Ostatné

Prečo mama?

Pred tromi dňa mi počítač naserviroval film Nevyřčené tajemství, už som ho videla dávnejšie a aj vtedy som z toho filmu bola dlhšiu dobu rozhasená.

Odpustite mi tie čo film nevideli a ja poviem čiastočne obsah. Mama zničí celú rodinu, zneužíva svojho syna a tak ona je mrtva z otca je vrah a zo syna niečo ešte horšie. Ako to môže urobiť matka, ved to dieťa porodila? Nepáči sa mi ani ked je to opačne ale predsa matka je ta čo ma chrániť svoje deti, ona je s nimi najviac prepojená.

     No všetko ma so všetkým súvis a teda ja som si musela pozrieť druhýkrát film aby som si uvedomila čo ešte nie je spracované vo mne.

Prečo vírusy Pc ?

V prvom rade neviem dobre obsluhovať svoj počítač, robím množstvo chýb a jednu z nich som urobila ked som si natiahla windows 10. Neviem koľko je tomu čo windows bol napadnutý a ja od vtedy mám problém so svojim kontom a tak aj teraz idem na núdzovom režime. Vadí mi to, ale zas neriešim, pôjde - nepôjde, svet pôjde dalej.

No pred 3 mesiacmi ked mi znovu skolaboval systém som naozaj začala veriť že ten kto vírus  vytvorí sa spolupodieľa aj finančne na vytvorenie a distribúciu antivírusových programov.

 

Už roky som rozmýšľala prečo niekto potrebuje stále vytvárať vírusy? hackeri predsa nepotrebujú množstva vírusov aby sa dostali tam kde chcú.

Odbery

Z času na čas musím absolvovať odber krve. So žilami som v podstate nemala nikdy problém, takže pohoda.

Aj včera som išla. Ráno o pol siedmej som mala číslo 16. Reku, to sú samé odbery, sestrička už pracuje, tak za pol hodinku som vybavená.

No keď bolo 7 a ešte nebolo dnu ani číslo 6, začalo to byť podozrivé. Reku, asi sestrička nemá dopredu pripravené papiere a každému to extra vypisuje ručne. Konečne krátko pred 8 som sa dostala dnu.

Sestrička pozrie na moje ruky s hrôzou, vraj kde mám žily. A ja že v pohode, zatiaľ nebol nikcy problém. A fakt som pár stoviek odberov absolvovala. No ona hrôza v očiach. Chvíľami sa tvárila, že to vzdá. Dokonca začala pokukovať po zápästí.

Drbáreň :)

Svet sa nemení. Ani my ľudia.

Rozprávala známa o svojej babke. Je to príbeh starý viac ako polstoročie.

Dedko dobre zarábal a tak babka bola doma. Bývali na ulici, kde takto fungovali skoro všetky rodiny. Televízia nebola, rozhlas síce vysielal, ale nechŕlil správy jednu za druhou.

Príhody psa a skúsenosti I.

Nie, nemáme doma psa. Bývame v byte a ja mám pocit, že zatiaľ mám dosť práce zvládať samu seba, občas rodinu ÚsmevÚsmev

Sestra býva v rodinnom dome a tam vždy nejaký pes bol. Dlho predlho to bol pes dedinský, dvorový. Až keď doslova odišiel posledný takýto, zaobstarali si nového z inzerátu. Láska na prvý pohľad -  jack russel terier. Netušiac, co je to za temperamentné plemeno. Žial, už vtedy bol chorý a tak dožil.

Len to už rodina bola na neho naučená, tak si zobrali šteňa rovnakej rasy. No užili si všetci. Temperament poriadny.

Záverečné info k stretnutiu v Liptovskom Jáne

Dievčata tu je krátky súhrn k nášmu spoločnému víkendu. Upozorňujem toto stretnutie je ozaj relaxačné, úplne bez programu, okrem jedného tvorivého kurzu pre vopred prihlásenú partiu, náročnejšia technika, relatívne drahá, doplním aká ...Úsmev Vezmite si botasky na prechádzky, ručné práce, ak máte chuť debatovať popri nich a hlavne dobrú náladu ideme relaxovať.

tu je zopár oproných bodov:

V skrini

Tuším som sa vzhliadla v minimalizme. Dosť to súvisí aj s eko témami, triedením a seperáciou.

Zatiaľ som v 1. fáze. Postupne, pomaly triedim to, čo je doma. V januári som mala veľkú knižnú akciu, kde odišlo z domu asi 150kníh. Najväčšia časť skončila v knižnici.

V sobotu ráno som sa najskôr vrhla na skrinku s vianočnými a veľkonočnými dekoráciami. Vyhodila som pár kraslíc, ktoré sa mi nepáčilo od začiatku, niekoľko ozdôb prevažne zo sušených rastlín.

Karnevalový manuál

 

Tak sa na to poďme pozrieť – čo by to mohlo znamenať – „Od stvorenia sveta až po začiatok stredoveku“

No, ak by sme to brali skutočne od podlahy, tak prvou inšpiráciou by sa mohla stať taká bunka. Ako, ruku na srdce, dievčatá, skúste si hodiť do Googlu pojem „bunka“ a dajte si vyhľadať iba obrázky – toľko farebnej inšpirácie, až Vám budú oči prechádzať ... V súvislosti s bunkami mi nedá nespomenúť jednobunkové organizmy – napríklad zo školských lavíc chronicky známeho prvoka „črievičku“

Zelená

Milujem apríl. Nevadí mi ani to bláznivé počasie. Milujem to množstvo zelenej farby, ktorá je okolo nás. Žiadna nuda. Len tisíc odtieňov jednej farby. meniace sa deň čo deň. Najskôr len taká priesvitná, slabá. Zatiaľ veľmi riedená vodou. Ešte nemajúca silu.

Postupne, každým dažďom a následným slniečkom začína silnieť. Svetlé tóny prechádzajú niekde do jasnej farby. Na iných stromoch prichádza fáza olivovej alebo khaki farby. A do toho sa začne pripomínať aj biela. Najlepšie rovno s ružovou. A na lúkach zase víťazí žltá

Koncom mesiaca už zelená farba chytá silu. Už začína pripomínať temnotu. Odtiene sa zjednocujú a ostane ich len pár. Kto chce vtedy jasnú farbu, musí do kopcov. Tam sa ešte nájde.

Vlasový Horor

Ahojte, Mám problém. Moja prírodná farba je taká zasednuta hnedá. Prešla som na ryšavú keďže je to moja vysnívaná farba. Vlasy si takto farbim už rok. Lenže včera som si kúpila novú farbu. Syoos 5-77. Farba vyzerala super. Dávala som si ju na hlavu a vyzerala ešte tmavšie čo bolo super. Lenže keď som si hlavu umyla čakalo ma nepríjemné prekvapenie. Končeky som mala ako zvýrazňovač no zbytok vlasov bol super. Hneď som si ich nafarbila karamelovo hnedou. Len korienky.Dopadlo to tak že som mala polku hlavy cerveno-rysavu a druhú polovicu peknú ryšavú. Vyzeralo to hrozné. Preto vás prosím o radu. Musím si kúpiť hnedú farbu no bojím sa ako to chytí. Aku značku mi odporúčate?

Pečenie

Dobry den  mam jeden vyborny recept  postup...... cesto  ako na palacinky pecieme ako palacinky a potom si polozime palacinku na tanierik a pridavame mlete maso upecene syr struhanu mrkvu   a zrolujeme zohrejeme olej   obalime palacinku ako rezen a pecieme je to vyborne  hmm

Celiatik ?

Pred viac ako rokom som spozoroval bolesť kĺbov, bedrového a neskôr kolena. Doma som hovoril často že ma bolia "kĺby na zadku". Smiali sa mi že som asi sedel na studenom. Bolesť mi však neustupuje dodnes a už sa do toho pridala bolesť kolena. Niekedy bolí, niekedy nie. V kolene mám pocit ako keby mám odtrhnutú šľachu a tá mi tam zavadzia. Je to však prakticky vylúčené pretože som nikdy nemal žiadny problém s kolenom. Niekedy keď mám tento pocit nemôžem koleno ohnúť a nemôžem chodiť.Bedrové kĺby ma len bolia. Od detstva mám problémy zo stolicou. Buď mám hnačky alebo opak. Niekedy nejdem na wc aj 10 dní ale potom idem aj 4x za deň. Raz som nemohol ísť 14 dní a doktorka povedala iba že zle sa stravujem.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.