Ostatné

Vlasový Horor

Ahojte, Mám problém. Moja prírodná farba je taká zasednuta hnedá. Prešla som na ryšavú keďže je to moja vysnívaná farba. Vlasy si takto farbim už rok. Lenže včera som si kúpila novú farbu. Syoos 5-77. Farba vyzerala super. Dávala som si ju na hlavu a vyzerala ešte tmavšie čo bolo super. Lenže keď som si hlavu umyla čakalo ma nepríjemné prekvapenie. Končeky som mala ako zvýrazňovač no zbytok vlasov bol super. Hneď som si ich nafarbila karamelovo hnedou. Len korienky.Dopadlo to tak že som mala polku hlavy cerveno-rysavu a druhú polovicu peknú ryšavú. Vyzeralo to hrozné. Preto vás prosím o radu. Musím si kúpiť hnedú farbu no bojím sa ako to chytí. Aku značku mi odporúčate?

Pečenie

Dobry den  mam jeden vyborny recept  postup...... cesto  ako na palacinky pecieme ako palacinky a potom si polozime palacinku na tanierik a pridavame mlete maso upecene syr struhanu mrkvu   a zrolujeme zohrejeme olej   obalime palacinku ako rezen a pecieme je to vyborne  hmm

Celiatik ?

Pred viac ako rokom som spozoroval bolesť kĺbov, bedrového a neskôr kolena. Doma som hovoril často že ma bolia "kĺby na zadku". Smiali sa mi že som asi sedel na studenom. Bolesť mi však neustupuje dodnes a už sa do toho pridala bolesť kolena. Niekedy bolí, niekedy nie. V kolene mám pocit ako keby mám odtrhnutú šľachu a tá mi tam zavadzia. Je to však prakticky vylúčené pretože som nikdy nemal žiadny problém s kolenom. Niekedy keď mám tento pocit nemôžem koleno ohnúť a nemôžem chodiť.Bedrové kĺby ma len bolia. Od detstva mám problémy zo stolicou. Buď mám hnačky alebo opak. Niekedy nejdem na wc aj 10 dní ale potom idem aj 4x za deň. Raz som nemohol ísť 14 dní a doktorka povedala iba že zle sa stravujem.

Táboraky a výlety

Manžel sa zotavuje z chrípky. Aby sa len nezavŕtaval do perín, tak sme včera spolu sledovali telku. Normalne som ho musela násilím vytiahnuť.

Večer sme natrafili na program, kde každý týžden idú nejaké pesničkové rebríčky. No a včera bola super téma - county a folková hudba. Super večer, zaspomínali sme si. A tiež sme teda konštatovali, že slovenské pesničky z tohto súdka asi ani nepoznáme.

Teda nie že by sme pri táborakoch, v autobusoch na zájazdoch nespievali. Spievali. A hodne spievali. Len náš repertoár bol asi trochu iný - začínalo sa ľudovkami, rôznymi ich úpravami a končilo niekde Vymyslenej, Kristínke...... Samozrejme Slzy tvý mámy, Dúm holubí... ale to je trochu iný žáner.

Čo ste spievali vy? Aká je vaša obľúbená?

...a bola som v meste

Dnes som prišla na to že ak nejdem do mesta tak nemám ani nové zážitky a dnešný deň toho bolo dosť aj  na zamyslenie.

Vypočula som si rozhovor dvoch mužov cca 65-70 ročných. Jeden sa veľmi sťažoval na svoju ex manželku ktorá mu tak veľmi ublížila a bolo to aj cítiť ten pach alkoholu a ten druhý sa mu snažil dohovoriť že pravda je vždy niekde v polovici, že obidvaja sa zrejme pričinili k tomu aby to tak dopadlo.

Pes

Včera sme počuli vtip a celkom ma to pobavilo:

Cvičí muž psa a dáva rázna povel: "Poď sem!!!". Po chvíli menej rázne dodáva"...alebo choď tam"

Prišlo mi to celkom vtipné, tak to volám dnes sestre. Majú malú pubertálnu sučku, tak si užijú Veľký úsmevVeľký úsmev

A v telefóne ticho. Hovorím si, čo je?

Ona na to - vieš, mali sme tu kamošku aj so svojim psom. Tiež ho vychovávala. "Ľahni. Ľahni... Alebo ostan stáť"

Sneh

No, po mrazoch prišlo sneženie. A s tým spojené odhŕňanie, odpratávanie, zametanie. Všeličo si človek prečíta na internete. Aj takéto zaujímavé postrehy:

"...2. Aktivační pracovníci začali odhŕňať sneh na chodníkoch - najprv pred krčmou..."

Je jasné, že títo pracovníci vedia, čo je dôležité. Vedia, ako si zadeliť prácu, nemajú problém s prioritami. Proste vyhodnotili, kde je najväčší pohyb - a začali presne tam Veľký úsmevVeľký úsmev

S druhým postrehom je to už horšie.

Arkticky mraz

Meteorológovia nás upozorňujú na veľké mrazy  - vraj až arktické. Celkom sa na ne teším.

Pri troche fantázie a zatvorených  očiach si môžem predstavovať, že som vycestovala do Antarktídy alebo aspoň na Sibír Chichocem sa... aspoň čo sa teploty týka. Ušetrím na cestovnom, ubytovaní a  rýchlo sa môžem z takého "výletu" vrátiť späť domov.

Do nového roku podľa PS

Ja viem, vyskakuje na nás už aj z chladničky.

No ale čo robiť, keď toto, čo som si dnes prečítala na jeho FB stránke je fakt dobré

Citujem "Šťastný nový rok! Skúste si užiť to, čo robíte!"

 

 

 

Vianočný príbeh 13 - Prebudenie

   Prečo je všetko rozmazané? Prečo je tu taká zima?...A tá bolesť v hlave! Ako keby jej milión ihličiek pichalo do spánkov..Kde to som????...Počula hlasy...ale tak vzdialené!!..Nerozoznala o čom sa rozprávajú...Pocítila,ako jej do oka niečo silno zasvietilo...Inštinktívne pohla prstami a zacítila teplo inej ruky...Snažila sa otočiť hlavu,ale nešlo to..zavadzal jej vysoký,biely golier.Tak silno,ako len vládala sa snažila stlačiť tie cudzie prsty,ktoré sa jej dotýkali....

"Monika,láska moja,počuješ ma???"

Vianočný príbeh 12 - Správa

"Otec???!!!..Otec,počuješ ma??"

Michal kričal do telefónu,a snažil sa prehlušiť hukot motora. Konečne sa dovolal!!!..Nikto mu to nebral,začal sa báť najhoršieho.

"Mišo! Konečne!..Kde do pekla si?? Mal si tu byt už ráno...!! " 

"Otec,vzal som ešte jednu fušku,ale vraciam sa domov ! Otec,Monika mi nedvíha telefón. Stalo sa niečo?  Počkaj,zastanem niekde pri krajnici..zle ťa počujem"

Zimná rozprávka

Bývame v krásnej lokalite. Každý rok u nás niekoľkodňová hmla v aktivnej spolupráci s mrázikom spolu čarujú. Dnešný večer sľubuje ešte krajšie skvosty. Len neviem či bude čas na zachytenie tej krásy. Tak aspoň mala ochutnávka. Úsmev Plus zopár našich mačacích krások. Zima im pristane.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.