kríza v manželstve

Prechádzame krízou , ktorá trvá od leta. Ja som si nevšímal manželku, cítila sa prázdna a  sťažovala v práci. Došlo k zblíženiu s kolegom. Zistil som to a bol to šok. Snažil som sa to zachrániť, ale po pár týždňoch sa to pokazilo. Viní stále mňa a čo bolo dozadu. Nevysvetlila  nič bližšie, len chcela stále čas a nevie čo bude. Ja som to stále chcel riešiť. No- márne. Ona sa zaľúbila a teraz tvrdí že ho má len rada. Všetko je bokom. Rodina, rodičia, Ja. Teraz sme sa dohodli , že necháme voľnosť a uvidíme. Nechce kontakt a kontrolu, chce slobodu. Doma sa rozprávame, ale už nie je zodpovednosť o domácnosť taká, aká bola. Chodí neskoršie z práce. Chce žiť. Zveruje sa o našom probléme kolegyni, ktorá je rozvedená od samého začiatku. Povedal som, že stále je nejaká nádej. Ja si to uvedomujem a proste Ľúbim. momentálne sa môžem snažiť odušu, ale to nechápe. Dúfam, že príde čas k pochopeniu z jej strany čo sa stalo.Verím nový život a nádej...

Diskusie Naničmama.sk: 

Klúčové slová: 

Ťažká situácia, tu asi ozaj jedine čas pomôže, možno z nového vzťahu vytriezvie a možno ani nie. Neviem, možno má zmysel manželská poradňa, možno tebe by pomohlo  situáciu prebrať s psychológom, aspoň to dostaneš zo seba vonku, možno poradí ako netlačiť na pílu, ako uhrať vzťah, tak aby sa čo najmenej ublížilo deťom ... Držím palce.

Ja viem, budem sa opakovať. Už som tu o tom písala.

Každý človek má inú potrebu lásky. Pre každého je niečo iné prejavom lásky. A mylne si myslíme, že to, čo je pre nás prejav lásky, vníma tak aj ten druhý. Niekto potrebuje dotyky, niekto slová uistenia. Niekto potrebuje darčeky. ...

Mne veľmi pomohla kniha 5 jazykov lásky. Zrazu som zistila, čo potrebuje ten druhý. A už to chápem a nebránim sa tomu.... Skús pozrieť, kniha obsahuje test, ktorý by ti mohol pomôcť niečo objasniť.

Možno len tvoja manželka hovorí iným jazykom lásky ako ty. A náhodou kolega hovorí rovnakým. Ale keď sa zjednotíte, možno to ešte pôjde. Nehovorím, že je to 100% recept, ale stálo by za to do tej knihy nahliadnuť aspoň v kníhkupectve. Hoci je americká, stojí to za to.

Nerád čítam ,ale dnes si pozriem knihu v predaji.Má dobré srdce.nikdy neublížila,skôr sa vždy naviazala na nejakú spriaz.dušu a to asi je chyba a slabosť.Je citová a má úzkosti.

 

nerieš ju, rieš seba. Čo si jej dal a čo nedal vo vzájomnom vzťahu. Čo hľadala a ty si netušil. Lebo jediné, čo môžeš zmeniť si ty, tvoj postoj, tvoje nazeranie.

Práve to mením.Cením si ju viac.Pomáham v domácností,starám sa o chalanov,snažím sa o jej pohodu a priazeň.Nechcem to len teraz.Robím to preto ,lebo to cítim a chcem.Ťažko prekonávam dní bez jej neprítomností.Neustále na  ňu myslím.Všade kde sa pozriem je ona.- moja Láska.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok