Ostatné

Dve srdiečka

Sem tam sa mi vynorí pred vnútorným zrakom niečo ako mikrofilm. Netuším ako to funguje, no náhle sa prizerám nejakej scénke trvajúcej kratučký okamih:

Sledovala som ich s úsmevom. Dve malé ŽIVÉ červené srdiečka. Mali ruky aj nôžky a medzi sebou vrúcny cit. Vždy, keď sa na seba pozreli, museli sa objať. Raz sa objali tak mocne, že sa z nich stalo jedno veľké srdce. Keď sa pustili a odchádzali od seba, kopŕcali sa. Kráčalo sa im veľmi ťažko, pretože sa za sebou neustále obzerali v túžbe zostať spolu. Keď sa k sebe vrátili, radostne sa vrhali do objatia stávajúc sa znova a znova jedným srdcom.

 

Stáva sa Vám také?


 

Pípatko

Niekde som včera čítala článok o technologických darčekoch za pár "drobných"

A objavila som super darček pre mňa - pípatko na kľúče. Teda prívesok, ktorý si môžete prezvoniť z mobilu.

Priznám sa, kľúče hľadám často. Doma ešte celkom v pohode, je jedno miesto, kam ich ukladáme, to mám natrénované. Ale v momente, ako sa pohnem z domu je to čistá  katastrofa.

Nadšene som to rozprávala synovi. Tajne som si myslela, že to pochopí ako návod na darček. A on sa na mňa pozrel a sucho zahlásil - a čím budeš prezváňať ten mobil???? No jasné, nehľadám iba kľúče ale aj mobil :)

Aj keď mobil sa hľadá jednoduchšie, vždy poviem niekomu v okolí, aby mi zavolal. Keď mám komu. Alebo použujem messenger....

Stretávka po 35 rokoch

Zo strednej sa stretávame pravidelne. Každých 5 rokov. Zo základky, keď som chcela stretávku, tak som si ju zorganizovala. Na jar plánujem ďalšiu :). Máme to šťastie, že sa stretávame aj s výšky. A dokonca z času na čas aj malé internátne stretnutie.

Zo základnej a strednej nechodia tí, čo majú pocit, že sú v nejakom smere neúspešní. Napríklad ostali sami. Z výšky naopak neprišli tí najúspešnejši. Aj keď po toľkých rokoch sa vlastne tie rozdiely stierajú. Mnohým už deti vyleteli z hniezda, takže sú opäť sami. S partnerom alebo bez.

O mojich želaniach

Stačí mi zaželať si a splní sa mi. Teda, fakt netuším, prečo to funguje iba v jednom špecifickom prípade PohodaPohoda. Zato v tomto prípade to funguje na 100%.

 

 Už som tu spomínala náš domáci "projekt" Blúdime vo všetkých krajským mestách na Slovensku Veľký úsmevVeľký úsmev

Vo virtuálnom svete môžem robiť čo chcem - naozaj?

Na facebooku som dostala školenie v rámci virtuálnej reality.

" Pani zobuďte sa, je to virtuálna realita a každý hovorí čo chce. jednoducho tu žije iný život ako naozaj" - samozrejme že som odpovedala že ja som tam sama za seba a teda nehovorila by som to čo nehovoím ani v reále.

Vraj som hlúpa, lebo je  pre psychiku dobre ked môže vo virtuálnej realite byť hnusný, nadávať lebo to nerobí v klasickom svete.

No zamýšľam sa nad tým že sa mám z virtuality stiahnuť lebo to nikdy nebudem podporovať a ani si nemyslím že je to pre človeka psychohygiena.

Trendsetteri

Trendsetteri. Ľudia, čo udávajú módne témy. To sú tí, ktorými sa inšpirujú masy. Tí, podľa ktorých sa točí módny priemysel.

Niektorí sú nimi len tak mimochodom. A iní sa o to krvopotne snažia.

Nedávno som videla napríklad fotku známeho moderátora v svetlom obleku. Niečo medzi modrou a sivou. Tuším tam bolo aj nevýrazné káro. A k tomu červené tenisky. Vraj to správne oživili.

Už aj háčkuje!

Mám viacero kratochvíľ, teraz mám obdobie háčkovania. Keď háčkujem, tak nerozmýšľam, vypnem hlavu a občas vypnem až tak, že nevnímam, čo sa okolo mňa deje. Mne to robí dobre, ale horšie to zvláda chlap, lebo sa chce rozprávať a ja veľmi nereagujem:)
Včera vymyslel novú stratégiu, ako pri háčkovaní získať moju pozornosť, začal háčkovať aj onVáľam sa od smiechu po podlahe

Presnosť je výsada kráľov...

Presnosť je výsada kráľov, tak mi doma vštepovali a len horko – ťažko som sa jej naučila (moji kamaráti z detstva by o mojich meškaniach vedeli rozprávať!!Veľký úsmev)

Nuž som ja pochopila, ako to tí moji rodičia mysleli. Dnes je to pre mňa otázka cti, hrdosti, zodpovednosti prísť načas, dodržať, na čom som sa dohodla. Jasné, sú situácie, kedy sa presnosť dodržať nedá. A to dokážem aj pochopiť u druhých. Ale...

Ako je všeobecne známe, pracujem v diagnostickom centre. V mojej pracovnej náplni je okrem iného aj prijímanie, prepúšťanie detí, návštevy sociálnych kurátorov, prevoz detí do iných zariadení atď. atď....

Ak miluješ svoju dcéru.....

Sociálne siete museli vzniknúť, aby sme veľa veci pochopili. No mne ešte mnoho z toho nedochádza. Neskutočne ma iritujú zdieľania typu - ak miluješ svoju mamu,dcéru,syna,Boha a všetko možné daj like a zdieľaj.

A koľko ľudí to naozaj zdieľa, je to presne také vydieranie ako pošli to 5 priateľom, lebo inak ťa stihne nešťastie a podobné veci.

Človek ktorého poznám že nemá ani televízor lebo už nechce počúvať zlé správy v pohode dennodene zdieľa krvavé fotky psov a iného násilia.

Človek ktorý ma milujúce srdce a je dobrý ku každému zas zdieľa dennodenne hrôzostrašné fotky čo urobili emigranti.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.