Pozitívny / Negatívny

Vonkoncom nemám potrebu sprofanovať nejaké to moje duševné alebo fyzické porno...žiaľ bez neho to bude málo presvedčivé.Ale budem veľmi rada, ak po tomto blogu si ktokoľvek uvedomí, koľko chorých ľudí, infekčných ľudí, asi tak chodí medzi nami...

Deň 1.:

JA: Poobede som si ľahla s únavou, s väčšou ako obvykle.Musím spozornieť vždy, keď je niečo trošku ináč, pretože opatrujem ležiaka.Ale na začiatok som si povedala - OK, len blbý deň...

ON: Vstal o neskutočnou bolesťou hlavy.Nevedel čo to je.Hlava, ak ho niekedy bolela, určite nie tak, aby ho to vyviedlo z miery.No toto bola bolesť ktorá sa zakusávala niekde vo vnútri, do jednej strany.Kusla a držala a bolesť sa stala šialenou.

Dobre, ideme na testy.Je to príznak korony, teba hlava nebolieva, ideme.Kým sa obliekol, už bolela hlava aj mňa...hlava ma bolieva - zmena počasia, niečo blbé v jedle, ja bolesť hlavy poznám...no toto bola iná bolesť.

TESTY: 

ON pozitívny

JA negatívna

Kým prišiel večer, k bolesti hlavy sa pridali nekončiace sople a suchý dusivý kašeľ.U oboch.

Prelievali sme sa čajom, na bolesť hlavy nepomáhal ibalgin, nurofen, paralen, mig ani novalgin.

Dusivý neutichajúci kašeľ nás sprevádzal celou nocou.On vo svojej izbe, ja vo svojej.Stretávali sme sa v kuchyni pri dorábaní alebo naberaní čaju.Občas sa dalo nadýchnuť pri otvorenom okne, mrazivý vzduch akoby stiahol niečo opuchnuté v dýchacích cestách a telo si oddýchlo od kašľa.20-25 minút sa dalo spať, aj to len po sediačky.Bolesť hlavy miestami ustúpila ale vždy sa vrátila, doslova lusknutím prsta.Nie postupne.Ona sa proste zakusla a nepustila.Celý večer a noc obaja teploty do 38.Väčšinou 37.5.

Deň 2.:

ON:

Hlava nebolela, na kašeľ zabrali obyčajné kvapky proti kašľu.Chvala bohu.Pretože kvôli srdcu, tie silnejšie kvapky nemôže.Zabrali tak, že už to neboli záchvaty kašľu.Boli to samostatné pokašliavania.Suché a dusivé.Ale samostatné.Pridala sa hnačka a krče v bruchu.Teploty okolo 37.5.Oximeter ukazuje 98-97 percent kyslíku, čo je dobre.

JA:

Záchvaty kašľu boli stále častejšie.Bolesť hlavy už sa zdal ako nie veľký problém...Prišiel rad na dýchanie pre koviďákov - šesť krát sa nadýchni zhlboka, ale naozaj do celých pľúc a po šiestom raze poriadne odkašli a ľahni si na brucho.Ja som poriadne odkašľala po druhom raze ale ležanie na bruchu naozaj pomohlo dýchaniu.Teplota stále okolo 37.5.Oximeter ukazuje 96-95 percent kyslíku, čo je ešte dobre.Pod 95 už nie je dobre.

Bola som znova na teste.Druhý deň po rozvinutých príznakoch mi antigenový test ukázal NEGATIVNY.

Noc bola šialená, vírus prechádzal cez chrbát.Bolesť obličiek a chrbáta sa dá prirovnať ku mučeniu.Akoby ma niekto natiahol na koleso a lámal.... Ešteže som bola negatívna lebo jeden by sa zľakol...

Deň: 3

ON: Spal 16 hodín.A to je dobre.Sem tam som mu pripla oximeter na prst, či je OK.Stratil čuch.

JA: Celý deň sa niesol v znamení - ľahšie sa ti dýcha?Počkaj na noc!Pridalo sa pálenie na hrudníku a na ramenách, akoby sa to chcelo ťahať aj dole chrbtom.

Hoci som bola celý deň bez teploty a skutočne bol kašeľ prijateľnejší, večer sa to asi z celého dňa dalo do dvoch hodiniek a s oximetrom na prste som sa snažila len rozdýchať.Nič viac mi nebolo treba.Sem tam klesla hodnota na 93 ale po skončení záchvatu sa znova vyšplhala na 96-97.Ak viem, ako sa ťažko človeku dýcha keď má hodnotu 93, neviem si predstaviť čo je to mať 90 a volať záchranku...

Nebola som na testoch.Nevládala som.

Deň 4:

ON: Nevládze.teplotu nemá ale navládze.A tak skoro celý deň v posteli.Záchvaty kašľa sa nevrátili.Stále je to ten nepríjemný suchý kašeľ ale nie v záchvatoch.

JA: Neviem či hrdlo bolí z kašľa alebo fakt bolí...ale popri prudkým nástupom bolestí hlavy, hrdlo nie je problém.

Bola som na testoch.Som pozitívna.

Zaspávam už s oximetrom na prste, keď klesne hodnota na 93, začne pípať.

Dohodli sme sa že zajtra umyjeme riady.

Deň 5:

ON: Spravil si raňajky, začal jesť, chytil sa za hlavu, dal novalgin, zatiahol rolety, zakrutil sa do periny...

JA: Tiež tie riady neumyjem, možno neskôr.Zadýcham sa keď idem zo spálne do kuchyne, nieto ešte niečo robiť.Aleee, dokázala som dať prať.

Podarilo sa nám spoločne povešať prádlo, uvarili sme si sáčkovú hrachovú...

Moje bolesti obličiek sú nárazové a doslova ultimátne.Buď stihneš ľahnúť alebo padneš...

Ako jeho bolesti hlavy.Nárazové a ultimátne...neviem dokedy budem mať pred očami obraz ako som sa zvíjala v bolestiach na gauči, on mi šiel doniesť novalgin s čajom, zrazu sa oprel o stenu, zošuchol po nej, sadol na zem bez schopnosti pohnúť sa...ja na gauči v bolestiach, on na zemi v bolestiach...a do toho sa v hlave vynoria všetci tí, čo vravia korona nie je alebo že je to chrípka...

 

Deň 6.:

ON: Bez bolesti hlavy.Kašeľ zvládnutí s Tussinom.Bez teploty.Je mu dobre.

JA: Tak veľmi potrebujem vykašľať a nedá sa.Mám niekoľko zápalov priedušiek za sebou, viem kedy potrebujem vykašľať...Toto nie je kašeľ ktorý trvá šiesty deň a je to moc.Volám na pohotovosť - dobrý deň, mám kovid, nemám suchý kovidový kašeľ, taky som mala prvé dva dni, ja potrebujem veľmi vykašľať, potrebujem antibiotiká.. Nie, na koronu sa ATB nepredpisujú, to si musíte vyležať. Ešte raz, vykašliavam farebné sputum, popri korone mám asi aj bakterálny... Nie!ATB sa nepredpisuju!Budte doma a vyležte to!

Všetci pľúcni lekári apelujú na doktorov prvého kontaktu aby pri kašli, ktorý dlhšie trvá, pri kovide, predpisovali antibiotiká.Nemocnice prosia lekárov aby sa starali o svojich pacientov.Nemocnice sa nechávajú počuť že ľudia chodia neskoro... No človek by sa rád dostal k pomoci, len keď ho na pohotovosti zotrú...

Lieky na vykašľanie som pýtala od svojej doktorky už cez týždeň - nie, nedá sa, lebo pri korone sa nemá podporovať vykašliavanie... To, že môžete mať popri korone aj bakteriálny zápal, to už nerieši nik... Bohvie koľkí z tých ľudí, čo sú na ventilátoroch, prosili o pomoc týždne pred tým...

Človeče, pomôž si sám...

Obliekla som oteplovačky, bundu, čiapku, zabalila sa do deky a ľahla si na balkon na slniečko.Bola to najkrajšia pol hodina za posledný týždeň.

Bolesti obličiek ma zrazili dnes len dvakrat.Dnes len dva novalginy od bolesti.Príjemná zmena.

Podvečer poctivo odkašľaný a teraz mi je lepšie... je 0:45 a môžem dýchať.Dokážem sa nadýchnuť 4 krát do plných pľúc bez kašľania.Je to malá vyhratá bitka vo veľkej vojne.

 

Deň 7:

ON: Kašeľ pod kontrolou.Len neustála únava.Stále je schopný prespať okolo 15 hodín.Čokoľvek, čo chce spraviť (umytie riadu), ho nadmieru vyčerpá.

JA: Mám ATB.Konečne.Chcela som ich pár dní dozadu.Dýcha sa mi lepšie.Páli dýchacia trubica, neskutočne husté sople pustené z hlavy ale konečne sa lepšie dýcha...

 

Deň 8:

ON: Začali sme merať častejšie tlak a začína byť problémom.Prudko klesá.Klesá tak, že sa zapotáca, zatočí hlava...

JA: Prišla som o čuch a chuť...priateľov, ktorí stále tvrdia že kovid je chrípka, mažem zo zoznamu priateľov.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dva dni som mala príznaky, ktoré na koronu sedia, žijem s pozitívnym a aj tak dva dni mi testy ukázali že som negatívna.Koľko takých ľudí si pri sopli povedalo, veď to je len sopeľ, som negatívny!Koľko takých ľudí chodilo medzi nami na jeseň, keď nejaké to nachladnutie považujeme za normálne, aj si dáme spraviť test ale vyjde negatívny?

Nemusím si zlomiť nohu, aby som vedela že to bolí.

Ale keď si predstavím, že ja prvá som bola za testovanie celého štátu a teraz zažijem toto - asi som si to musela odžiť aby som priznala že antigenové testovanie je úplna, úplná kravina.Určite to nie je cesta, ako oddeliť chorých od zdravých.

Keď ste pozitívny, voláte do práce a svojmu obvodnému.Ten náš nám povedal že si máme davať selen, zinok, vitamín C... na smiech.To si musia dávať udraví ľudia ako prevenciu.Pre chorých je to málo.

Papáme tinkturu z oregana, z medvedieho cesnaku, C+D, ja anopyrin na riedenie krvi, keďže som prekonala trombozy, erdomed, tabletky od bolesti, bylinkové tinktúry od kamošky, ACC long, zázvorový čaj na litre...

Až teraz som si uvedomila že z každého dňa, od prvého, mi unikla zimnica s triaškou.Niečo ako zimnica, ktorú poznáte pri vysokej horúčke.Toto je triaška  a zima bez horúčky.Deň, noc, nonstop.Dve termotričká, legíny, zimné hrubé tepláky, hrubé ponožky a na nich barančekové ponožky, na hlave čiapka, na termotrikách mikina a na tom jesenná vesta.Bez čiapky ktorá zakryje celé čelo a uši, sa tá zima prežiť nedá.Nie, nie na severnom pole, ani na balkone.Takto som oblečená v posteli pod perinou... 

Na druhý deň, po pozitívnom teste, vám volajú z úradu verejného zdravotníctva, pozisťujú kde ste s kým kedy boli, povedia čo kedy treba spraviť.Taký svetlý bod to bol, pretože tí, čo volali nám, boli veľmi milí.

Hnus, ktorý som zažila, bol na úrade sociálnych vecí a rodiny...keďže opatrujem, neviem či treba nahlásiť že som v karantene...no volala som tam."Ale vy nemôžete byť v karantene!" - pani, ja som chorá, žijem s pozitívnym, ja ledva dýcham. "Ale vy ste platená za to že opatrujete!To kto vás poslal do karantény?" - štátom nariadená karantena keďže žijem s pozitívnou osobou v domácnosti. "Vy máte opatrovať!" .......... jedna neskutočne odporná ženská a som si istá že keď vyzdraviem, veľmi, veľmi hnusne jej nadám.Nikoho nezaujíma ako ti je alebo či sa má teraz o ležiaka kto postarať, tú kravu zaujímalo len to, ako je možné že som v karantene keď štát mi predsa platí za opatrovanie.

Toto všetko okolo pozitivity sa dá zvládnuť len ak máte okolo seba ľudí, ktorým na vás záleží.Veľmi ľahko totiž človek upadne do strachu a ten keď prevládne nad ráciom, môže sa stať že zvíťazí aj choroba...Mala som také chvíľky, hoci sme dvaja pozitívni a dávame na seba pozor...strach však v slebej chvílke nahlodáva...

Dávajte na seba pozor!Srdce

Komentáre

Och dievča, drž sa!

Držíme sa navzájomSrdceĎakujem.

vieš že tento týžden som na teba myslela,že dávno si nič nepísala..

takto  podobne mi to opisoavala kamarátka ktorá bola chorá doma s manželom..

opatrujte saObjímam

 

Kiežby som mohla písať o sánkarskej dráhe na Hrebienku...

ĎakujemeSrdce

Ťažké čítanie. Ozaj zarážajúce, ako sú tie testy, nepresné? Aj ta podpora lekárov bieda, reakcia sociálke jedna veľká preveľká katastrófa.

Držte sa ObjímamSrdceObjímam

O podpore lekárov na pohotovosti idem práve napísať...

ĎakujemeSrdce

Srdcedrzte sa , pride snad aj Slnko

ĎakujemeSrdce

ObjímamObjímamObjímam skoré uzdravenie

veľa zdavia, nech sa skoro zotavíte.Srdce

 

Držte sa a skoro sa uzdravte Objímam Tiež som uvítala testovanie na jeseň a podobne som teraz vytriezvela. Našťastie bez choroby, a dúfam, že som ani nebola pozitívna. Ale je to blbosť a ľahká cesta ako sa nakaziť. Lebo keď je kosa, tečie z nosa. A keď sa potrebuješ vysmrkať, musíš dať rúško dole. Keď smrkáš, nikdy nejde 100% do vreckovky, ale niečo aj pekných pár metrov naokolo. Ktovie, kto smrká pred tebou alebo za tebou a či nie je pozitívny? A potom sa čudujme, kde sme sa nakazili... Vlastne nie, ešte týždeň budeme behať po svete s negatívnym testom a roznášať koronu Pohoda

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok