Len aby sme nezabudli

Cez víkend to už bol rok, čo odišiel.

Nepatril medzi mojich obľúbených spevákov. Dokonca keď som v roku 2011 dostala dva lístky na jeho koncert, tak som uvažovala, či ísť, či nie. Nahovárala som si, že idem hlavne preto, lebo chcem vidieť Fragile. No po koncerte som musela konštatovať, že bol výborný. Profesionálny, odspievaný naplno. Už neviem, čo presne spieval. Ale bolo to fakt dobré.

Rozmýšľam, ktorá pieseň z jeho tvorby sa mi páčila najviac. Viem, veľa bolo prebratých, ako ktosi pred nedávnom povedal, s autorskými právami sme si nerobili starosti.... Mal však aj veľa vlastných piesní.

Dnes by som povedala, že asi táto je aktuálne moja najobľúbenejšia. Aj keď mi vždy vženie slzy do očí. Aj keď viem, ež to nie je originál.

 

Máte aj vy nejakú jeho obľúbenú?

Komentáre

Amazing Grace je moja obľúbená v originále počula si ju so škotskymi dudami od 2,30 min.

Nedá sa zabudnúť, lebo bulvár sa na ňom priživuje, stále, a teraz ešte viac, Nečítam články, len registrujem titulky k nim. Vonku je film, okrem iného asi aj o jeho posledných dňoch, mesiacoch, takže zrejme dosť autentický, náročnejší  ... a bude kniha,oneskorene v marci. To všetko viem z tých titulkov. PrekvapenieTakže bude asi dlho "živý", rozmýšľam, ktorá sa mi jeho pieseň páči, idem pozrieť, pred rokom som jednu našla. Tiež nebol môj idol, ale profesional do špiku kosti, a spievať vedel, oslovil veľa generácii.

Inak fakt nemuseli vôbec riešiť autorské práva? Autor hudby z tých "kover" verzii nič namal? ani súhlas nebolo treba?

Minule sme slodovali reláciu o hudbe z rokov minulých. A tam sa zabávali na tom, že keď ku nám prenikol nejaký hit zo západu, tak sa speváci pretekali v tom, kto skôr "dobehne" do vydavateľstva a danú pesničku si zajedná pre seba Veľký úsmevVeľký úsmev Hlavne 70. - 80. roky boli rajom v tomto smere. Teda, naSlovensku toho bolo asi trochu menej, tu bolo celkom dosť  dobrých domácich autorov

Aj u nás bolo dosť prebratých piesní, aj keď možno trošku menej

 

Nikdy som ho nemusela... ale od tejto pesničky (Když muž se ženou snídá) ma chytil za srdce a už mám rada takmer všetky ... 

 

moja sesternica tá mala od decka stohy zošitov s vystrižkami fotiek,článkov o Gottovi o platniach ani nevravím..a presne jediná pesnička ktorou ked chcela na starom gramofone ulahodiť ostatným(dospelákom) tak to bola "Už z hor..."a akosi sa stala tou najpočúvanejšou aj u nás.ale ako deti sme besneli na "kávu si osladím"možno preto,že kávu sme mali ešte zakázanú..

ono mnohých spevákov nemusím-do momentu kým ich nevidím a nepočujem naživo prípadne ten polovičný plejbek..tak to bolo s nestarnúcou Helenkou Vondráčkovou a Sisa Sklovska..tieto dve ako môj ukážkový príklad.Boli to vystupenia v meste v kine už je tomu pár rokov ale odvtedy sú pre mňa Pani speváčky.Zvlášť Sisa!Nie denne ich nepočúvam ale už viem že bulvár je jedna vec ale to čo dokážu s hlasom to "skladám klobúk".

Ak si dobre pamätám, tak Sisa vyštudovala operný spev. Tak ten hlas sa dá pochopiť. A teda profesionálka. Ak si dobre pamätám, tak hrala jednu alternáciu v muzikali Mamma Mia, čo sme onehda spolu do Bratislavy cestovali. A to už mala tuším oba klby menenené. Teda, tie hlas neovplyvňujú, ja viem. Ale celkový prejav

Tiež niektoré osoby "nemusím" a Sisa bola jednou z nich. Ale ako si spomenula - v tom muzikáli bola perfektná a padla mi z nej sánka. Jednak jej tá úloha sadla ako riť na šerbel a jednak ju predviedla vysoko profesionálne a hlavne uveriteľne. Osobné veci a bulvár sú jedna strana mince a profesia tá druhá strana.

Mooooj. Moooooj. Pobekala som si statočne.

Ja som teda taká fanynka, čo jej síce plagáty nevisia zo stien, ale Káju ľúbim. A obdivujem aj manželku. Fakt to dáva na plnej čiare s gráciou. Followujem IG, FB už pár rokov vlastne. Doma máme originál CDčka, platní (naši dostali pre Goťáka gramofón toto leto, nech si môžu púšťať pjesenky).

Obľúbená?

P. manželka to nemá vôbec ľahké, to čo stále vystrája bulvár ....Hambím sa

Juj, Už z hor zni zvon, budem mať asi navždy spojenú s vynasanim truhly... Mlčímstačí pár tónov a už mi zviera hrdlo...

Nie, nezabudli sme Srdce​​​​​​

Kedysi som si myslela že ho nájdeme v Chodurovi...ale ee...a tak to má asi byť...nech ostane Maestro Maestrom Srdce

Hľadala som históriu tej piesne teda originálu Amazing Grace, dopatrala som sa len k autorovi textu, autor hudby je pravedpodobne Ir ale neznamy ...

Krásni chlapci, možno dáš?

 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok