Kleptopis alebo naučte sa 10 prstovú metódu strojopisu online

Jedna z najlepších vecí, ktoré mi dala stredná škola je STROJOPIS, a to 10 prstová metóda bez potreby používania zraku. Dnes reorganizujeme mládeži izby a padol mi zrak na Danielovu novú mechanickú klávesnicu. Reku synu, ty si aký vybavený? Je to jeho najnovší kúsok v počítačovej zostave. Ukázal mi ako to funguje. Zlatý môj, takto sme sa my učili písať v škole... Mechanická klávesnica písacieho stroja, ruky ukryté pod vreckovkou a ideš... Nauč sa to, je to dobrá vec.

No a keďže všetko je na webe, začala som gúgliť a našla som výuku strojopisu online. 

jjj fff jjj fff jjj fff jjj fff jjj fff jjj fff jjj fff - začala som mu predvádzať techniku. Načo on zareagoval s úškrnom - TOTO máš lepšie, dá sa tam aj súťažiť. Po otvorení stránky stačí kliknúť na Play typeracer alebo stlačiť Ctrl+ Alt + O. Skúsila som, je to celkom sranda. 

Každopádne vynikajúca pomôcka pre ľudí, ktorí sa túžia naučiť strojopis z pohodlia domova. 
Držím Vám palce! Vlastne tie Vám treba na klávesnici Veľký úsmev, tak teda KLEPOTANIU ZDAR! 

Komentáre

absolútny súhlas, 10 prstová metóda je super. A výborné je naučiť sa aj numerickú klávesnicu obsluhovať takto. Obzvlásť, ak niekto pracuje s veľa číslami. Šetrí dosť času.

Boooože - niektorým doktorom povinne Chichocem sa ... ja viem, študovali medicínu a nie strojopis, ale tak aj 8 prstov by občas stačilo. Možno aj 6. Pri špecialistoch aj viac ako 2 Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe.

Ja 10 prstov málo používam. Strojopis som sa neučila. Uvidím, či po takom túžim. Zväčša sa trafím a prsty kladiem zo zvyku. Hambím sa

Nepochopím ako niekto môže pisať na klávesnici bez potreby zraku. Každý kto to dokáže má môj obdiv.

v podstate to dokáže každý.  Len treba na to čas , trpezlivosť a trénovať, trénovať. Nedám naň dopustiť. Všetko je rýchlo naťukané.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok