Ostatné

Stretávka po 35 rokoch

Zo strednej sa stretávame pravidelne. Každých 5 rokov. Zo základky, keď som chcela stretávku, tak som si ju zorganizovala. Na jar plánujem ďalšiu :). Máme to šťastie, že sa stretávame aj s výšky. A dokonca z času na čas aj malé internátne stretnutie.

Zo základnej a strednej nechodia tí, čo majú pocit, že sú v nejakom smere neúspešní. Napríklad ostali sami. Z výšky naopak neprišli tí najúspešnejši. Aj keď po toľkých rokoch sa vlastne tie rozdiely stierajú. Mnohým už deti vyleteli z hniezda, takže sú opäť sami. S partnerom alebo bez.

O mojich želaniach

Stačí mi zaželať si a splní sa mi. Teda, fakt netuším, prečo to funguje iba v jednom špecifickom prípade PohodaPohoda. Zato v tomto prípade to funguje na 100%.

 

 Už som tu spomínala náš domáci "projekt" Blúdime vo všetkých krajským mestách na Slovensku Veľký úsmevVeľký úsmev

Vo virtuálnom svete môžem robiť čo chcem - naozaj?

Na facebooku som dostala školenie v rámci virtuálnej reality.

" Pani zobuďte sa, je to virtuálna realita a každý hovorí čo chce. jednoducho tu žije iný život ako naozaj" - samozrejme že som odpovedala že ja som tam sama za seba a teda nehovorila by som to čo nehovoím ani v reále.

Vraj som hlúpa, lebo je  pre psychiku dobre ked môže vo virtuálnej realite byť hnusný, nadávať lebo to nerobí v klasickom svete.

No zamýšľam sa nad tým že sa mám z virtuality stiahnuť lebo to nikdy nebudem podporovať a ani si nemyslím že je to pre človeka psychohygiena.

Trendsetteri

Trendsetteri. Ľudia, čo udávajú módne témy. To sú tí, ktorými sa inšpirujú masy. Tí, podľa ktorých sa točí módny priemysel.

Niektorí sú nimi len tak mimochodom. A iní sa o to krvopotne snažia.

Nedávno som videla napríklad fotku známeho moderátora v svetlom obleku. Niečo medzi modrou a sivou. Tuším tam bolo aj nevýrazné káro. A k tomu červené tenisky. Vraj to správne oživili.

Neurobiofeedback terapia-má niekto skúsenosti?

Ahojte, pred rokom mi zistili temporálnu epilepsiu s generalizáciou, zároveň vrodenú srdcovú vadu ASD defekt predsieňovej priehradky, takže vo veku, keď ostatné spolužiačky sa tešia z vnúčat, ja podstupujem rôzne vyšetrenia. Keďže mám aj ďalšie ochorenia a liečba sa navzájom vylučuje, obvodná lekárka mi odporučila túto terapiu. Zistila som, že sú dva druhy EEG biofedback - tá pomáha pri epilepsii a HRV biofeedback - tá zasa pracuje so srdcom.Nemá niekto osobnú skúsenosť s touto terapiou? Väčšinou ju vykonávajú vyškolení psychológovia. Pridávam link na článok: https://www.zdravie.sk/clanok/55771/neurofeedback-terapia-ziskajte-kontrolu-nad-svojim-mozgom

Už aj háčkuje!

Mám viacero kratochvíľ, teraz mám obdobie háčkovania. Keď háčkujem, tak nerozmýšľam, vypnem hlavu a občas vypnem až tak, že nevnímam, čo sa okolo mňa deje. Mne to robí dobre, ale horšie to zvláda chlap, lebo sa chce rozprávať a ja veľmi nereagujem:)
Včera vymyslel novú stratégiu, ako pri háčkovaní získať moju pozornosť, začal háčkovať aj onVáľam sa od smiechu po podlahe

Presnosť je výsada kráľov...

Presnosť je výsada kráľov, tak mi doma vštepovali a len horko – ťažko som sa jej naučila (moji kamaráti z detstva by o mojich meškaniach vedeli rozprávať!!Veľký úsmev)

Nuž som ja pochopila, ako to tí moji rodičia mysleli. Dnes je to pre mňa otázka cti, hrdosti, zodpovednosti prísť načas, dodržať, na čom som sa dohodla. Jasné, sú situácie, kedy sa presnosť dodržať nedá. A to dokážem aj pochopiť u druhých. Ale...

Ako je všeobecne známe, pracujem v diagnostickom centre. V mojej pracovnej náplni je okrem iného aj prijímanie, prepúšťanie detí, návštevy sociálnych kurátorov, prevoz detí do iných zariadení atď. atď....

Ak miluješ svoju dcéru.....

Sociálne siete museli vzniknúť, aby sme veľa veci pochopili. No mne ešte mnoho z toho nedochádza. Neskutočne ma iritujú zdieľania typu - ak miluješ svoju mamu,dcéru,syna,Boha a všetko možné daj like a zdieľaj.

A koľko ľudí to naozaj zdieľa, je to presne také vydieranie ako pošli to 5 priateľom, lebo inak ťa stihne nešťastie a podobné veci.

Človek ktorého poznám že nemá ani televízor lebo už nechce počúvať zlé správy v pohode dennodene zdieľa krvavé fotky psov a iného násilia.

Človek ktorý ma milujúce srdce a je dobrý ku každému zas zdieľa dennodenne hrôzostrašné fotky čo urobili emigranti.

Obedy zadarmo

My sme omdlievali pri párkoch a hrachovej kaši ... oni odnášajú lososa aj jahodové guľky so strúhankou. Naozaj sú obedy zadarmo výhra?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.