Tri piliere domu podľa Feng shui

Aké sú hlavné piliere domu? Je dôležité akým smerom a ako máme umiestnenú posteľ? Ako sa pomocou sporáka dajú pritiahnuť  financie?

Hlavnými piliermi priestoru-domu sú:

Dvere - Sporák  - Posteľ.

 

Dvere: sú prvým pilierom domu-bytu-kancelárie

Dvere sa nazývajú ústami domu a vchádza cez ne najviac energie QI, ktorá prechádza celým priestorom. Kvalita tejto energie ovplyvňuje všetkých členov rodiny, ktorí žijú v danej nehnuteľnosti. Pri kanceláriách sú to všetci zamestnanci, ktorí pracujú v danej miestnosti.

Je veľmi dôležité, ako sú vchodové dvere umiestnené, pretože cez ne prúdi energia QI. Kvalita energie, ktorá prechádza dverami, ovplyvňuje a zároveň riadi energetiku priestoru. Preto je vhodné dbať na určité zásady.

Dvere plne funkčné, pevné a tie, ktoré sa nezasekávajú, nevŕzgajú a nič im neprekáža pri ich otváraní, zaručujú dostatočný prítok energie do priestoru. V opačnom prípade negatívne ovplyvňujú obyvateľov danej nehnuteľnosti. Označenie menovkou a zvýraznenie vstupu pomáha energii ľahší vstup.

Pri vstupe do rodinného domu  či bytu sa môže zvýrazniť vstup kvetináčmi, vázami, výraznejšou dekoráciou, svetlom nad vchodom a polkruhovou rohožkou aby sa natiahlo čo najviac energie QI.

Materiály a farby sa dávajú podľa toho v akom svetovom smere sa vchod nachádza a aké sú lietajúce hviezdy v danom roku.

Sporák: je druhým piliérom domu – bytu

Sporák v byte a dome predstavuje možnosť zárobku, finančnú prosperitu a kvalitu zdravého stravovania. Preto sa pri jeho umiestnení dodržiavajú  určité zásady.

Nedoporučuje sa v SZ časti domu z pohľadu centra podľa školy kompasu. Sporák umiestnime tak, aby mal pevnú stenu (nie ostrovček), dostatočný odstup od umývadla - dresu, chladničky. Tak, aby nevznikal konflikt dvoch živlov vody a ohňa.  Týmto vzájomným bojom živlov vzniká deštrukčný cyklus. To spôsobuje nerovnováhu energetiky v priestore, konflikty a hádky.

Používanie všetkých 4 horákov podporuje prísun prosperity a financií. Taktiež plne funkčný, nepoškodený a čistý sporák. Umiestňuje sa tak, aby bolo vidieť na dvere. Čelná časť má smerovať priaznivým smerom podľa Gua čísla gazdinky.

Posteľ: je tretím pilierom domu – bytu

Pre kvalitný a zdravý spánok, pri ktorom načerpáme z nahromadenej energie QI, je poloha postele dôležitá. Umiestňuje sa podľa priaznivých smerov vypočítaných z Gua čísla.

Najpriaznivejší smer na spánok je TIEN JI- nebeský lekár. Pre každé gua číslo je to iný svetový smer. Gua číslo sa používa predovšetkým vo vzťahu k uloženiu hlavy určitým svetovým smerom,smerom pri spánku.

Posteľ sa umiestňuje v energetickom závetrí. Nie oproti dverám, pod okno, v blízkosti komínov,  radiátora pod nízkymi šikminami, pod strešnými oknami. Narušuje to pokojný spánok a energetiku človeka. Dlhodobý spánok na takýchto miestach spôsobuje vyčerpanosť, únavy a zdravotné problémy. Kvalitná, pevná a nepoškodená posteľ  ovplyvňuje spánok a zdravie človeka.

Pri polohe posteli sa zohľadňuje aj na zásady 5 nebeských zvierat vo feng shui.

1. Korytnačka – predstavuje stabilitu a bezpečnosť – pevná stena za posteľou

2. Drak – predstavuje spánok

3. Tiger -  predstavuje aktivitu- po pravej strane z polohy ležiaceho sa umiestňujú ochranné symboly

4. Fénix - predstavuje sny – pre dobrý rozhľad, inšpiráciu a sny je potrebné mať pred posteľou priestor

5. Had- predstavuje dobrú matrac, pevnú kvalitnú posteľ

Nie je ľahké nájsť ideálne miesto, kde sú zastúpene všetky nebeské zvieratá. Sú však dôležité pre harmonické bývanie a dobré životné podmienky obyvateľov domu.

Využite silu nebeských zvierat a troch pilierov  na podporu vášho bývania, oddychu a spánku  aj na pracovisku.

Veľa pohody a energie želá Monika Štanclová

www.fengshui-zdravebyvanie.sk

zdroj foto: Freeimages.com/ Vera Berard

 Som žena s veľmi silnou intuíciou a túžbou pochopiť energie okolo nás. Už ako dieťa  som sa cítila zvláštne na niektorých miestach. Že existujú dané zákonitosti, ako na nás priestor pôsobí, som sa naučila a pochopila až vďaka štúdiu Feng shui.  Veľa som cestovala a pracovala na rôznych miestach a v mestách, preto som často menila aj svoje bývanie. Všimla som si, že  každým presťahovaním na nové miesto prichádzali po určitom čase zmeny v mojom živote. Okolie a bioenergia má veľký vplyv na náš život. Myšlienky, že na psychiku a zdravie človeka pôsobí priestor a my to môžeme ovplyvniť tak, ako to potrebujeme, ma priam fascinovali.  Stále ma udivuje, že manipuláciou priestoru sa dajú premeniť vzťahy, zdravie, psychická pohoda a šťastie rodiny. Vo Feng shui som objavila symbol logiky, intuície, zodpovednosti, medicíny a krásy. A preto pomáham ľudom chápať vplyv energií z nášho okolia na náš život.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.