neprevzal chybné odevy, zhotoviteľ ich posunul do sekáča ....
Jedna kamoška si našla vlastnú blúzku v sekáči v inom meste, než v akom ju hodila do zbernej nádoby. Nebola to podobná blúzka, bola to totožná blúzka....spoznala ju. 

Fakt som dávno v takom obchode nebola, ale zväčša tie veci vyzerali, že už boli nosené. Zaujímavé zdroje si vypísala. Niektoré som si aj ja tak myslela.

Moje známé jinam nechodí jen do "sekáču" nebo také "hrabáku". Já jsem tam nic nemohla pro sebe objevit, až jednou jsem tam zašla, pro vnučku jsem objevila krásné kraťasy za 2 éčka. Pro sebe jsem našla rifle téměř  nové,tak jsem je ostřapkala a mám je na bicykel.Ale ten puch a mít na to nervy se tam "hrabat".

Ja velmi rada nakupujem v sekacoch, je to kvalita a za dobru cenu, clovek nakupy aj znackove oblecenie. 

nuž ja veru v sekáčoch nekupujem. Jednoducho to neviem. Však som aj s nejakými kamoškami v nejakých niekedy bola a proste nie. Pre mňa som tam nikdy nič nevidela. Som vysoká, statná žena, mám problém kupovať v bežných obchodoch, nieto ešte v takýchto špecializovaných. A pravdupovediac, mám aj zábrany. Moje kamošky, známe, majú zo sekáčov skvelé kúsky, často obdivujem že waw! Ale pre mňa ee.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.