Ahojte naničmaminy!!!
Prosím pomoc, určite sa vás tu nájde viac, ktoré máte alebo ste mali rovnaký problém.
Som mesiac po pôrode a začala som mať problém so stolicou. Najprv som si myslela, že je to kôli tabletkám železa, ktoré mi dávali v pôrodnici. Vtady sa moja mamina bála, že budem mať zácpu. No bolo to čoraz horšie a pridala sa aj krv, ukrutná bolesť a štípanie a aj také opuchy pri konečníku, ktoré potom zase zmiznú. Pred chvíľou som si na nete našla dva detailné a skvelé články o hemoroidoch a tak už nepochybujem, že som sa im nevyhla ani ja.
Pokiaľ to nie je nevyhnutné, rada by som sa vyhla nepríjemnému vyšetreniu u lekára (počas tehotenstva a pôrodu som si toho užila dosť)
Poraďte mi prosím čo vám zabralo, s čím máte dobrú skúsenosť.
Kujééééééééééééééééééééém
vyskusaj Mastu - cipky a mast.
Eva
aj ja mám dobré skúsenosti s Mastu s masťou aj s čipkami a tá dubová kôra je tiež dobrá na kúpele.Na zmäkčenie stolice je dobrá odstáta voda vypiť na lačno a aj jablká 2-3denne
Kúpele z dubovej kôry.
mne pomaahal obycajny aviril detskyy kreem proti zapareninaam...ale co sa tyyka hemoroidov,ked sa raz objavia maas ich nastaalo...ja ich maam tiez od porodu pomaly 10 rokov...niekedy bolia den dva,potom o nich mesiace ani neviem..daa sa styym zit ak to nemaas v nejakom hroznom staadiu...ak je to staadium neuunosnee tak sa operujuu...laserom alebo normaalne...
fantika moja mama si pár rokov dozadu tiež myslela, že už bude mať hemoroidy navždy, desaťročia nimi trpela. Ku koncu ich mala už zapálené, strapkali sa jej a robili sa jej okolo nich aj vriedky na koži. Našťastie sme prišli na spôsob (našťastie má mňa, pátrajúcu... ) ako ich odstrániť a odvtedy má pokoj. Mame ťahá na 60-ku. Po mojich mnohoročnýchg skúsenostiach s alternatívnou medicínou som došla k poznaniu, že takmer niet na svete "choroby", ktorá by sa nedala riešiť a vyliečiť.
motylik ved prezrad metodu..ako sa toho zbavit?
Tak ako je dole napísané, maste a čípky nepomôžu. Na nejaký čas môže pomôcť odvar a sedacie kúpele, dočasným riešením býva aj operácia (ono sa to po čase vracia ako bumerang). Trvalým riešením môže byť iba správna životospráva (a k tomu na rýchle zahojenie hemoroidov tie sedacie kúpele!), a to veľa ľudí nerado počuje, lebo väčšina ľudí nerada mení svoje stravovacie návyky. Dôležité je hlavne poriadne si vo vnútri vygruntovať svoje telíčko, zamerajúc sa najviac na svoje črievka, keďže aj hemoroidy veľmi úzko súvisia s črievkom, všakáno? Nastoliť v organizme rovnováhu, zharmonizovať všetky orgány tak, aby to tam klapi klapalo. To môže trvať pomerne dlho, dobré je pomôcť si nejakým vhodným prípravkom, komu sa nechce hľadať tie správne frekvenčné, môže ako my použiť tachyonizované (obsahujú v sebe všetky frekvencie, takže telo si vezme čo potrebuje, my sme použili tachyonizovanú modrozelenú riasu, dobrá je i voda). Ono keď sa vyskytne akýkoľvek problém, treba sa vždy zameriať na svoje vnútro, pretože tam pramení väčšina "chorôb" a "chorôbok".
Nemenej dôležitá je, a to zdôrazňujem, duchovná stránka, pretože naše myšlienky ovplyvňujú naše telo, či už tomu veríme alebo nie. Sú to tiež vibrácie a negatívne myšlienkové vibrácie pôsobia tiež negatívne na naše bunky (ktoré vibrujú, majú svoje vibrácie-frekvencie). Aj tu treba nastoliť harmóniu.
Citujem K.Tepperweina z knihy Posolstvo tvojho tela, časť Hrubé črevo (konkrétne o análnej časti tela som nenašla nič, možno v L.Hayová: Miluj svoje telo, ale tú som požičala):
"Hrubé črevo má priamy vzťah k podvedomiu. Môže sa prejaviť zápcha duševných vnemov, ako aj neschopnosť získať odstup, doslovne to znamená nechať ich za sebou.
Zápcha znamená u človeka aj to, že nemôže alebo nechce dávať, je lakomý alebo šetrí citmi. Zastavuje sa prirodzený rytmus a tok vecí, človek s ochorením hrubého čreva nemôže robiť zo svojho vedomia kôš na odpadky, aby doň vyhadzoval nespracované dojmy. Najlepšie je začať s prečistením hrubého čreva veľkým duchovným upratovaním. Životné okolnosti treba očistiť.
Aj úzkosti vznikajú z nespracovaných neusporiadaných dojmov, ktoré potom človeka trvale tlačia.
V nezvládnuteľnej situácii často necháme všetko ako je, a vzdáme sa. Človek potom môže „od strachu pustiť do nohavíc“.
Hrubé črevo je konečná stanica spracovaných vnemov (potravy). Človek s ochorením hrubého čreva by sa preto mal s niekým porozprávať o veciach, ktoré by najradšej potlačil alebo ich už tak úspešne potlačil, že si ich neuvedomuje. Potom môže nájsť psychické aj fyzické riešenie.
Podvedomé obsahy sú v tomto prípade silne utlmené, človek sa priam desí zo stretnutia so sebou, so svojím vlastným JA. Mal by teda nielenže prestať čokoľvek potláčať, ale začať sám seba akceptovať.“
Vyberte a zoberte si z hore napísaného čo chcete, cicušky. Snažím sa vám týmto všetkým povedať, že problém treba riešiť na všetkých úrovniach bytia a nie iba vo fyzickej rovine
hmmm...maam nad ciim rozmyyslat..
Velmi spravne.absolutne suhlasim.volam sa Ludmila,mozem sa s vami skamaratit?myslim si zebi sme mohli o vela veciach porozpravat,a ze som nasla spriaznenu dusu.pouzivate skype?
ja by som pridala do stravy čisté psylium a napr. sušené slivky. Treba to jesť pravidelne, aby bola stolica ľahká a aby sa konečník nevysiľoval. Postupne sa to ukľudní....
Hlavne pozitívne mysli... ja som už mala také čierne myšlienky, že som si myslela že je to rakovina, užívala som DETRALEX, lebo som mala krv v stolici, máčala, mastila a stále dookola a nakoniec som išla na kolonoskopiu. Povedali že som zdravá a čuduj sa svete už pekných pár rokov nemám problém. Všetko je to v hlave
Pozitívne musím myslieť tak či tak, lebo by som nemala mlieko na kojenie, ale dnes som si veru na záchode od bolesti aj zakričala. Krv mám skôr so stolicou než v stolici, niekedy viac inokedy menej. Ale čuduj sa svete, keď neutečiem zo záchoda hneď po tom ako tam nechám "to najnutnejšie", teda nechodím na pokračovanie, tak potom ten zvyšok ide pekne ľahko a bezbolestne. Až na to, že sama doma s malým si nemôžem vysedávať hodinku dve na záchode
Hlavne, keď si so sebou všade podome nosím baby vysielačku.
ďakujem kočky, o tej operácii viem, môj ujo si ju preskákal a pamätám, že to nebolo med lízať
nemáte niektorá skúsenosť s homeopatikami na hemoroidy?
a tá dubová kôra, treba kúpeľ alebo môžu byť aj obklady?
Sedací kúpeľ do lavóra.
http://www.boiron.sk/lieky.htm
Avenoc - odporucam
Destiny, z dubovej kôry sú vynikajúce sedavé kúpele. Môj ocko má hemoroidy a veľmi si to pochvaľuje. Tak skús, možno ti to pomôže.
skúsim
destiny333, mojmu synovy sa nehojila operačná rana mal rez od konečníka ku kostrče docent z Bratislavy nám poradil dubovú kôru že je to na hemoroidy ale pomôže aj na ten náš prípad klasika hygienická vložka nasiaknutá odvarom priložiť a môžeš si to vymienať každú pol hodinu syn pritom sedel pri telke.ked sa mu rez pomaličky uzatváral poradil nám gel z dubovej kôry on je čisto na hemoroidy no a my sme sa obešli od dalšieho zašívania a strávenia v nemocnici.Ten gel je dostupný v každej lekárni.Tak ti prajem skoré uzdravenie
Trochu oneskorene, nevadí.
Ahoj Destiny,
hemoroidy ma trapili pred tehotenstvom, pocas neho, po porode..
Ja ti mozem poradit zmenit stravu, zvysit prijem vlakniny v strave, ovsene vlocky, musli, jogurty so zivymi kulturami, zakys, zelenina, ovocie ako jablka, hrozno atd., ked nepomozu tak potom - ako je hore uz napisane, rano nalacno pohar teplej vody a pripadne si kup v lekarni alebo v Bio potravinach Psylium. Pri tom ale musis zvysit prijem tekutin, aby mal efekt.
Mna zachranili cipky FACTU, ktore su volno predajne v lekarni a ked ma doslova stipal konecnik tak kalciova mast pripadne na schladenie gel z dubovej kory. Sedave kupele z dubovej kory som neskusala ale kamoska si ich chvalila, ze pomohli. Verim, ze sa coskoro vyliecis, ja som si niekedy s bolestami nechcela ani sadnut..Neprijemne ale urcite sa das do poriadku
a je rozdiel, ci hemoroidy alebo zlata zila, ale mne pomaha jedna homeopaticka masticka, su aj cipky, vola sa AVENOC. A ak mas tvrdu stolicu, tak to psylium, co tu uz spominali. Ale ak je to zlata zila, sla by som si to mozno dat aj vysetrit, viem, ze to vedia uz dnes aj nejako dobre zoperovat laserom.
Hlavne si zvýš v potrave vlákninu.Mne stačí si dať denne trošku ovsených vločiek do mlieka alebo jogurtu.
mila moja pisem ti z vlastnej skusenosti vseliake kupule a maste ti pomozu iba na chvilu ja som mala uz po dlhom case take bolesti ze som ani do mesta nedokazala prejst trpela som ako hovado a po dlhych rokoch trpenia som sa rozhodla pre operaciu nie je to nic prijemne ale vysledok stoji za to bola som hlupa ze som sa nedala operovat hned ale som skusala vseliake maste cipky a.p. teraz som po iperacii asi desat rokov a mam klud a hlavne zivot bez bolesti nevahaj a daj to prec nic ine nepomoze iba vyhodis vela penazi za lieky a vzdy sa ti to vrati vela stastia
neviem ci sa vyjadrim presne-po porodoch(3)sa aj u mna vyskytovalo take nieco ako vychadzanie konecnika alebo creva?!tak isto to bolelo -stipalo ahlavne zavadzalo!sesternica(zdr.sestra) mi dala cipky a masticku ktorou som si normalne mamazala prst a vtlacat dnu co nemalo ist von!upravit stravu-roky pijem rano pohar caju Hanasaki a denne zapit 1pol.lyzicu obycajnych otrub!garantujem ze stolica je makka a papiet staci pouzit1-2x a je takmer cisty!no priznam sa ze ked pojem viac sladkosti hlavne cokolady(pred menzesom ju zjem na posedenie celu!a horku!) vtedy mam problem-ale na to mi zabera potom zjest kapustnicu ktoru mam "zavarenu"v 0,7poharoch.lebo to by som na wecko nesla aj 2-dni!neviem ako sa volali cipky ani nazov masti od posledneho porodu to je 19r.
ahoj, destiny 333, ja som už dvadsať päť rokov trpela na hemoroidy, všetko, čo tu dievčatá napísali, poznám, no ale zlatá žila vytrvala. V nemocnici som videla pani, ktorej operovali zlatú žilu pri celkovej anestéze. Vtedy som si povedala - nikdy! Minulý rok v lete ma to chytilo tak, že som sedela na nafukovacom kolese a povedala som si dosť. Našla som si na nete lekára, chirurga, ktorý mi to laserom odstránil pri lokálnej anestéze. Ak máš strach, vôbec to nebolí, ver mi, mám s čím porovnávať, mám za sebou dva pôrody, tri operácie. A tých päťdesiat eur, čo som za to zaplatila, vôbec nebanujem, len ma mrzí, že som si to už dávno nedala urobiť. Ak si z Ba, alebo aj nie, poradím Ti lekára, je fakt super.
Plačkulica
Ahoj Plačkulica,
Ja sa na hemoroidy liečim asi 8 rokov. Už som uvažovala aj o operácii. Nedávno som bola za MUDr. Dimovom v Petržalke, robí to laserom, alebo ak je to veľké tak vyrezáva. Mne to však nechcel robiť zrejme preto,že som to mala ukľudnené a tak nebolo skoro nič vidieť. Piatková hnačka však spôsobila, že mám až dodnes bolesti a neviem si poriadne ani sadnúť.
A ešte u tohto lekára je to oveľa drahšie ako si písala ty. Prosím ťa ak máš kontakt na dobrého lekára prosím ťa daj kontakt. A určite to stálo iba 50 eur?
Ja by som do toho určite išla.
Ďakujem krásne.
Dobré sú aj tabletky Detralex, ktoré spevňujú cievnu stenu a pomáhajú aj pri hemoroidoch. Predpísať ich môže tuším aj obvodný lekár. Len sa za ne dosť dopláca cca 400 Sk ( teda ešte po starom
)
Ďakujem dámy,
v letákoch z pôrodnice bol jeden na homeopatiká a podľa neho som skúsila AVENOC, v lekárni nemali čípky len masť, bolesti sa zmiernili a vďaka vyššiemu prísunu vlákniny (mamina mi dala MUCOFALK) sa mi hádam upraví aj stolica (čo do pravidelnosti aspoň 1x denne a nie ako teraz raz za 3-4 dni, ale aj do konzistencie) I keď prežila som si medzičasom slabšiu črevnú vyrózu a moje hemoroidy "spolupracovali" výborne a neboleli.
Plačkulica, som z BA a ked tam už momentálne nebývam, ale stále dochádzam. Nad tou operáciou pouvažujem len čo poriešime finančné problémy čo teraz máme.
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za cenné rady
ahoj ja ich mam ties a ja som si kupila masticku vola sa faktu je na voni predpis a robim si kupel s dubovej kori.
Ja mám tiež teraz neveľké problémy najprv tvrdú stilicu a potom aj krv. Mne pomáha aj Aciko alebo jogurt s biokultúrou. Ale keď to neprestane tiež planujem ísť k lekárovi.
Inak môj manžel sa na margo mojej zlatej žily vyjadril:
"Super, tak ju vydoluj a môžeme ju dať do záložne."