Voňavé mandlové roládky

Popis

Moje obľúbené mandlové roládky plnené figami,ďatlami,sušenými slivkami. Veľká mňamka. 

 Voňavé mandlové roládky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
50 minút

Ingrediencie

150gramovmandle mleté
2polievkové lyžicemed
20gramovmaslo
1čajová lyžičkapomarančová kôra
plnka
120gramovďatle,figy,sušené slivky
1⁄2kusšťava z pomaranča
1čajová lyžičkaskorica

Inštrukcie

Z mletých mandlí, medu, masla a kôry z pomaranča si vypracujeme cesto. Cesto musí byť taký pevný bochník, no dobre tvarovateľný. Maslo môžeme nahradiť kokosovým olejom, no ja ho nepoužívam do pečenia.Ak sa Vám zdá moc trvdé pridať trocu masla ak mäkké tak mande. Cesto si odložíme do chladničky kým si pripravíme plnku.. 
Kým nám chladne cesto v mixéri si zmixujeme sušené ovocie, škoricu a pomarančovú šťavu. Pomer fíg/datlí/sliviek si môžete upraviť podľa toho čo kto má v obľube. Výsledná hmota sa podobá na hustejší džem. Ak je moc tuhá pridať pomarančovú šťavu. 
Cesto vyberieme z chladničkya rozvaľkáme medzi papierom na pečenie alebo fóliou na asi 3 milimetre. Na cesto rozotrieme plnku. 
Pomocou papiera, ktorý je pod cestom, pevne zrolujeme placku na roládu. Roládu dáme na chvíľku do mrazničky, potom pokrájame na kolieska široké asi 1 cm. Krájame opatrne aby sa nám kolieska nerozpadli. Z tohoto množstva nakrájate 20-25 ks. Ukladáme na papierom vystlaný plech na pečenie vo vyhriatej rúre na 170 st. asi 10 mim.. 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok