reklama

Ticho pred búrkou, alebo už hrmí ...

Kamila , 30. 12. 2020 - 14:28

reklama

o blýskaní sa na lepšie časy nemôže byť ani chýru, ani slychu. Ešte aj to počasie je také ponuré, ladí s dobou ...

Minuloročné Vianoce sa u nás doma niesli v znamení Zaklínača, tieto nás pre zmenu sprevádzal Harry Potter. Myslím, že celkom rozumiem, prečo mi táto séria filmov veľmi pripomína súčasnú situáciu vo svete aj u nás. Obdobie temna, s jedným obrovským - teda miniatúrnym nepriateľom, ktorý okrem toho, že pácha nenapraviteľné škodu, okolo seba zoskupuje sily zla.  Kde sa ho v ľuďoch toľko berie ...?  Obyčajná diskusia v skupine o varení, a ženy po sebe chrlia oheň a síru ....,čo už potom čakať pri téme korony, očkovania, politiky ... Radšej obchádzať míľovými krokmi,

Najnovšia smutná udalosť, znova nastoľuje otázku, koľko detailov z tragédie sa dá vytiahnuť... Mali sme podobné pred rokom. Média by ozaj mali zvažovať, čo pustia von, zvlášť v dobe, keď k zdravej psychickej pohode, majú ďaleko aj odolní jednotlivci, nie to ešte labilnejšie duše.

Niet sa o koho oprieť. Ťažko o tých hore, ktorí si v predvečer kolapsu, užívajú sviatky, liečia zranené ego ....? Verím, že aj oni sú len ľudia, ale čo zdravotníci, hlavne tí v preplnených covidových oddeleniach ... Už teraz sú chronickí vyčerpaní a koniec v nedohľadne ... Koľko ľudí prišlo o svojich blízkych, koľko trvalých následkov tu bude ...?

Stále je to však hlavne o nás. Dnes som bola na väčší nákup potravín v obchodnom centre. V drogérii boli predavačky s rúškami pod nosom. Mamička s bábätkom a asi babkou sa vybrali nakupovať, rodičia s malými deťmi ... Nepochopila som otvorený obchodík so šperkami ... Vysoké Tatry sú preplnené ... Zákaz vychádzania, s toľkými výnimkami, ani nie je lockdownom.

Aj keď by sme vinu najradšej zvalili na kohokoľvek iného, je to v našich rukách. Aby sme ostali zdraví my a naši blízki, prípadne nenakazili iných, vieme aj tak z najväčšej miery ovplyvniť my. Tým, že ozaj budeme sedieť doma na zadku, mimo výbehov do prírody... 

Ako pri tom všetkom zostať, pri zdravom rozume? Otázka za milión.

  • hudba vie robiť zázraky, veselá , životabudičová. Spievajte tancujte, skúste to aj kostrbato, na silu ...
  • pekné filmy, knihy ..., pohladia adušu
  • veľa svetla, sviečky ...
  • ak sa dá aj prechádzky v daždi, no v tej prírode je to ťažšie, ale asfaltky v lese, určené pre drevorubačov, sú cez víkend v takýto čas požehnaním.
  • teplý čaj, ovocie ...
  • zavolajte kámoškam 
  • zahrajte si doma spoločenské hry
  • znovuobjavte háčkovanie, pletenie ...

Dievčatá, prajem vám pohodového Silvestra, čo najviac pokoja v duši a hlavne, nech ste všetci zdraví. Srdce


reklama

Kamila, St, 30. 12. 2020 - 23:03
A to som netušila, že pyrotechnika patrí k základným potrebám. Tú dnes predavali v samostatnom "stanku" v tom oc ...
dasa_, So, 02. 01. 2021 - 09:10

Bola som ráno na nákup. Relatívne málo ľudí som stretla. Zarážajúce je, že celkom dosť ich v centre mesta bolo bez rúška. Alebo tak, že ked videli hliadku mestskej polície, tak rúško nasadili, ihneď za jej chrbtom rúško pod bradu. neviem, či mali aj pocit víťazstva. Na zdravotné problémy nevyzerali, ale ktovie. Teda, v tomto čase by tí, čo sú chorí mali fakt ostať doma....

Niekedy je priveľa demokracie na škodu

Kamila, So, 02. 01. 2021 - 23:38

Tým ľuďom to stále nedochádza?

Inak aj predchádzajúca light verzia logdownu, sa vraj spoliehala na uvedomelost obyvateľstva, sme ozaj takí, že potrebujeme striktné nariadenia, aby sme sa podľa nich riadili? Teda niektorým, asi nič nepomôže ....

dasa_, Ne, 03. 01. 2021 - 07:46

Čítam knižku drobných postrehov z Taiwanu, Číny a Južnej Kórei. Mladá baba sa vybrala na štúdia a teraz tam aj s rodinou býva. Na nete každý deň opisuje situáciu. A píše, prečo to tam zvládli. Hneď od začiatku vláda využila všetky dostupné prostriedky. Mali dáta z telefónov, z platobných kariet, mali prísne sledovanie dodržiavania karantény. A každý jednoducho nariadenia dodržiava. A tých pár ľudí, čo to nedodržalo dostalo trest.

V podstate v Európe nič z toho neprešlo. Je to tvrdé, čo poviem, ale je to tak - lebo demokracia. Stačilo hovoriť o polohe podľa mobilov a hneď sa strhla búrka. A hlavne všetci okamžite vedeli, že by nechali mobil doma, použili iný mobil. Tam neuvažujú o tom, ako nariadenai obísť a urobiť napríklad svadbu v inom štáte, keď sa doma nedá, alebo si požičať psa na venčenie od suseda.

V Európe sa chceli spoľahnúť na vyspelosť obyvateľov tuším iba v Holansku. Ale ani im to nevyšlo.

 

Kamila, Ut, 05. 01. 2021 - 11:39

 ..... a pritom sme vraj dosť poddajný národ ...., momentálne však už tak vyhecovaný konšpirátormi, opozíciou, súčasnou vládou ...., že poniektorí už nevedia, kde je sever. 

Kamila, Ut, 05. 01. 2021 - 11:43

Inak, čo ma zaráža, situácia, je viac ako vážna, ale evidentne, naša vláda ešte dovolenkuje, alebo hybernuje .....Akurát minister školstva, sa činil, aby boli rodičia a deti v obraze, čo ich nás čaká ...., inak nič ..., zaviedli locdown, ktorý tu mal byť o dva týždne skôr a koniec ... Do Nitry, ktorá v kritickej situácii organizuje celoplošné testovanie, posielajú najmenej kvalitné antigenové testy, bo ich treba minúť ..., to si asi veľmi nepomôžu ....

dasa_, Ut, 05. 01. 2021 - 12:51

No, len s tými testami je hlavná otázka, či sú ešte iné, ako tieto

A to, že nie su kadetade statusy nemusí nutne znamenať, že sa nepracuje

Kamila, Ut, 05. 01. 2021 - 12:55

S testami tazko povedat, 7. maju dojst nove, verim, ze potrebuju spotrebovat stare, len v najrizikovejsej oblasti, to moze byt zmarenej kopec prace, a mala pomoc, lebo tieto vraj zachytia len ludi s  priznakmi.

Statusy nesledujem, ale správy ..., je fakt veľké ticho ... o aktivitách vlády, pandemickej či akej komisie či krízového štábu ....

Kamila, Ut, 05. 01. 2021 - 14:20

Ok, takže som im krivdila, do Nitry nakoniec nepôjdu tieto testy ..., Matovič debatoval s s primátorom Nitry ...

Kamila, Št, 07. 01. 2021 - 16:52

Odvolávam, čo som tvrdila ...., Matovič ozaj mohol ostať v stave hybernovania ja naďalej. Pochopím, že Sulíka jazdí za dovolenku v zahraničí počas siatkov, ale úplne zvozil nákup testov, ni eto, že ich je málo a sú neskoro, teda aj to, ale že ich zakúpil "prečudesnou" súťažou. On si vôbec neuvedomuje, že prihráva na smeč opozícii ...? škoda rečí, fakt najvyšší čas prestať čítať správy, lebo to čo sa deje hore je des a hrúza. Opozícia, najprv intenzívnre kritizovala všetky opatrenia, teraz podáva trestné oznámenie na vládu, kvôli slabým opatreniam. Kocúrkovo nič oproti tomu, čo sa tu deje. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama