Včelie úliky trochu inak

Pridal/a sedita321123

Kakaovo-orechové včelie úliky so sušienkami.

Včelie úliky trochu inak - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

Cesto:
100gramovkakaové sušienky
100gramovvlašské orechy
2polievkové lyžicesladené kondenzované mlieko
100gramovmaslo
 trocharum
Krém:
100gramovmaslo
1polievková lyžicakakaový prášok
75gramovsladené kondenzované mlieko
Ešte potrebujeme:
1kusformička na včelie úliky
30kusyokrúhle piškóty
 trochapráškový cukor

Inštrukcie

Cesto: Kakaové sušienky a orechy najemno rozdrvíme v sekáčiku a preložíme do kuchynského robota. Pridáme maslo, kondenzované mlieko, kakao a rum alebo rumovú arómu. Pomocou hnetacích hákov vymiešame husté formovateľné cesto. Odložíme do chladničky na cca 30 minút.

Krém: Z masla, kondenzovaného mlieka a kakaa vymiešame krém. Maslo a kondenzované mlieko musia mať približne rovnakú teplotu, aby nedošlo k zrazeniu krému. Najprv vyšľaháme maslo, postupne pridávame kondenzované mlieko, nakoniec kakao.

Dokončenie: Formičku na včelie úliky vysypeme práškovým cukrom. Z vychladeného cesta vyformujeme medzi dlaňami malú guľku, ktorú môžeme ešte obaliť v cukre. Vložíme do formičky, cesto dôkladne zatlačíme a zarovnáme. Opačným koncom varešky urobíme otvor, ktorý pomocou zdobiaceho vrecka a hladkej cukrárskej špičky naplníme krémom a ihneď uzatvoríme piškótou.

Formičku po vybratí každého úlika vyčistíme metličkou a opäť vysypeme cukrom. Postup opakujeme, kým minieme všetko cesto.

Úliky necháme pár hodín tuhnúť v chladničke. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť!

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok