Stretávka po 35 rokoch

Zo strednej sa stretávame pravidelne. Každých 5 rokov. Zo základky, keď som chcela stretávku, tak som si ju zorganizovala. Na jar plánujem ďalšiu :). Máme to šťastie, že sa stretávame aj s výšky. A dokonca z času na čas aj malé internátne stretnutie.

Zo základnej a strednej nechodia tí, čo majú pocit, že sú v nejakom smere neúspešní. Napríklad ostali sami. Z výšky naopak neprišli tí najúspešnejši. Aj keď po toľkých rokoch sa vlastne tie rozdiely stierajú. Mnohým už deti vyleteli z hniezda, takže sú opäť sami. S partnerom alebo bez.

Sranda je, že stretnutie zo strednej sa prvý krát zlomilo, Už to nebolo iba o vychvaľovaní a prišiel čas aj na choroby. Už aj v tomto kruhu kosila smrť. Už tu máme aj infarkty, aj rakovinu. Už tie rozhovory neboli iba o plánoch, jak pred 5 rokmi. Teda vlastne, boli o plánoch v súvislosti s tým, kto sa raz o nás postará. A jak sa vysporiadame so starobou. Lebo to najbližšie stretnutie o 5 rokov bude tesne v preddôchodkovom veku.

Pamätáme si detaily zo strednej. Niektoré poučky doslova. Ale po pravde, niektorým sa nepodarilo zapamätať miesto stretnutia a niektorým dátum Veľký úsmevVeľký úsmev. Našťastie to Slovensko je tak malé, že počas večera nie je problém zdolať nejakých 200km a na stretnutie doraziť. Zatiaľ sa ešte spoznávame ÚsmevÚsmev. Tak sa celkom teším a som zvedavá, čo bude o ďalších 5 rokov.

Komentáre

My sme mali stretávku zo strednej ani neviem kedy. Tuším s tehotenským bruchom som tam bola naposledy. Martin má 11 rokov Váľam sa od smiechu po podlahe. Ale nie  - ešte sme mali stretávku raz pokiaľ viem. A potom neviem.

Z vysokej - boli sme diaľkari, nie denne štúdium - z vysokej je to nula bodov. Nevadí.

Ale tá stredná ma máta tiež. Aj som chcela v lete - písala som s že čo kedy sú doma u rodičov cezpoľní, aby sme sa trochu však prispôsobili. No ale nejak to odvial vietor.

Tak máte šťastie, že o sebe aspoň takto viete.

A tých 200km - tak to je pecka Chichocem sa ... ja že podnik o ulicu dve ďalej. Váľam sa od smiechu po podlahe

my by sme mali mat stretnutie po 35rokoch od maturity na budúci rok, uvidím kedy zorganizujeme

nejako necítim nejaké velké výkyvy v "úspešnosti", my sme priemyslovkári :-)

už minule sme mali aj starých rodičov, aj nastávajúcich rodičov :-) tak to boli najvacsie protipóly

No, to ste dobrí, že ste ešte o chorobách nehovorili Áno My sme mali vlani po 30 rokoch a zvrhlo sa to aj na tému chorôb, až všetkých zahriakol spolužiak - lekár, aby sme prestali, že či si budeme o 5 rokov vyberať DSS-ku.

Ale bolo to fajn... Teraz si už z očí do očí povieme, čo by sme v školských časoch NIKDY nepovedali, aj nakoho a začo sme boli nahnevaní, koho sme ľúbili, kto nám liezol na nervy... My si robievame aj "neoficiálne", na jar sa tiež chystá, lebo všetci budeme mať 50-ku v priebehu roka. Teším, teším, teším...

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.