Ostatné

Overené recepty na fašiangové šišky a fánky

Vybrali sme recepty na šišky a fánky - kysnuté, špaldové, kváskové, bez kysnutia, pečené na plechu, rýchle aj zložitejšie. Stačí si vybrať.

Blogy Naničmama.sk: 

Pozitívny / Negatívny

Vonkoncom nemám potrebu sprofanovať nejaké to moje duševné alebo fyzické porno...žiaľ bez neho to bude málo presvedčivé.Ale budem veľmi rada, ak po tomto blogu si ktokoľvek uvedomí, koľko chorých ľudí, infekčných ľudí, asi tak chodí medzi nami...

Deň 1.:

JA: Poobede som si ľahla s únavou, s väčšou ako obvykle.Musím spozornieť vždy, keď je niečo trošku ináč, pretože opatrujem ležiaka.Ale na začiatok som si povedala - OK, len blbý deň...

Pozeraj, kam chceš ísť

Kedysi dávno, pradávno, keď ešte na internete nebola všetka múdrosť ľudstva Pohoda, som rada čítala rôzne motivačné knihy. Po pravde, neviem, či mi to pomohlo, ale čítalo (a predstavovalo) sa mi to dobre. Je však pravdou, že len máločo mi ostalo z toho v hlave.

Tipy na jedlé darčeky na Vianoce, narodeniny a iné sviatky

Jedlé darčeky Obdarovať blízkych dá niekedy poriadne zabrať. Vymyslieť darček, ktorý by ocenil odbarovaný a nezruinoval našu peňaženku, je niekedy skutočne náročná úloha. Našťastie, jednu vec potrebuje každý bez rozdielu, a tou je jedlo. Vybrali sme pár receptov, s ktorými pripravíte chutné dobroty, ktoré vydržia a určite potešia.

Sardely a kapary

Od malička som sa rada hrabala v kuchárskych knihách. Ideálne, keď mali obrázky. Vždy som to obdivovala. Aj keď u nás doma sa z kuchárskych kníh hlavne pieklo. Varilo sa v podstate stále to isté dookola. Také povedala by som obyčajné recepty. Nejak som si vždy myslela, že to tak bolo u nás, myslím na Slovensku, vždy a všade.

Recepty si stále rada prečítam. Pár rokov dozadu som si odniekiaľ vytlačila Bryndzové recepty, ktoré vydalo ako podporu predaja Družstvo pre predaj bryndze v Turč. Sv. Martine. Už podľa označeniai mesta je zrejmé, že pôvod receptov je starý.

Prosba

Milí priatelia, pravidelne či náhodne čítajúci,

prihováram sa vám s prosbou.Srdce

S hrôzou sledujem vaše prehlásenia, statusy, ktoré sa týkajú plošného testovania...veľká, drvivá väčšina z vás je proti a rozhodnutá, že testovať sa nepôjde...lebo korona je blud, matovič je píííp, lebo mne predsa nikto nebude rozkazovať, lebo to je len kšeft pre niekoho...

Ja vám, nikomu z vás, nechcem tú jeho pravdu vziať.Myslite si naozaj čo chcete.Ale chcem vás naozaj poprosiť, lebo priatelia sa predsa poprosiť môžu o čokoľvek, neznámeho človeka môžem poprosiť aspoň skúsiť, prosím, skúste myslieť teraz, chvíľku, na niekoho iného, nie len na seba.

Len aby sme nezabudli

Cez víkend to už bol rok, čo odišiel.

Nepatril medzi mojich obľúbených spevákov. Dokonca keď som v roku 2011 dostala dva lístky na jeho koncert, tak som uvažovala, či ísť, či nie. Nahovárala som si, že idem hlavne preto, lebo chcem vidieť Fragile. No po koncerte som musela konštatovať, že bol výborný. Profesionálny, odspievaný naplno. Už neviem, čo presne spieval. Ale bolo to fakt dobré.

Rozmýšľam, ktorá pieseň z jeho tvorby sa mi páčila najviac. Viem, veľa bolo prebratých, ako ktosi pred nedávnom povedal, s autorskými právami sme si nerobili starosti.... Mal však aj veľa vlastných piesní.

Dnes by som povedala, že asi táto je aktuálne moja najobľúbenejšia. Aj keď mi vždy vženie slzy do očí. Aj keď viem, ež to nie je originál.

Podobnosť so Španielkou čiste náhodná

Počuli ste o Šanielke? Myslím o Španielskej chrípke, ktorá v Európe zúrila po skončení I. svetovej vojny.

Tak skúste pozrieť toto video zo série Dejepis inak

 

O analfabetoch

Pár dní dozadu som v telke videla film s podtitulom o mužovi, ktorý naučil talianov čítať. Bol to životopisný film a celkom ma zaujal Chlapík, ktorý aj vďaka začínajúcej televízii naučil 2 milióny talianov čítať. Mladých aj starých. Keď na konci uviedli, že film sa týkal 60-tych rokov minulého storočia, tak ma to celkom šokovalo. Niekedy vtedy (plus / mńus) som sa narodila, začala chodiť do školy. A naozaj si nespomínam, že by som v mojom okolí poznala niekoho, kto čítať nevedel. Myslím tým babky, tetky, dedkov, ujcov.... Nielen mladých. Všetci si vedeli prečítať ťo, čo potrebovali, noviny, knihy, kalendáre....

Keď sme sa o tom bavili s manželom, ten len stroho poznamenal, čo sa čuduješ, oni nemali Máriu Teréziu....

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok