Brownies milujem... už som sa s tým zverila a stále sa na tom nič nemení
...už som sem pár receptov tejto dobrôtky pridala, ale s týmto sa musím tiež podeliť...
Ingrediencie
| 150 | gramov | čokoláda 70% |
| 110 | gramov | maslo |
| 125 | gramov | práškový cukor |
| 1 | balík | vanilkový cukor |
| 3 | kusov | vajce |
| 180 | gramov | hladká múka |
| štipka | soľ | |
| Krém: | ||
| 250 | gramov | ricotta |
| 1 | kus | žĺtok |
| 1 | balík | vanilkový cukor |
| 15 | gramov | práškový cukor |
| 1 | polievková lyžica | zemiakový škrob |
| 75 | gramov | semienka tekvicové |
Postup
Najskôr si rozpustíme maslo a čokoládu a necháme vychladnúť. Vajcia s cukrom, soľou a zmäknutým maslom vyšľaháme a postupne prilievame rozpustenú čokoládu. Nakoniec zamiešame múku.
Pripravíme si krém: Ricottu , vajce, žĺtok a cukor vymiešame a nakoniec zamiešame škrobovú múčku a nasekané semienka./ja kupujem v Lidli/. Formu s rozmermi približne 24*24 cm vystelieme papierom na pečenie, vylejeme polovicu cesta, zarovnáme, navrstvíme plnku, zarovnáme a nakoniec lyžicou kladieme kôpky zvyšku čokoládového cesta. Pečieme na 180°C cca 35 minút, necháme vychladnúť a krájame na kocky...
Tekvicové semiačka použite nesolené.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
Ďalšie recepty