reklama

Mala som stále choré dieťa

Pridal/a ivasniva dňa 05. 09. 2010 - 00:30

reklama

Mám dcéru,teraz už 8 ročnú.Za ten jej kratučký život mi prekonala všetky možné choroby.Po čase sa po tých všetkých liekoch a prechladnutí ohlásila u nás alergia,neskôr nábeh na astmu.Každý jeden rodič,ktorý má alergické dieťa vie čo je to za protivnú chorobu.Niekto vraví že alergia choroba nie je,ale ja si myslím opak.Je to choroba a dosť závažná.Keď som po materskej nastúpila do práce mali zo mňa radosť,pretože dva týždne som bola v práci,dva týždne doma a takto sa to opakovalo dookola.Kým chodila malá do škôlky bolo to ešte ako tak v pohode,ale keď začala škola,tak to už bol problém.Vynechala veľa hodín,ktoré sme museli dobiehať,ja v práci tiež.Dosť tá alergia zaťažovala náš život a nehovorím aj o financiách.Keďže som bývala doma viac ako v práci.Behali sme od detskej lekárky k alergológovy a späť.Stále dookola.Lieky pre alergické dieťa tiež nie sú lacný špás.No veru nebolo to ľahké.A už nehovoriac o záťaži pre ten malý organizmus.Začala som hľadať všetko možné,aby som malej uľavila.Pri surfovaní po internete a hľadaní niečoho špeciálneho som začiatkom marca natrafila na domácu soľnú jaskyňu.Čo zúfalý rodič nespraví pre svoje dieťa,aby mu pomohol.Tak som si pozisťovala aký by to malo pre ňu prínos a po konzultácii s detskou lekárkou aj s alergologičkou som sa rozhodla,že jej ten prístroj zoženiem.Na Slovensku sa nedal kúpiť,tak som si ho dala doviezť z Čiech.Po 4 mesiacoch som pobadala veľmi dobré zlepšenie.Za celý tento čas som s malou nebola u lekárky s chorobou,iba na kontrolných vyšetreniach.Dýcha sa jej omnoho lepšie,nie je počuť žiadne pískanie na prieduškách.Odpuchli jej aj sliznice a nemáva tak často plný noštek.Dnes sa už dá kúpiť aj u nás.Ja som si objednávala novú náplň do soľnej jaskyne.Ak by to niekto zvažoval pre svoje dieťa tak nech mi napíše na ivasniva@azet.sk.Poradím mu kde to má hľadať.Pretože mi bolo písané,že tu robím reklamu.Tak som stiahla www.stránku.Možno to bola aj reklama,ale som sa chcela podeliť pre mňa radostnou správou,že moje dieťa nemá tak často problémy.A za to patrí vďaka práve tejto domácej soľnej jaskyni.A mojej detskej lekárke a alergologičke.


reklama

reklama

staronova (bez overenia), Ne, 05. 09. 2010 - 00:34

Žeby zase reklama?

ivasniva, Ne, 05. 09. 2010 - 00:44

Možno aj reklama,ale ja som to vyskúšala a je to pre moju malú prínos a vlastne aj pre mňa,pretože chodím normálne do práce pretože nie je už tak často chorá.No vlastne doteraz nebola.A pre mňa je to veľký úspech.A som rada hlavne kvôli malej Viktórii.

motylik, Ne, 05. 09. 2010 - 00:36

Nejdem sa vyjadrovať k téme alergia, pretože som už k nej popísala na NNM aj dosť. Len k tej soľnej jaskyni: myslím, že dobrú službu dýchacím cestám urobí i soľná lampa. Za 5 Eur Mrkám

Polárka (bez overenia), Ne, 05. 09. 2010 - 13:38

Mame doma dve, a funguju super Vyplazený jazyk Mrkám. Matulo tiez bol casto chory, a teraz klop - klop - pohodaaaa lesnaaaVáľam sa od smiechu po podlahe . Len neviem ci to je tymi solnymi lampami, alebo nasim psom Chichocem sa

lydusha (bez overenia), Ne, 05. 09. 2010 - 13:50

Pravdu mas MotylikÁno Áno Áno

Iwa, Ne, 05. 09. 2010 - 21:13

A my si vyrabame more vo vani- staci krabicku morskej soli nasypat do vody a aj sliznice odpuchnu, aj ekzem zmizne...

mnnaaauuu, Ne, 05. 09. 2010 - 12:31

reklamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaÚsmev

ivasniva, Ne, 05. 09. 2010 - 13:09

Tak pre Vašu spokojnosť,som tú stránku zmazala.Bozkávam

georgina, Ne, 05. 09. 2010 - 13:13

Ivasniva, to nie je o kohokoľvek spokojnosti - to je jasných pravidlách, ktoré určila majiteľka a autorka Naničmamy.

svetlana (bez overenia), Ne, 05. 09. 2010 - 21:54

jajj, iva ...
vies, aky si mala umysel ? vies.
mas doma zdrave (zdravsie) dieta? verim, ze mas.
verim, ze by rovnaku/podobnu sluzbu urobila sol uz uvela skor, no bolo ako bolo, tes sa, ze mate riesenie aspon teraz, uzivajte si ho a v ziadnom pripade si nenechaj pokazit radost Áno Áno Áno

ivasniva, Ne, 05. 09. 2010 - 22:20

Ďakujem za podporu.ja si radosť nenechám veru pokaziť.Som veľmi rada že mám dcérku zdravšiu ako bola predtým.Ja som sa len chcela podeliť s ostatnými čo nám pomohlo.Akurát mojou chybou bolo,že som si neprečítala podmienky a nechtiac som spravila na tú soľnú jaskyňu reklamu.Ale čo už teraz. Úsmev

svetlana (bez overenia), Ne, 05. 09. 2010 - 22:39

Úsmev
inak verim a super, ze vam to tak pomohlo - my pouzivame tiez tu jednoduchsiu variantu - pri naznakoch prechladnutia nohy do horucej vody so solou - a deti su (neratajuc mensie boliestky) top-fit !

ivasniva, Ut, 07. 09. 2010 - 16:48

Ja som už bola bezradná,tak som siahla po tejto alternatíve,no a našťastie to fakt pomohlo,a vôbec neľutujem,že som do toho zainvestovala.Keby nebolo vidiet výsledok tak určite ľutujem,ale takto fakt nie.

MarikaM, Po, 06. 09. 2010 - 00:04

Moja dcéra prekonala 6x zápal pľúč, 8x operované uši. Boli sme na jednom pobyte v jaskyni, kde sme strávili 2 týždne. Každý deň 2 hodiny. Cvičenie, dýchanie a povinné spanie v tmavej jaskyni.
Mojej dcére to pomohlo.
Bolo to cca 6 rokov dozadu.
O domácich jaskyniach sa vyjadrovali na pobyte lekári dosť skepticky. Hlavne, že to Tvojej malej pomohlo.

linda999, Po, 06. 09. 2010 - 10:05

Som rada ze to dcere pomohlo. Áno
V tychto veciach netreba dat na lekarov - treba to vyskusat. Oni len radi predpisuju lieky, aby im farmaceuticky gigant zaplatil dovolenku.
Nemyslim samozrejme skusat nejake riskantne operacne zakroky (aj ked kazdy ma pravo dat dieta operovat ako chce, ked zan rozhoduje), ale taketo veci, ktore keby nepomohli, urcite neublizia.

ivasniva, Ut, 07. 09. 2010 - 16:51

Veru moja v tomto ti dám za pravdu.Do mojej dcéry pchali lekári všetky možné svinstvá,tým jej ešte beztak slabú imunitu ešte viac oslabili.A pravda je taká,že bezradný rodič urobí pre dieťa všetko možné,aby mu pomohol.

Sandokanko, Po, 04. 10. 2010 - 12:55

ivasniva si zrejme robí reklamu, ale domáca soľná jaskyňa je naozaj účinná. Sám ju používam. Soľná lampa sa nevyrovná domácej soľnej jaskyni, pretože okrem toho že domáca soľná jaskyňa vylučuje do ovzdušia soľ aj čistí vzduch - je to vlastne soľný prístroj na čistenie vzduchu. Ak máte záujem o domácu soľnú jaskyňu, môžte mi napísať na e-mail: galuskac345@azet.sk

mikve, Po, 04. 10. 2010 - 13:25

No hlavne ze ty si reklamu nerobis, jednym dychom obvinis Ivu ze si robi reklamu a hned aj ponuknes svoju...len krutim hlavou lebo taky smailo tu nie je....Pohoda

Iwa, Po, 04. 10. 2010 - 14:14

zase podnikavec zaregistrovany sotva pred dvomi hodinami

mikve, Po, 04. 10. 2010 - 14:54

takych este bude.... Pohoda

akalenkak67, Po, 04. 10. 2010 - 17:14

Vraj čo človek nezrobí pre svoje dieťa.V mojom prípade nevydolujem žiaden zázrak.Po dnešnom dni už len kupovať taniere.Plačem Plačem Plačem

materina duska, St, 27. 10. 2010 - 07:47

Ahojte všetky
A skúsili ste zdravšie jesť, aby sa zmiernila alergia? Ja sama som alergička aj lekárka mi povedala, že musím užívať lieky, aby mi neprerástla alergia do astmy. No žiadna lekárka nepovie, že dosť pomáha ak si organizmus očistíme od potravín, ktoré nás zahlieňujú a alergickými príznakmi sa vlastne náš organizmus bráni a očisťuje. Mám alergiu už 20 rokov na prach, perie, peľ, roztoče atď. Do dnešného dňa neberiem žiadné lieky, spím na vankúši z peria a prach..? Na každom kroku je ho veľa... Pomáha mi diéta, ktorú v držím vždy, keď mám prejavy alergie a nikdy nepotlačujem ani kýchanie ani kašľanie.Kvietok Kvietok To isté dodržiavajú moje deti, keď sú nachladené. Chorobou sa iba organizmus bráni pred zlou stravou. Deti dnes konzumujú veľké množstvo sladkostí a to nehovorím o sladkých minerálkach, pepsi, fanta...ktoré dosť zaťažujú a zahľieňujú organizmus. Ďalej mlieko, bielá múka...
Dieta je oveľa zdravšia a lacnejšia, len sa treba trocha kontrolovať.Zlomené srdce
Nikdy som neskúšala soľné ani iné jaskyne ani lampy.
Slnko Slnko Slnko

Polárka (bez overenia), St, 27. 10. 2010 - 10:25

Áno Áno Áno Áno

a keď už sme pri tých reklamách - mne pomohli tachyony Vyplazený jazyk

Mojko, Pi, 29. 10. 2010 - 23:11

A mojmu dietatu pomohol tekuty ColostrumÁno , ked uz ste v tych reklamnych intenciach.. a nehadajte sa baby ved ked nieco niekomu pomoze tak je jedno ci je to reklama alebo nie.. ach ta zavist nasa slovenska Smútok

georgina, Pi, 29. 10. 2010 - 23:29

Mojko, len pre zaujímavosť - čo má podľa teba spoločné závisť a reklama?

Mojko, Pi, 29. 10. 2010 - 23:36

tak pojmy isto nie su totozne. len mam dojem ze zavidime este aj to co by sme zavidiet nemali . ak ma niekto kluc ku zdraviu a ten kluc otvori branu k tomu zdraviu tak nech je to aj cez reklamu! pokial ozaj pomoze samozrejme!

georgina, Pi, 29. 10. 2010 - 23:44

Mojko, si na NM hodinu registrovaný/á (neviem, aký rod použiť, kedže nick je v mužskom rode, píšu sem väčšinou ženy...) - možno čítaš dlhšie - neviem, nemám to ako zistiť.

Každopádne, skús kuk sem: http://www.nanicmama.sk/ostatne/pravidla-na-stranke a sem: http://www.nanicmama.sk/portal-spravnej-nanicmamy/kodex-diskutujuceho. To, že niekto píše o reklame, ešte nemusí byť o závisti. Môže mať na to celkom iné dôvody - napríklad vedomie, že len tak sem ktokoľvek a kdekoľvek nemôže pridávať reklamu na čokoľvek.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama