Odrabanie

Neviete prosím kto v okolí Prešova vie odrabat porobenie, urieknutie...

Ďakujem 

Diskusie Naničmama.sk: 

ja som tzv.urieknutiu neverila asi do mojich 30rokov..kým som sa nestretla s jedným pánom ktorý ked odišiel mne ostalo totálne zle-hlavu mi išlo roztrhnúť,chcelo sa mi vracať,boleli ma oči-nezaberali tabletky,káva,sóda, prsty v krku.. potom ma osvietilo,že suseda spomínala že má doma zelinku u nás jej hovoríme čistec-išla som si pýtať navarila čaj -odvar v ktorom som si umyla tvár,ruky po lakte a vypila som asi 1,5dcl.ten odvar ostal ako huspenina a ja som mohla isť hoci aj na diskotéku-úĺava na tele aj na duši.

odvtedy čistec pestujem na záhradke a ked aj nepoužijem celý rok istota je istota..

takže u mńa a aj v našom kraji je to čistec!

no spomínam si,že jedna cigánka mi ukazovala aj tak že pohár vody a pár kuskov zápaliek zapálila a potom uhasila v tej vode len pri tom niečo hovorila-toto vraj používali oni.

človeka ktorý by sa venoval tomuto nepoznám-lebo ten čistec je asi v každom dome...

 

Ano to poznám u nás sa tomu hovorí ze človek ma z očí.

Ale ja potrebujem niekoho kto vie odrobiť porobenie. 

Aha takže to sú dve rôzne veci...a ja som si myslela,že je to jedno a to isté len inak povedané..

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok