Ostatné

Svetový deň upratovania

15. septembra 2018 sa konal Svetový deň upratovania. Nie taký klasický, kedy si upracete svoj byt či dom, ale v takom to vnímaní ... upratať v prírode to, čo človek po sebe nechal.  Nezapojila som sa. Jednak preto, lebo v Trenčíne sa to neorganizovalo, ale hlavne druhák som o tom nevedela. Ja som totiž cez víkendy čo najviac off line. A tretiak? Tretiak som mala iný program, o tom ešte napíšem. Cyklistické závody na Slovensku predsa musím okomentovať. Úsmev

Vráťme sa k odpadu.

Stretnutie v Starej Lesnej - tvorivé dielne

Milé moje kamošky,
na našom stretnutí v Starej Lesnej povediem kreatívne dielne, kde Vás oboznámim s niekoľkými technikami a vyrobíme si krásny náramok z koženky

Náramok

a vrecúško na Vianočné alebo Mikulášske prekvapenie.

O šoféroch

Hovoríme to často o šoféroch. Príhody sú rôzne a našťastie, nie vždy končia tragicky. Občas je to aj na úsmev.

Jazdím dosť dlho a celkom rada. Ale v poslednej dobe už veľakrát hlavne z pozície spolujazdca. A tak sú mnohé moje skúsenosti sem tam aj zábavné.

čo robiť s mojou intoleranciou?

Neviem čo robiť, všetko čo zjem je na figu a potom sa nahnevám a zjedla som minulý týždeň mini čokoladku ani daosin nepomohol. Mám vysypanú hrud, zliate celé podnebie, hnusnú vyražku v nose, vysypka na čele a nohe, vysypka v hlave.

Odkedy som prišla z nemocnice a teda od februára neviem dostať tu hladinu pod kontrolu. Zle mi je zo všetkého. Lekárka vysvetlila že sa to musí pomaličky aby som sa dostala do stavu ako som mala predtým.

V tých horúčavach ustavične hnačkujem čo vôbec nie je dobré, no stačí sa napiť vody a ledva stihnem sadnúť na misu.

Vysávač

Doslúžil vysávač. Ja viem, mal svoje odrobené, slúžil viac ako 18 rokov, takže odišiel so všetkou cťou.

Bol výborný, vysával jak drak. Mali sme ho radi, dokonca sme si nechali v skrini vyrobiť priestor priamo preň.

Nuž čo, 18 rokov služby je asi fakt dosť. Tak sme sa s nim rozlúčili.

Hlavy v smútku, lebo treba vybrať nový. Počula som už rôzne zvesti o tom, že tie nové vysávače sú úsporne, majú nižší výkon a tým spotrebujú menej elektriny. Akurát nejak zabudli dodať, že treba vysávať raz tak dlho, aby sa docielil rovnaký výsledok.

Čo robiť, keď sa do bytovky prisťahujú problémové osoby II

Pred necelým rokom som tu písala o našich problémoch v bytovke. V skratke, do podnájmu sa prisťahoval problematický pár. Z relatívne kľudného miesta bolo zrazu niečo divoké. Neprešiel týždeň, aby tu nerobili poriadky policajti. Medzitým sa striedala sociálka a kumpáni.

Kto zažil, vie, o čom hovorím. Dokonca boli aj prípady, keď museli prísť dve hliadky naraz. A nedajbože niečo povedať, okamžite dotyčné osoby volali policajtov na vás.

slovenky vraj kazia obchody

Pred pár rokmi som sa registrovala na Etsy a ako prvé mi počítač ponukol blog o tom ako rusky a Slovenky predávajú pod cenu a tým pádom sa oni uživiť nemôžu. Zrejme tento problém s emigrantami mať nebudú, no ta autorka tam vtedy zobrala ako vzor jeden náhrdelník žienky slovenky , rozkalkulovala materiál a prihodila hodinovú mzdu. Jasné že to bolo veľmi nízke číslo za čo to predavala a tak to tam vychádzalo že vlastne ked zaplatí poplatky na stránke potom poplatky na paypal tak vlastne je na nule a za prácu sa jej tam nič nevošlo.

Súhlasím s ňou lebo som to vtedy preberala s dcérou lebo tieto výrobky za veľmi nízke ceny na britskom trhu  ma zaskočili.

Znova o upratovaní

No, opakujem sa pravidelne. O upratovaní často píšem, čítam. Ešte častejšie rozmýšľam. Po pravde, najmenej často sa do toho aj skutočne púšťam. Respektíve, robím to skôr nárazovo. V určitých vlnách. Teraz nemám na mysli také to bežné utieranie prachu, umývanie umývadla či okien. Skôr mám na mysli poriadok vo veciach, ktoré sú okolo mňa.

Od istého času ma prenasledujú myšlienky, čo bude raz, keď nebudem. Kto to po mne bude triediť. vyhodia to všetko do kontajnera? Poslúži to niekomu? Alebo nemám tu také veci, čo by som ani nechcela, aby niekto dostal do rúk?

Riešim to dosť často aj v súvislosti so situáciou v širšej rodine, kde máme typických zberačov všetkého. A nech je akokoľvek, raz to bude treba po nich vypratať.

Poradite, co je to?

Tento rok sa nam s teplym pocasim doma-vonku objavili male oranzovo-cervene chrobaciky. Velkost necely milimeter. Su na terase, na muriku plota, na zahradnom nabytku, na niektorych kvetoch, na smetnej nadobe... vzdy na slniecku. Neposedne su a hmyria sa stale hore-dole. Ked zajde slnko, tak niekam zmiznu.

Vobec neviem, co je to zac... ci sa ich obavat, alebo si nevsimat. Pytala som sa starsich v rodine, susedov, kolegov, ale nikto to nevie zaradit.

Poznate to niekto?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.