Dobrý muž

Leto celkom intenzívne využívam na stretnutia. Vo dvojici, aj vo veľkej skupine.

Dnes sme mali intenzívny deň s mojou známou. Mnohé sme prebrali. Hovorila o svojej spolužiačke. Že sa chválila. Má dobrého manžela. Je kamionista, veľa na cestách. Iba jeden problém majú. Obyčajne raz do roka niečo "do neho vlezie" a on ju tak zmláti, že jej už dva krát zlomil ruky. Ale inak to je dobrý manžel.

Spadla mi sánka a neviem, čo na to povedať. Ako keby nebol kamionista a pracoval by len tak normálne, tak by to bolo častejšie?

Sú veci, ktoré naozaj moja hlava neberie.

Komentáre

Zlomiť ruku je cez čiaru. Hocikomu. Žene - mužovi.

Možno keby bol ale doma a nie na cestách, tak sa to nestane. Lebo zistí, že denne tú ženu neznesie a nevypení nekontrolovane. Násilie je použitie sily, keď si frustrovaná. Hraničné. Keď nevieš inak riešiť situáciu.

Možno to je muž dobrý, len žena zla. Úsmev

v romskej komunite takmer na99% platí..asi ma už neľúbi lebo ma nezbil...

neviem či som to už tu nespomínala pred rokmi som bola svedkom ked manžel prišiel za svojou ženou do obchodu a ručne stručne jej niečo povedal-vedla bola krčma tak dobehli nejaký chlapi aby ho umravnili.A reakcia jeho ženy bola-nebite môjho muža!!my svedkovia sme v tej chvíli onemeli.

a po pár rokoch ako rozvedení  on žil v ich dome s nejakou ženou a ona chodila opatrovať jeho mamu(bývalú svokru)...

už sú všetci aktéri tohto príbehu tam hore, žije (staručká) táto spomenutá pani ktorá spomína len na to pekné,vraj čo bolo, bolo prebolelo

čo už ked životné osudy sa kadejako pokrútia..

 

len je dosť desivé, ak sa bitka stáva súčasťou manželského folklóru ..., dokonca akceptovateľnou ...

Je to typické pre ženu v roli obete - prešla som si podobným a s odstupom času viem že to tak je. Dobrý muž, milujúci otec len občas mu hrablo a to až k veľkému ublíženiu - to sú tie skryté vzorce, ktoré treba v rode zmeniť.

Oni sa nestratili, oni sú prítomné a aj vo vzdelaných rodinách, ide vždy o to aby sa ukončili a zmenili.

Kto tým neprešiel tak to nemôže pochopiť, prečo sa ta žena tak chová a prečo to dovolí, iba ak sa jej podarí z toho vykročiť uvidí to úplne jasne.

Samozrejme že to môže byť aj muž, lebo aj o tom by vám psychiatri vedeli veľa rozprávať.

 

Ano, je mi jasné, že nie je jednoduché žene z takého to vzťahu odísť. Ak sú dlho deptané, nemajú pocit vlastnej hodnoty, skôr naopak .... Len niekedy je to o ťažkej manipulácii inokedy zas možno "len" o očividnej agresivite partnera ..., ťažké v oboch prípadoch.

Ono je to zložité - ona si to priniesla ako rodovú záťaž - žena je poviiná stať pri mužovi aj keby ju bil a on si priniesol rodovú záťaž - ja som chlap a môžem si doma hádam urobiť poriadok!

Obidvajú sú zviazaní, ak by bol agresivný typ nebolo by to len raz za čas. jednoducho to ma pod kontrolou ale príde nejaká hranica ktorú nevie prekročiť.

V takom vzťahu nikto nie je bez viny - tu situáciu človek až cíti, aby sa to vydralo von, kričí to na obidvoch - spamätajte sa čo to robite.

Je to niečo ako aura pred záchvatom a to je to čo treba riešiť - už ten príznak, znovu je to cítiť vo vzduchu.

Z hľadiska duchovného tie duše si mali pomôcť tým že to pomenujú a vystúpia z toho, ale to sa musí udiať v tom človeku, v jeho srdci musí prísť poznanie.

Mnoho času som sa o tom rozprávala s psychiatrami alebo inými ktorí to prežili, jedna pani bola vedkyňou s niekoľkými titulmi a trvalo jej skoro 45 rokov kým povedala a dosť.

Toto je naozaj veľmi ťažké aj ked ta fyzická ujma aspoň veľmi bolí ale ak je to iba ponížovanie a teda psychické tyranie tak je to ešte horšie.

Hovorí sa že sa musí všetko vyostriť natoľko že to aj slepý musí vidieť aby to začal riešiť a niekedy v takom vzťahu je ta slepota do oči bijúca.

 

Mňa vždy prekvapilo ako vedia aj blízky povedať - no však bud rada že to nerobí denne, ved sú aj oveľa horší.

Sledujem seriál o nefyzickom násilí v rodinách  a teda poviem ti, to je des. A to nemusí byť iba muž, môže to byť kľudne aj žena. Psychická choroba. Možno aj neliečiteľná. Priznám sa, je naviem, aká je cesta von okrem toho že utekať. Aj na druhý koniec sveta

Len ak by to niekoho zaujímalo, prvý článok zo serie, je ich tam oveľa viac https://www.postoj.sk/70916/nezijete-vo-vztahu-ale-v-hre-narcis-je-parazit-nevie-konat-inak    Všetky sú pre mňa desivé

presne to, fyzické násilie napachá menej škody ako to psychické.

Vieš ono je to tak: - ked som z toho vyliezla tak som 20 rokov nevedela pochopiť ako som to mohla, ako som to dovolila a stále to isté sa vo mne mlelo a neviem čo bolo horšie.

Teraz viem že som preťala niečo čo bolo treba v našom rode urobiť a teda musela som si nájsť takého manžela. Takže teraz neriešim ani jeho ani seba.

Mne je oveľa viac ľúto starých ľudí ktorí sa nenávidia a  čakajú na smrť toho druhého a nevedia sa jej dočkať.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok