Lockdown deň 14

Pridal/a balalajka dňa 08. 12. 2021 - 06:31

No a máme v tom jasno. Respektíve by sme jasno mať mali, ale taký guláš, aký včera uvarili, sa ťažko bude tráviť.

Vymenili sme nový vianočný sveter za vzdelanie detí. Podporu gastro a služieb z poukážok za ... za čo? Asi viac menej za nič. Za ústupok. A prihodili sme ešte zopár áut do tej vianočnej zápchy, lebo bez testu alebo OP sa do verejného dopravného prostriedku nedostanete. No tak mobilitu veľmi neznížili. Lebo aj lanovky a vleky sa od víkendu môžu otvoriť, akurát neviem, kam sa tí lyžujúci pôjdu - prepytujem - vycikať. Lebo gastro stále zatvorené. Tak už len tie kadibudky aby na svahoch boli.

Ale! budeme môcť na ten svah aj ísť - lebo som pochopila, že presun cez okres za lyžiarskymi radovánkami bude od víkendu povolený.

Tak žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa varí - uvidíme, čo nám deň prinesie.

Celý tento čas koronový mi prináša zvláštne veci. Vďaka Bohu za ne.

Včera to bolo 3x od soboty, čo som otestovala moje decko antigénovým samotestom. Osoplilo sa mi a teda som tie sople radšej vrzla na antigén, či nejakú chrontu chytľavú nemá. Evidentne chytľavú má a neni to výsledok 2 hodinového outdoor pobytu zo soboty, lebo pri podpisovaní bez infekčnosti mi zahlásil, že to bude fasa - že budú len 7mi v triede. Veľký úsmev Reku super. To sa veľa nebudete učiť tie tri dni, či? Kukol na mňa, či to myslím úplne vážne. "Jasné mami. Preberať nové nebudú. Budú nás tam skúšať každého osobne. Bude mať na každého 6 minút - 3 môže zapisovať do triednej knihy." Váľam sa od smiechu po podlahe aspoň mu malá násobilka ide - spokojná som. Mrkám

No čo už. Nie všetko je podľa našich predstáv.

Apropo - som zvedavá ako sa mi podarí posunúť termín u kaderníčky, ktorý som mala na 15.12. (otvoriť by mala až 17teho). Prípadne predsalen vytiahnem strieborné ozdoby a zlatisté trendy - netrendy to zahrám, že ladím mojim strieborným prelivom k stromku.

Zostaňte zdraví! A veselí. Mrkám Však budú Vianoceeeeeeee...... Tlieskam


aramana, St, 08. 12. 2021 - 06:51

Kus veselosti ma prešiel keď mi teta Ikea na live chate prezradila že moja objednávka bude výrazne meškať Váľam sa od smiechu po podlahe​​​​​​

Decko ma ukecalo že kúsok gauča by sme predsa len v obývačke mohli mať, tak sme kúpili... Či bude ešte tento rok, netuším, zaplatené je... Váľam sa od smiechu po podlahe​​​​​​

Ale čo ma vždy pobaví... Máme teraz takú leňošku masirovaciu, vyhrievanú. Ja to volám hovník a decko to volá smraďoška Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

balalajka, St, 08. 12. 2021 - 07:05

Výrazne meškať znie seriózne. Oveľa viac, ako termín dodania vám upresníme. (tovar skladom na predajni - moja nová žehlička)  Veľký úsmev.

Lea, St, 08. 12. 2021 - 10:26

Vravíš, že od 17-teho by mohli kaderníčky fungovať ? Lebo moja cestička na vrchu hlavy začína pripomínať diaľnicu Veľký úsmeva úprimne, z toho nariaďovacieho gulášu som akosi nepostrehla, ako čo s ktorými službami ...

Doma si večery krátim upratovaním kasní (rozumej skríň), joj, čo všetko som ponachádzala Veľký úsmeva tíško sa teším na príchod nového človiečika - vnúčatka. Objavila som baly látok s detskými motívmi z čias, keď som ešte aktívne šila oblečenia pre moje ratolesti, nuž som sa podujala ušiť hniezdočko pre bábätko, snáď budem vedieť do tej mojej Veritasky navliecť niť Chichocem sa

A mám zamiesené na medovníčky, v hlave kopec receptov, ale piecť sa mi ešte nechce Úsmev

dasa_, St, 08. 12. 2021 - 10:52

och, ja som mala termín na zajtra. Práve mi volala kaderníčka, že teda zajtra nič. Skúšobne mám termín hneď na začiatok januára, tak aspoň to dúfam, že sa podarí. A že keby sa náhodou niečo uvoľnilo (opatrenia plus miesto), že mi hneď volá.

Mmch, rok končím aj som začínala rovnako. V januári som mala ku kaderníčke termín, lebo neter mala svadbu. Akurát ten najhorší čas bol, takže nielen žiadna kaderníčka, ale aj svadba aj bez rodičov. A teraz zas žiadna kaderníčka.

Mmch, mám pocit, že mladým celkom vyhovovala taká svadba. Najdlhšie zo všetkého trvali asi svadobné fotky ÚsmevÚsmev Oplakala som to hlavne ja. Lenže ako sa poznám, keby som na tej svadbe bola, plakala by som rovnako ÚsmevÚsmev

balalajka, St, 08. 12. 2021 - 11:33

Bože - tie večeri. Ani mi o tom nehovor tuším. Za nič na svete si miesto neviem nájsť. Aj by som šla behať so Zet - ale to je už po 20tej. Aj by som niečo robila a nechce sa mi naštartovať. Ešteže sa mi tá chamraď minulý týždeň nasťahovala do skríň potravinových. Inak by som ale vážne nič ani neupratala. A kasne s oblečením som tiež trochu preluftovala. 2 kopy už sú na smetisku a tretia sa teší za nimi. Aj by som to na bazár dala, ale keď vidím ako sa to nepredáva. Alebo do toho kontajneru. Len u nás je preplnený a vyzerá to, že keďže to spravujú sekáče a tie sú teraz zavreté, že sa to ani nejak nepohne.

Kamila, St, 08. 12. 2021 - 13:16

kaderničku som vyriešila po svojom. Sivá som už oficiálne asi 2,5 rok, či koľko a ozaj si tu užívam. Vlasy mi posledne strihla Tinka, mala premieru. Chcela som, že symbolicky, bo som z tých dlhých bol auž kus nervózna, nakoniec to bolo radikálnejšie, ale aj horšie som mohla dopadnúť. Vlasy som si skoro stále farbila sama a nebavilo ma to ani kus. 

dan-cula, St, 08. 12. 2021 - 17:51

piecť sa mi nechce-hlavne ,že mám už2dni všetko vybraté na linke lebo budú len 3druhy aj to polovičné dávky..jedine oblátky z jednej dávky.

upratovanie to som dala akosi v jeseni..len mi tu trčia funkčné spotrebiče:vaflovač,hriankovač,a DVD ale na starý typ koncovky..

kaderníčku som poriešila-  teda ona-príď ku mne.tak som bola lebo toho môjho ježka si sama neviem strihnúť.kým som mala polodlhé roky som sa strihala a farbila sama.

A 999 99Ježiško som napísala zbav nás korony a tejto vlády...som zvedavá na odpoveď.

inak pohladnice (ako sme sa v rodine dohodli)sú napisané aj známky nalepené len poslať..dúfam že nezabudnem.

večery trávim pri šijacom stroji a rozhlasových hrách.A v robote začína byť pestro.Ale som rada,že nemusím povinne "drepieť" doma.