Ostatné

Osviežujúca debata

Mám rada útržky rozhovorov, ktoré zachytím na ulici. Milujem také domýšľanie príbehov, o čom to asi bolo.

V poslednej dobe žiaľ sa skoro všetky debaty točia okolo bodu sváru. Očkovanie a s tým spojené opatrenia. Žiaľ sú to zvyčajne veľmi prudké výmeny názorov a človeku je smutno. Z nejakého dôvodu sa rozdeľujeme. Až by som chcela so Švejkom kričať : "Nestrieľajte, veď sú tu ľudia"

Sme národ amatérov?

Hneď na začiatok chcem povedať, že ja slovo amatér vnímam pozitívne, nemyslím nič zlé.

Je to pár rokov dozadu, bola to jedna z vydarených nielen tortárskych výstav v Piešťanoch. V porote bola aj pani Zaukolcova, Medzi rečou poznamenala, že všmi obdivuje, čo všetko dokážu amatérky. Že keby aspoň polovicu toho robili aj profesionálky (ktoré mmch aj vyučuje). U amatérok obdivovala to nadšenie, s ktorým to robia. Hľadajú, ako sa zlepšiť, čo vyskúšať. Školia sa, vzdelávajú. Robia to s radosťou. U profesionálov ide skôr o rutinu - robím to takto 20 rokov, nič meniť nebudem....

Milionové dedičstvo

 Myslím, že toto pozná každý, kto má mailovú schránku. Nadšené listy o dedičstve po neznámej príbuznej. Alebo úžasná obchodná ponuka. Och, koľkokrát som už v duchu delila milióny. Detailne premýšľala, na čo ich použijem ÚsmevÚsmev Taká príjemná zábavka pre mňa.

Odpočuté na zmrzline

Taký sme si národ, chceme slušné Slovensko. Protestujeme proti každému náznaku nedobrého. Podvádzania. Opisovania. Keď ide o tých ostatných. Podpisujeme petície. Odvolávame.

A keď ide o nás?

Boli sme na zmrzline. Takej, na ktorú sa stoja rady. A dá sa tam potom aj posedieť. Tak sme posedeli. Vedľa nás si podobne užívali dve mladé ženy. A ich rozhovor sa niesol v duchu očkovania. Vlasnte neočkovanica. Hlavne zháňania toho správneho potvrdenia. Lebo nie o očkovanie ide. Ale o papier. Alebo teda qr kód, či čo je vlastne výstupom.

Jasne, fabulujem. Zrejme nikdy neprotestovali, zrejme iných nekritizovali. Iba sa snažili vybaviť si výhodu.

Keď sa zmýlim, tak to priznám...

Zmýlila som sa, sklamala som sa, nechala som sa oblbnúť... ako tisíce ďalších...

Jerusalema

Skladba, ktorú počuť pomaly aj namiesto vŕzgania dverí... Tak si to zhrňme:

1. Slová v jazyku Zulu, ktorým by nik nerozumel, keby si ich nevygúglil.

2. Rytmus, ktorý aspoň mne spôsobuje arytmiu a nevoľnosť.

3. Sprievodné kroky (nemôžem napísať tanca, fakt nie!) - trhané pohyby na drevených nohách a k tomu pokyvkávanie hlavou akoby si niečo šlahli... Videla som ten 1. videoklip podľa ktorého všetci nacvičujú MlčímPlačem a stačilo mi.

4. Celkový dojem - ako keď ma niekto vytočí a potom mi podlízavo strojene povie "Ukľudni sa."

Boli sme na očkovaní

Mama bude mať o mesiac 80. Stále je pomerne čiperná, jazdí na bicykli, pobehuje kade - tade. Keď prišlo očkovanie, tak sme neváhali. Už teraz je problém ju udržať doma. Sestre sa podarilo zareagovať veľmi rýchlo. Objednávala krátko po uvoľnení prihlasovania pre osoby 75+. V mieste najbližšom voľno nebolo, tak prihlásila termín do Žiliny.

Možno bude viacerých zajímať, ako to celé prebiehalo.

Krátko po zaregistrovaní mal prísť na mobil COVIS-19-PASS od NCZI. Nič nechodilo, až nám došlo, že sme v registrácii dali pevnú linku. Pol hodiny telefonovania a sms prišla na mobil. Takže prvý poznatok - potrebujete mobilné číslo. Informácia o čase a mieste očkovania prišla aj do mailu.

Pozitívny / Negatívny

Vonkoncom nemám potrebu sprofanovať nejaké to moje duševné alebo fyzické porno...žiaľ bez neho to bude málo presvedčivé.Ale budem veľmi rada, ak po tomto blogu si ktokoľvek uvedomí, koľko chorých ľudí, infekčných ľudí, asi tak chodí medzi nami...

Deň 1.:

JA: Poobede som si ľahla s únavou, s väčšou ako obvykle.Musím spozornieť vždy, keď je niečo trošku ináč, pretože opatrujem ležiaka.Ale na začiatok som si povedala - OK, len blbý deň...

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok