Žeby sa nám oteplievalo?

Podľa kalendára určite nie. Ani podľa pozvoľna klesajúcich teplôt. Aj keď asi stále je dosť teplo na to, že je november. Ale pri pohľade na jedného anglicky hovoriaceho otecka s dcérou, som začala rozmýšľať, že otepľovanie nastupuje otepľovanie rýchlejšie ako by sme si pripustili. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

No dobre, aj môj syn vraj ešte v Dubline pobehuje v kraťasoch, ale že si kúpil vyššie a teplejšie ponožky. A v Írsku majú asi trochu iné počasie. Vyššie spomínaný pán, mal na sebe tiež kraťasy, ale na nohách len sandálky, také že úspornejšie už ani nemohli byť. Ale aby som mu nekrivdila, hore mal prehodenú vetrovku. Aj mi zimno prišlo pri pohľade na jeho nohy. 

A nebol to ojedinelý jav, včera som zas ďalšieho pána zhliadla, ten tiež krátke "gate" a mokasíny bez ponožiek, alebo len dačo čo nevidieť. Tak neviem, to už prestáva platiť že hlava  nohy musia byť v teple? Evidentne nie u každého. Zrejme poniektorí majú inú reguláciu telesnej teploty. 

Aj vy stretávate takých otužilcov? Ja som málo medzi ľudmi, možno je ich oveľa viac. Hambím sa

Diskusie Naničmama.sk: 

Ja mám dnes silonky pod riflami. Aj to náhodou nehodou. Už som sa obúvala do roboty a tu rup - jedno očko, druhé očko. Tak som schmatla rifle, sveter a letela za chlapom do auta, bo aj tak brblal, že meškaaaaaaam. Tak šatinky mám na vešiaku pred nosom a pokukujem po nich.

Inak som včera mala členkové ponožky ešte i ja a keby som mala dobré boty, tak veru nízke čižmičky ešte spinkajú v skrini.

Som aj uvažovala či už je počasie na otužovanie vo Váhu.

Vraj je. Mne sa fakt zdá ešte teplo na to tam vliezť. Mala by som to ísť čeknúť, či tam nejaké papľuhy už neplávajú a dá sa tam ponoriť.

Ja veru ked si spomeniem na obrázky z Anglicka, kde aj v zime majú malé deti len tak v ponožkách, tak sa striasa. Tuším ani pančuchy poriadne nepoznajú - také tie naše klasické, na tráky ÚsmevÚsmev A keď vidím tie fotky, jak chodia celú zimu na boso. ALebo to tak teda pôsobí. Je však treba povedať, že tam je to počasie iné, hodne to ovplyvňujú morské prúdy.

A aby som neodbehla ďaleko, áno, aj ja som pred pár dňami videla dvoch mužov v kraťasoch a tričku. Zaujímavé, že skoro vždy sú to muži, čo sú takí horkokrvní

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok