Ostatné

život s intoleranciou na pokračovanie

Včera som bola na kontrole u gastroenterológa, vlastne som stretla v jeden deň troch lekárov ktorým na mne záleži a už to je hoooodne dobre.

Ten mesiac čo som písala blog sa dosť zmenilo ale k horšiemu. Ta gastroskopia môjmu žalúdku a črevám veľmi nepomohla a ja nech zjem čokoľvek tak mi nie je dobre. Dokonca som bola taká zúfalá že som zjedla aj cukrík.

Ked čítam ako poniektoré jedia skoro všetko a dajú si nejaké výživové doplnky a vítamíny a v pohode jedia aj v reštauráciach, tak potom ma to premôže a som nahnevaná na seba že čo to so mnou je.

Zvysenie vyzivneho

Dobry den.

Gesto pre mesto - zahlasujte za projekt pre deti

 Dobrý deň,

prosím, zahlasujte za projekt pre deti z malej dedinky na východe Slovenska. Malí sa nevedia rovnať s veľkými a tak každý hlas pre malého má veľkú cenu.

Hlasujte a získajte dobrý pocit. Ihrisko pre malých cyklistov Trebišov ZŠ s MŠ Novosad.
https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/trebisov

Ďakujeme za každý hlas.

Príhody psa a skúsenosti II.

Pred časom som pravidelne 2x do týždňa chodila ulicou okolo gymnázia u nás v meste. Za plotom bol krásny pes so smutnými očami. Ušla mu loptička do ulice. To som si myslela. Tak som mu ju hodila. On sa nadšený za ňou rozbehol. A čuduj sa svete, znova mu unikla za plot.

Keď som išla najbližšie okolo, zase na prázdnej ulici loptička. Celé sa to opakovalo.

Ako používať fidget spinner užitočným spôsobom

Mánia spinnerov zasiahla deti a aj dospelých. Deti chceli hračku, dospelí si mysleli, že im spinner pomôže zvládnuť nervozitu. Niektorí očakávali, že prestanú fajčiť a dopadli tak, že v jednej ruke vrteli spinner, v druhej držali cigu:D

Prečo mama?

Pred tromi dňa mi počítač naserviroval film Nevyřčené tajemství, už som ho videla dávnejšie a aj vtedy som z toho filmu bola dlhšiu dobu rozhasená.

Odpustite mi tie čo film nevideli a ja poviem čiastočne obsah. Mama zničí celú rodinu, zneužíva svojho syna a tak ona je mrtva z otca je vrah a zo syna niečo ešte horšie. Ako to môže urobiť matka, ved to dieťa porodila? Nepáči sa mi ani ked je to opačne ale predsa matka je ta čo ma chrániť svoje deti, ona je s nimi najviac prepojená.

     No všetko ma so všetkým súvis a teda ja som si musela pozrieť druhýkrát film aby som si uvedomila čo ešte nie je spracované vo mne.

Prečo vírusy Pc ?

V prvom rade neviem dobre obsluhovať svoj počítač, robím množstvo chýb a jednu z nich som urobila ked som si natiahla windows 10. Neviem koľko je tomu čo windows bol napadnutý a ja od vtedy mám problém so svojim kontom a tak aj teraz idem na núdzovom režime. Vadí mi to, ale zas neriešim, pôjde - nepôjde, svet pôjde dalej.

No pred 3 mesiacmi ked mi znovu skolaboval systém som naozaj začala veriť že ten kto vírus  vytvorí sa spolupodieľa aj finančne na vytvorenie a distribúciu antivírusových programov.

 

Už roky som rozmýšľala prečo niekto potrebuje stále vytvárať vírusy? hackeri predsa nepotrebujú množstva vírusov aby sa dostali tam kde chcú.

Odbery

Z času na čas musím absolvovať odber krve. So žilami som v podstate nemala nikdy problém, takže pohoda.

Aj včera som išla. Ráno o pol siedmej som mala číslo 16. Reku, to sú samé odbery, sestrička už pracuje, tak za pol hodinku som vybavená.

No keď bolo 7 a ešte nebolo dnu ani číslo 6, začalo to byť podozrivé. Reku, asi sestrička nemá dopredu pripravené papiere a každému to extra vypisuje ručne. Konečne krátko pred 8 som sa dostala dnu.

Sestrička pozrie na moje ruky s hrôzou, vraj kde mám žily. A ja že v pohode, zatiaľ nebol nikcy problém. A fakt som pár stoviek odberov absolvovala. No ona hrôza v očiach. Chvíľami sa tvárila, že to vzdá. Dokonca začala pokukovať po zápästí.

Drbáreň :)

Svet sa nemení. Ani my ľudia.

Rozprávala známa o svojej babke. Je to príbeh starý viac ako polstoročie.

Dedko dobre zarábal a tak babka bola doma. Bývali na ulici, kde takto fungovali skoro všetky rodiny. Televízia nebola, rozhlas síce vysielal, ale nechŕlil správy jednu za druhou.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.