Hypotéka

Ahojte, potrebujem sa poradiť ohľadom hypotéky - plánujem požiadať o úver. Bola som za hypotekárnou poradkyňou, predbežne mi urobila kalkuláciu a nakoniec mi povedala, že aby som si nedávala robiť kalkulácie v ďalších bankách. Že ona pozná situáciu na trhu a vie mi poradiť najlepší úver. A vraj keby som požiadala inde o kalkulácie mi to môže pri žiadosti o úver poškodiť. A potom som sa zase stretla s názorom, že je nerozumné neurobiť si prieskum trhu a porovnať možnosti aj sama. Tak neviem, čo mám teraz robiť, veriť hypotekárnej poradkyni? Riešili ste niečo podobné, podeľte sa so svojimi skúsenosťami. Prípadne na čo si mám dať pozor. Ďakujem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Pred tromi rokmi som si vybavovala úver cez finančnú poradkyňu, ktorá spolupracuje s viacerými bankami. Poskytla mi 4 návrhy z rôznych bank, ktoré považovala za najvýhodnejšie pre moju situáciu. V každom prípade by mal finančný poradca poskytnúť viac návrhov, aby bola možnosť porovnania. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť.

to ta riadne zavadza. Ako ti moze poskodit prieskum v inych bankach? Tvoja poradkyna ma zjavne proviziu v jednej banke vyssiu, tak to tisne. Thats all. 

Normalne si skoc do hociktorej banky a budes prekvapena. Mimochodom, take zhruba priemerne a dobre podmienky teraz su 0,74% - 0,77%, moznost bezplatnych mimoriadnych splatok az do vysky 20% z celkovej sumy uveru rocne (niekde je aj 2x20%). 

A viem to celkom presne, lebo z nasej banky nam pred tyzdnom volali, ze by nam radi bezplatne znizili urok, ze mame prist podpisat ak mame zaujem. Jasne ze sme mali :D

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok