Višňový koláč - pie

Pridal/a M.á.r.i.a

Pie poznáme viac jablkové, ja som skúsila s višňami.

Višňový koláč - pie - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

Cesto:
400gramovhladká múka extra špeciál
250gramovmaslo
130gramovpráškový cukor
2kusyžĺtok
Náplň:
1kilogramvišne
4decilitrevoda
8polievkové lyžicekryštálový cukor
1kusZlatý klas

Inštrukcie

Zo surovín vypracujem hladké cesto, rozdelím si ho na dva bochníky - jeden o niečo väčší. Obidva si rozvaľkám na tenko do veľkosti plechu ( 32 x 20). Väčším plátom vysteliem plech zak aby siahalo aj na bokoch, druhý plát vo veľkosti plechu nechám na papieri a obidva dám do chladničky kým si pripravím náplň.

Višne zbavím kôstiek, zalejem 3 dl vody, pridám cukor a dám variť tak na 5 min., do zvyšného 1 dl vody zamiešam zlatý klas, prilejem do višní a chvíľku povaríme. Nechám trochu vychadnúť. Nalejem na plech s cestom, prikryjem vrchným plátom cesta, popichám vidličkou a dám piecť do vyhriatej rúry na 170 st. Pečiem 35 - 40 min. záleží na rúre. Potom už len nechať vychladnúť, nakrájať, pocukrovať a ochutnať.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3
Priemer: 3 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok