Prvý krát som plakala..

Od začiatku korony teda od vlani prečitala som kadečo aj nejaké videá videla ale to čo mi vyskočilo sobotu -video od lekára z juhu slovenka" ja ešte nechcem zomrieť"-poviem vám zamávalo to so mnou!A to už mám dosť rokov aj teraz v týchto mesiacoch u nás je veru tých osudov všelijakých ale toto...možno malo vplyv aj počasie ,že bolo tak sychravo,surovo aspon u nás.Celý den som mala potom v hlave len čierne myšlienky.

a sprostá ešte k tomu som si cielene našla dr.Bukovského v rozhovore Traja doktori a korona s mudr.Šuchom a mudr.Janeková iba preto,že sú dvaja z nich martinčania a pani doktorka takmer martinčanka..čistá zvedavosť-no sobota bola deprimujúca.

Nedela to už bolo iné..hned ráno slnko sice veterno a čerstvo ale jazda na bike a krátka zastávka u mamy to napravilo..ale "pachuť" sa objavila aj dnes.

Komentáre

Ťažká doba, veľmi ťažká hlavne pre všetkých, čo sú  s naplno prejaveným covidom v úzkom kontakte takom i onakom. A vôbec nie je jednoduché ostať pri zdravom rozume, ani keď to človek sleduje s odstupom.

Ale dnes nám dorazili Sputniky, tiež dôvod pre plač, akým spôsobom to bolo spravené ...

Objímam

ked som tento clanok citala, prave som rozmyslala nad tým, či by som sa dala zaočkovať aj sputnikom??

Asi dala...

u nas postrehy z očkovania, po prvej davke

dcera 25r(zdravotnictvo) moderna -bolesť ruky niekoľo dni

teta 85r pfizer  - bez komplikacii

sestra 52r(školstvo) astra zeneka - 2dni horučky nad 38

Zachytila som fámu neoverenú, že Sputnik je "ukradnutá" verzia Astry, neviem nakoľko tomu veriť, však uvidíme. 

Lienka, ja sa dam zaockovat taktiez. Akou vakcinou? Ja netusim, kto vyrobil vakcinu na tetanus, ktorou som urcite ockovana (musim si este pozriet, ci by som nemala uz byt aj preockovana).

Ked si ludia uvedomia, ze vsetko je to politicko - ekonomicky blabol iba - ci Sputnik, Pfizer, hocico ... tak sa to tu bude este dlho tocit a vela ludi umierat.

A ad postrehy po ockovani. Mne stale doktorky pri ockovani deti aj mna, co si pamatam, hovorili, ze opuch, horucky, reakcia tela na cudziu latku, kedy sa maju tvorit protilatky, teda telo sa brani su nielen na mieste, ale v podstate vitane. Vsak ziadna bitka sa nevyhra potichu. Tak to telo proste reaguje.

Neter (zdravotnictvo) - opuch, mierna teplota, bolest ruky do 24 hodin v pohode.

by ma celkom zaujímalo, či si ľudia prečítali, že aj moderna má len podmienečnú registráciu.

A že informovaný súhlas sa podpisuje aj pri ostatných vakcínach.

A že výnimka je aj pri ivermektíne a tiež je zodpovednosť prenesená na lekára. Rovnako, ako to bolo pri lieku Zolgensma. A preto nemohli nájsť rodičia lekára, čo by to podal na slovensku. A museli ísť za podaním do Maďarska.

No nech sa páči.

Takže nič nového pod slnkom. Ale humbuk preveliký - lebo však to ide natiahnuť na politickú nôtu.

Humbuk preveliky lebo Matovič a jeho husársky kúsky nezrelé na premiera ...

Predviedol. On je komediant, to ja viem dávno. Ono celkovo si to veľa ľudí u nás začalo mýliť tú politiku s doskami, čo znamenajú svet a predvádzajú výkony hodné titulu "zaslúžilý umelec".

Ale povedzme si na rovinu ( a teraz si zaspomínam na staré naničmamy, ktoré vždy radili pri výchove detí - resp. nezralého jedinca) - niet diváka, niet divadla. Takže následne tá lavína, čo spustil, priberá ďalšie a valí sa (aspoň na mňa ) z každej strany s titulkami Sputnik V - už by sa niekde mohla zastaviť. Ale tak dobre. Každý cirkus trvá 3 dni. Do piatku hádam novinári nájdu novú senzáciu, čo prebije túto.

Tu nejde o senzáciu, tu ide o vládnu koaličnú krízu, ktorej úplne rozumiem. A za seba som vštádiu, žeby som brala aj predčasné voľby, ak nepríde rekonštrukcia tejto vlády, čomu pri Matovičovej povahe veľmi neverím. Celkomr ozumiem Sas a strane Za ľudí, že tu bola prekročná pomyselná hranica toho, ako im môže premiér skákať po hlave, opakujem nie tým, že nakúpli Sputnik, ale tým ako to urobil. Takže uvidíme, čo z toho nakoniec bude, lebo protipolom je stále hrozba vlády HlasoSmeru.

Celá koalícia vznikla ako natrucpodnik Ficovi. Veľmi chabý základ pre vládu.

OK.

Otázka teda je aká?

Či je Sputnik V ok alebo politika okolo jeho objednania?

Keď si uvedomíš tie vyhlásenia o tom, že koalíciu rozbíjať nebudú a už boli väčšie ťahanice a prúsery ... oni to ustoja ako politický partneri. Akurát pohuckajú ľudí, lebo "hádam tu nechcete FIca"? A trochu sa voda rozvírila a zas bude po starom.

Ak by som si politické partnerstvo predstavila ako obyčajné, povedal by takmer každý, že nevidí dôvod spolu zostávať. Ako vzťah je to veľmi nezdravé.

Ano ťažká otázka.

Politika okolo objednania, teda jeho samotný nákup a prezentovanie, ako ďalšieho zázraku, po testovaní,  jedna veľká katastrofa, zo strany premiera a neviem ako dobrovoľne je v tom minister zdravotnícva.

Samotný sputnik nemusí byť zlý, ak by som s ním nemala problém cestovať po Európe, čo je zatial otázna, dala by som sa ním, asi zaočkovať aj ja.

Otázka je prečo nebol ani pokus o jeho registráciu. Rozumiem, že schvaľovací proces vrámci EU môže byť extrémne byrokratický, ale prečo ani náznak snahy o jeho schválenie u nás? 

A naša vláda celé zle ..., asi fakt len naivne dúfam v nejakú zmenu. Len toto sa tvári celkom dosť seriozne, na to, žeby to mohlo mať nejaké zjavné dôsledky: najpozitívnejšie by bola výmena premiera, neverím, že na také Matovič pristúpi, najhoršia, že všetko ostane pri starom, či že budú z toho predčasné voľby? Asi najmenej pravdepodobná, lebo od moci sa ťažko odchádza.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok