Lockdown deň 12

Pridal/a balalajka dňa 06. 12. 2021 - 06:10

No čo? Chodil? Nechodil? Mal lockdown či stihol niečo do čižmy dať?A vlastne POSLÚCHALI STE? Je mnoho vecí, ktoré vďaka covidu sa nám dostávajú do úzadia. Možno aj preto, lebo moje deti ma už prerástli, nejak hrrr Mikuláša neriešime. Toho roku si provokačne upratali topánky ( čítaj, vždy ich majú každú v inom kúte, včera ich KONEČNE upratali ako má byť) a dokonca by som povedala, že podľa načliapanej vody v práčovni sa snažili aj surface nejak upgradovať - nemôžem to nazvať, že si ich vyčistili, lebo to by podľa mojej predstavy malo vyzerať inak. Tak ale my už fakt toho Mikuláša neriešime. Akurát Zet chodila a čuchala obsah a veľmi ju zaujímal, až som zhučala, nech si to láskavo idú vytiahnuť z tých topánok, lebo Zet už rozbaľuje druhú horalku a mandarínky má miesto loptičky. Zahrali sme si divadielko štýlom - jeeeeeeej, už tu bol. Zaspievali si Mikulášku dobrý strýčku pri utieraní riadu (to utieral synak, ja som si víno varila - rozveselená som bola už len z tých výparov ) a bolo po vzrušení. Priznám sa, že som mala rada tento čas , keď boli ešte maličkí. Išli sme do mesta pozrieť ako rozsvecujú svetielka na stromku na námestí, zastavili sme sa na kávu a varenú čokoládu a nejaký koláč (lebo málo sladkého). Decká boli riadne nervózne a upišťané a ponáhľali domov, lebo aby sme stihli doma topánku do okna dať, keď bude chodiť ( u nás chodí podvečer - to preto, aby ste mohli dokedy sa pôjde spať pojesť presne také množstvo sladkostí, aby vás brucho bolelo) a po návrate z mesta - to sa zas robilo teatro o tom, ako ten Mikuláš to zvládol a kedy to zvládol a len tak tak sme došli domov (zvyčajne si umývali ruky a ja som aranžovala v botách pripravené balíčky. Teda pardón. Mikuláš.) A tak som tak nostalgicky sa usmievala cez víkend na copaté okaté dievčatko, čo pod rúškom šušlalo mame, že ktovie, či aj Mikuláš je očkovaný. Predsalen je už šedivý, tak bude tých 60 mať a chytiť niekde kovid - no kto by im doniesol sladkosti do topánky? Našťastie Ježiško do očkovacej kategórie nespadá. Takže aj keby ste od Mikuláša nič nedostali, tak verte, že to len preto, lebo bol v karanténem nie preto, že ste neposlúchali. Ale darčeky na Vianoce budú. Len ktohovie, či kúpené v NC alebo cez eshop. To nám prezradia do stredy snáď novinári. Lebo na Slovensku je to tak .... vyhlásenie vlády prichádza až po tom, keď novinári všetko vytrúbia. Mrkám

aramana, Po, 06. 12. 2021 - 07:45

...jak to myslíš - divadielko jeeej už tu bol???

Ráno som si našla čokoládku v čižme a pocit rovnaký ako rok dozadu, ako desať rokov dozadu, ako dvadsať rokov dozadu... SrdceSrdceSrdce​​​​​​

Jo a lockdown... Po dedinách chodili anjel, čert, Mikuláš... Na fb sa dohadovali rodiny a objednávali si túto "službu" do bytu... Áut na cestách pocitovo viac... Akurát medzi MT a ZA stoja policajti a sem tam niekoho zastavia, spýtajú sa kam má namierené... Ako vydajné miesto fungujú skoro všetky obchody... Sídliska plne detí s rodičmi... Takže ee, lockdown som ešte nepostrehla. 

 

balalajka, Po, 06. 12. 2021 - 08:42

V rámci toho, že som nestihla nemecké megačokolády po služobke skryť - a vlastne ani nebolo kam, lebo boli mega a detváky sa už chystali 2 týždne do nich pustiť, tak vedeli čo dostanú. ALE! Mali aj prekvápko. Možno keby sme to mali ako vy, že chodí u nás cez noc, bolo by to iné.

Ale zas si to vezmi - nemôže chodiť v jednu dobu všade. Niekde musí aj podvečer, aby to stihol.

 

U nás v meste v sobotu bieda -bola som si po koláče a punč na cestu a prázdne mesto. Možno preto, lebo fúkalo a bolo kosa. Takže to čo som videla ja - lockdown dodržiavali.

Kamila, Po, 06. 12. 2021 - 08:48

Chodli, aj u nás. Samozrejme, je to to triezvejšie. Vždy najskromnejší balíček ma najmladšia bo pri histaminovej diete, je ani veľmi nie je čo zabaliť, ale zvykla si. Úsmev

Tie obchodné centrá sú otvorené,  akoro všade, kde majú eshop fungujú ako výdajné miesta, ale tých ľudí tam nie je toľko ako zvyklo byť pred Vianocami.

Inak už ani neviem, čo si o tom všetko ,myslieť, bo keď sa výnimočne na niečom zhodnem s Kolárom a nedajbože s Matovičom, tak je to už ozaj vážne. PrekvapenieLocdown zďaleka nekončí ...

balalajka, Po, 06. 12. 2021 - 10:05

OC u nás teda neviem, nebola som.

Ale viem, že sa neboja ľudia verejne vyťahovať fotky z lyžovačky cez okresy. Predpokladám, že to majú na háku. Keď ich nezastavili policajti, tak pohoda evidentne. Fakt nepochopím potrebu niečo si dokazovať.

dasa_, Po, 06. 12. 2021 - 10:54

Už roky nechodíme v nedeľu do obchodov. Takže neviem, ako bolo. Ale išli sme včera okolo parkoviska veľkého obchodu a nebolo úplne plné. A ani pred obchodom nestáli ľudia v rade, ako sa  mi stalo cez týždeň. V nedeľu býva viac naplnené.

dasa_, Po, 06. 12. 2021 - 10:58

Jaaj, nádherne bolo v sobotu, tak sme miesto upratovania, pečenia a varenia dali prechádzku. Chodievame na také kľudné miesto, žiadna doprava, dobrá cesta. Cez týždeň som tam zvyčajne sama. Teraz ma potešilo, že sme stretli dvoch oteckov na prechádzke s kŕdľom detí. Čosi v kočiaroch, čosi na kolobežkách, niečo pešo. Vždy ma taký pohľad poteší.

V nedeľu to bolo s počasím horšie. Ale aj tak sme sa teda vybrali von, len sme zvolili trasu cez mesto, lebo sme predpokladali, že nebude problém so snehom na chodníkoch. A ako bonus sme videli 3 snehuliakov. Teda, dvaja boli pidi. Fakt bolo šťastie, že sme ich zbadaliÚsmevÚsmev Ale jeden bol celkom veľký. Široko ďaleko zozbieraný sneh. No a znova oteckovia na prechádzke. A celkom dosť párov, aj starších. Napriek nie celkom dobrému počasiu. 

dan-cula, Po, 06. 12. 2021 - 11:52

chodil veru chodil a každemu podla zásluh..v sobotu podvečer.

U nás v rozhlase vyhlásili,že nakolko Mikuláš atď.tak detičky si majú vyložiť topánky ku bránke  a bude rád ked bude na plote aj nejaký ten výkres ..balíčky po dohode robili predavačky v miestnej Jednote alebo doniesli poniektorý rodičia na ohlásené miesto a Mikuáš krátko po zotmení veru chodil a rozdával..nakolko nemáme deti do 15r.a nenapadlo ma povedať v obchode,že aj pre nás čosi chceli sme skúsiť,že vyložíme čižmy apočkáme či sa tam niečo objaví...synátor ma schladil,že tohto roku bude Mikuláš určite triezvy a zoznam si bude poriadne čítať..aby sme ho teda nemýlili.(to triezvy myslel zo srandy..lebo roky sme nemali kontakt s Mikulášom v obci a ani netuším či ho robí žena alebo chlap..)

Ale bolo to podarené tie výkresy po bránkach a pred bránkami topánky..

 

dasa_, Po, 06. 12. 2021 - 12:11

dobre to vymysleli ÁnoÁno

Ja som včera videla, že niekde rodičia normálne aj stopy po mikulášskych papučiach robili :) Práškovým cukrom sypali akože stupaje. Veľmi sa mi to páčilo, viem si predstaviť, že ako dieťa by som z toho bola hotová ÚsmevÚsmev