Ona je...

Priestor pre nemožnú, ale aj pre ostatných, ktorí zrejme (napriek slušným upozorneniam a prosbám) nevedia odolať nutkaniu zahlcovať (a rozvracať) diskusie svojimi subjektívnymi hodnoteniami činnosti iných osôb, osôb samotných a tiež telepatickými náhľadmi do ich hláv.

Súvisiaci článok: Fakt a domnienka

Komentáre

Pozn. Otočila si to tak ako to vyhovuje Tebe. Výborne !!!!!!!!
Ona je ...... slovko je je fakt, však áno?

OMG Prekvapenie čo zase otočila ako to jej vyhovuje? Prekvapenie

názov tohto blogu - Ona je... podľa mňa vznikol z tohto (citujem teba) " tak ako je geo premúdrelá ..."
aby sa TU v tomto "ringu" rozoberali veci aká " premúdrelá...bakaná a pod." je geo a pod. a nezahlcovala sa tamtá diskusia...

(fakt tu chýbajú smajlíky...vzdychajúci, škrabkajúci si hlavu a pod.)

No vidíš a teraz nerozumieš Ty. Mám vysvetľovať čo otočila ?

hmm...asi fakt nerozumiem a čítať myšlienky neviem Mrkám ...fakt vysvetľuj, lebo naozaj nemám ani šajnu čo otočila (ale možno si to prečítam a odpoviem až večer, lebo za chvíľu cestujem k rodičom)

No ako to napísať, aby to nebolo dlhé a bolo zrozumiteľmé......
V našej debate, keď už geo nemala alebo nechcela mať žiadne odpovede to jednoducho otočila, že sa nebavíme k veci a bolo.
Ak by tá debata bola od veci od začiatku tak by to urobila na začiatku, ale ona to urobila až keď jej to bolo nepríjemné, lebo stále si verila, že z toho vykorčuľuje.
Takto to otočila, dala do ringu, však nech sa vyjadruje kto chce a ako chce a zachovala si dekórum.
V zásade proti nej nemám nič, len naozaj nemá návod na všetko a nemusí byť vždy jej pohľad na veci jediný a správny.
Niečo tu tvrdí a niekomu vysvetľuje ako sa má v nejakej XY situácii zachovať, ale ona to tak nerobí, ale u nej je to v pohode. V podstate u nej je všetko v pohode, len ostatný svet má problém a je to jeho chyba.

Geo nemala, alebo nechcela mať odpovede.
Geo bola naša debata nepríjemná.
Geo si stále verila, že z toho vykorčuľuje.
Geo si zachovala dekórum.
Geo niečo tvrdí a robí niečo úplne iné.

Nech sa páči, ďalšie pohľady do mojej hlavy, a dokonca si akože zistila aj môj spôsob života. Videli sme sa niekedy aspoň na sekundu? Nie, ale však...

Je ti to sedem. Tak kašli na to.
Píšeš sem svoje myšlienky, skúsenosti, postrehy, prezentácie a to nie je v Tvojej hlave? Poznajú Ťa len tí čo Ťa poznajú osobne? Ktovie....
A zase si sa vyjadrila len k čomu si chcela, k čomu si nechcela - nič.

Ty aj trochu premýšľaš predtým, ako niečo tresneš? Na rozdiel od teba (aj všetkých ostatných) JA VIEM, čo mám v hlave, aj ako sa cítim, čiže moje postrehy, myšlienky a pocity (atď.), o ktorých tu píšem, sú naozaj moje. Nie niekým dotvorené, pretvorené, alebo komplet vymyslené.

A špekulovala si o mojom živote (konkrétne, že niečo tvrdím a údajne niečo iné ne/robím), hoci si ma nikdy ani len nevidela, takže nemáš šajnu o tom, čo reálne ne/konám.
Len čítaš to, čo tu napíšem.

Z toho si potom (skutočne tvorivo) vytváraš svoje myšlienkové konštrukcie a podávaš ich tu ako fakty. Snažila som sa ti to vysvetliť už v mojom príspevku, ale akosi nevydalo, furt si točíš svoje.
Však aj tak sa dá.

A nižšie som napísala, že je mi sedem, či tu budeš na niekoho čakať, alebo nie; alebo tu budeš niečo písať, alebo nie; alebo čokoľvek iné. Vážne skús čítať to, čo píšem - nie tvoje dotvorenia.

POcuj nemozna,

to ze ti geo lezi v zaludku uz vedia aj blbi.
A to, ze mas z nej komplexy, vieme tiez.
Inak by si si za kompom povedala "...ach ta geo, zase raz musi mat pravdu...", potom by si sa zasmiala a dalej by si rozmysla o tom, co na obed, ci si nalakujes nechty a co to vlastne vravela hlavna hrdinka v tom filme.....a na geo by si si uz ani nepsomenula.

Alebo je tu druha moznost, ze sa v zivote nemas ako bavit a toto nesustale "ja chudacik a geo je na mna zla", je pre teba spestrenim nudneho dna.

PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie
To naozaj ?....fakt?.... domnienka či fikcia?
Podľa seba...súdim teba ?
Ja neviem, že by jedna z druhej mala komplexy....tak isto nie som blbá a nemyslím si, že tu niekto niekomu leží v tejto súvislosti v žalúdku. Prečítaj si znova od začiatku myšlienky, čo tu dala geo...ak si ich pochopila....svoj koment asi prehodnotíš.
Navyše nie je zakázané mať opačný názor....ani ho vyjadriť. Tak isto s mnohým súhlasím a s mnohým nesúhlasím....avšak rešpektujem.
Nikde som sa nedočítala, že by nemožná označila seba za chudáčika a geo za zlú....ty áno?
Geo nepotrebuje takúto obhajobu....prepáč eniXelka....musela som, lebo toto už bolo na mňa dosť.

Slovko "je" je buď:
- tretia osoba jednotného čísla od slovesa byť
alebo:
- tretia osoba jednotného číslo od slovesa jesť

Oba vyššie uvedené výroky SÚ FAKT!!!!

Opravujem:

je - nie ako slovko ale ako vyjadrenie stavu.
Napr. Je to zelené, je to škaredé, ale v tom prípade to bude brané ako fakt a čo keď je to len domnienka.

Samotný výrok Ona je je pravdivý, čiže fakt.
Ale sú tam tri bodky, čo sa používa ako znak nedokončenosti výroku. Doplň si, čo uznáš za vhodné (ako ti napísala už Nicebosorka vyššie).

Rovnako je možné zámeno ona nahradiť akýmkoľvek nickom. Jááák je libo. Koho sa ti len žiada okomentovať, tu máš na to priestoru habadej.
Aj ostatní, ak majú nutkanie.

No ale potom sa nečuduj, že nedostávaš správne odpovede, keď nesprávne položíš otázku.
Pýtať sa vie každý, ale správne sa opýtať - to už je umenie.
Taký bežný príklad zo života - potrebujem od chlapa, aby niečo urobil/opravil.... Pýtam sa ho: Čo robíš zajtra? Protiotázka: "Prečo?" "No len sa pýtam..." "No, zatiaľ nič nemám na pláne" "Dobre, potrebujem navŕtať dve diery do steny." "No tak to nepôjde!" "Prečo????" "Lebo vrtačku som požičal susedovi" (a to je iba skrátená verzia). Keby som sa spýtala rovno, či mi zajtra vie navŕtať dve diery, tak si môžem ušetriť kopu "naťahovania sa o slovíčka".
Toľko k tej abstraktnejšej časti ...
Teraz k tej gramatickej - ani to, čo si doplnila nemení nič na tom, čo som napísala o slovíčku "je" - či už vyjadruje stav (to potom platí tá možnosť č.1), alebo činnosť jedenia .....
Ak za to (ona) JE ... doplníš čokoľvek (vysoká, nízka, múdra, hlúpa, fialová, zelená,...) je to prívlastok - ale ten nerozvíja sloveso "byť", ale to zámeno "ona" ....

Počkáme teda na ostatných.
Ale dostaneme sa tak kde sme boli. Ak napíšem X je bakaná, Y napíše áno je a Z napíše nie je. Čo stým potom?

Vôbec nič.
Je tu len priestor na hodnotenia rôznych osôb, ich činností a prehľadov obsahu ich hláv.

A v ostatných diskusiách sa bude (hádam) debatovať výlučne k téme.

Ak budeme pokračovať v dobrých tradíciách dní minulých, tak sa tu vytvorí situácia, ako starých detských čias, keď sme sa išli hrať "Kráľu, kráľu daj vojačka..." - akurát tých, čo budú stáť za Y alebo za Z si nebudú vyberať ony samé, ale rozhodne bude geometrickým radom narastať počet "prívrženkýň" na jednej i druhej strane.
Strana Y bude hafkať na stranu Z a po pár hodnách už nikto nebude vedieť, prečo na seba vlastne hafkajú .... a chudátko X sa len bude čudovať, uprostred čoho sa to nachomejtla (častokrát nevinne, pretože ani omylom nevolala nikoho na svoju obhajobou a samozrejme ani nejak extra nestojí o to, aby niekto na ňu kydal)

Myslíš, že budú medvedíky a prsty?

A nebolo by lepšie počkať na nejakú novú osobu prvopíšucu sem, píšucu trochu chaoticky, lebo sa nachádza, domnieva sa, že sa nachádza, ale možno aj fakticky je v nejakej hraničnej situácii?
To by bolo Prekvapenie

Kľudne si čakaj na kohokoľvek, alebo sem píš čokoľvek, alebo choď na prechádzku do lesa, alebo do kina...
Mne je to sedem.

Vyplazený jazyk ja by som chcela niečo pripomenúť Úsmev už som to písala kaje taje...ale:
to, že človek nezareaguje v diskusii, nemusí znamenať že nemá čo povedať Úsmev áno, aj tak sa dá ukončiť diskusia - tichom Úsmev a je prd každého do toho prečo človek ticho ostane... možno sa len nad počítačom uškŕňa nad kravinami čo oponent píše alebo išiel jednoducho robiť nejakú bohumilú činnosť...
je len každého osobná vec na čo reagovať bude písaním a na čo reagovať bude mlčaním. Bozkávam

Áno to máš pravdu, niekedy to ani inak nejde.

Nemožná, prečo mám pocit, že stále s niekým, alebo s niečim bojuješ? Možno aj z mojich príspevkov ide takýto pocit, len seba nevidím, ale iných áno. Budem rada, keď niekto o mne napíše, ako sa javím ja. Ja osobne vidím nemožnú ako ženu nespokojnú so svojim životom. Ale možno sa mýlim. Ak to tak nie je, vopred sa ospravedlňujem.

A ja si myslím že z nemožnej sa stáva možná Objímam

...a ja sa teším na ježiška Vyplazený jazyk

TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam ďakujééém TlieskamTlieskam

A veríš v Boha?

Malo to sem. Pardón,
A aramana, keď už takto, veríš v Boha?

Úsmev nie, netajím sa tým.v niečo verím ale boh to nie je. Úsmev
...ale pozor Úsmev veeemi veľa mojich komentárov je čistá recesia Úsmev

Ja to tak aj beriem, ale pozor na slová, lebo Tebe teda Ježiško darčeky nenosí.
Mne sa tá Tvoja recesia celkom aj zdá. Keď nejde o život ... Mrkám

ako som si poobede prvykrat precitala nazov diskusie, furt mi beha po rozume:
http://www.youtube.com/watch?v=35R08258UAg
Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe
Eva Slnko

1. evi..mne bolo hlúpe to tu dať...aby to niekto nepochopil zle a neotvárali ďalší ring Úsmev ale mala som rovnakú myšlienku Úsmev

2. Geo pre toto si v mojom zozname 5 TOP Úsmev

1. tesi ma, ze som sa aj tebe trafila do noty Úsmev
2. Áno
Eva Slnko

Maka, smelooo, sme v ringu ÚsmevMrkámPohoda

A SrdceSrdceSrdce

nemozna ,
ako to dat do spravneho smeru s mojho hladiska,asi takto:
si sa navazila na geo do inej temy,ale nie o tom o com to bolo,teraz ti napisem,ze pohlad na nu som mala aj ja taky ako ty ,taktiez som bola mudra a si myslela ze viem viac ,co napisem mi budu pritakavat ,ale bol to omyl.Prečo?,lebo ona pisala jedno a ja som to videla inak oproti-smer .Nechapala som jej slovam,ale casom myslim dva roky mi to trvalo ked nie viac .nechodila som na stranku,ale citala co sa tam pise,zdrbla aj mna viac-krat,ale co sa stalo?osobny kontak som snou nemala, ale uz by som sa chcela stretnut s nou .,napisali sme si mail myslím ze ona bola prva aj to ma upozornila,ale odpovedala som jej a prebehli mezdi nami asi cca 6 maili a som s nou spokojna.A aj ked si mysli co pise tak pise do diskusie,kde je to dovolene a,ak chcem odpovedat odpovedam,ak nechcem drzim hubu
Ja osobne ju vnimam,obdivujem aj ked moje zaciatky k nej boli podobne ako tvoje.
A vtedy geo nevedela co je to za výrok,že ked zlo sici na teba sprchnes ho ,jedovatejsi je ten co ho dava ,dufam ze ho pochopila Mrkám

Dlho váham, či zareagovať, či nie, jediné, čo som mala chuť napísať, bolo -"nemožná, vykašli sa na to, nemáš šancu vyhrať". Som tu nová, ale vnímam to rovnako ako nemožná, hľadala som tu útočisko, ale už nemám chuť reagovať na príspevky, aby sa do mňa geo náhodou nenavážala, stalo sa mi to raz a presne ako píše nemožná, ukončila som konverzáciu, lebo to k ničom nespelo, pravda bola jediná, tá jej. Jej príspevok bol zaujímavý, prečítala som si ho, niečo som si z neho zobrala, ale jej ďalšie reagovanie na komentáre boli len o presadzovaní si svojej pravdy. Môj pocit je ten, že ste uzavretá komunita, väčšina z vás sa vyjadrila, aká je geo fantastická, že ju poznáte osobne, môže byť. Možno to tak je. Ale z príspevkov tu to tak nevyzerá. S otvorením tejto témy a po prečítaní tej predchádzajúcej sa na ňu pozerám ako na človeka, ktorý si už nevie rady a silou mocou si potrebuje dokázať a vám všetkým, že ona má pravdu. Prečítajte si dôsledne jej konverzáciu s nemožnou a zistíte, že jej naozaj neodpovedala na jednoduchú otázku, namiesto toho rozpisuje siahodlhé poučky o tom, čo je fakt a čo nie... Sama píšem so "strachom", že som tu nová a budete na mňa hľadieť škaredo, som hlúpa, lebo tomu nerozumiem tak dobre ako vy - môže byť. Ale berte to tak, že je kopec žienok, ktoré to vnímajú rovnako ako ja a nemožná a jednoducho sa neozvú, ozvete sa len vy, čo geo poznáte. Takže prosím vás, nesúďte mňa, nesúďte nemožnú, vyjadrili sme len svoj názor, bohužiaľ, geo sa s s ním nestotožňuje a robí z toho toto malé divadlo. Otvorenie tejto témy "Ona je..." považujem za detinské. Ale je to len môj názor.

novanka tak ja sa hlásim, aby som vyvrátila Tvoju domnienku, že sme tu uzavretá skupina a s geo súhlasia iba ženy, ktoré ju osobne poznajú.
Necítim sa byť súčasťou žiadnej skupiny, osobne poznám iba dve naničmamy (a georgina medzi nimi nie je) a aj tak sem chodievam takmer každý deň. A vyjadrujem sa k čomu chcem a čítam takisto čo chcem.
A keďže toto je ring voľný tak si poviem tiež čo chcem Veľký úsmev
Novanka, nemozna, priska-ke a ostatné "nespokojné" so situáciou na naničmame a diskusiami na nej, úplne chápem, prečo ste nespokojné a prečo jedna s druhou súhlasíte. Vnímam vás ako veľmi podobné povahy s veľmi podobnými vzorcami správania. A z vašich reakcií predpokladám, že väčšinou si viete svoju pravdu vydupať krikom. No a s geo to nejde, čo? Mrkám

Bohužiaľ loulou, si úplne mimo, vydupať krikom? Ja? Musím sa zasmiať. Ako by napísala geo - domnienka. Úplne, úplne mimo... Jediný kto tu od zlosti s krikom dupe je geo. Fíha, už v treťom príspevku ... Prekvapenie

Ako vieš, že od zlosti a ešte k tomu s krikom dupem? Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev
Začínam sa naozaj baviť Mrkám

Inak, Loulou použila výraz predpokladám. Ona dobre vie, že si to domýšľa.

Ale ty si nám oznámila ako fakt, že Geo od zlosti s krikom dupe Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev .

jasné, že je to domnienka, tak som to aj napísala, že ja vás tak vnímam.
a naopak nemám pocit, že geo dupe od zlosti, skôr sa mi vidí, že vy ste podľa vás spravodlivo rozhorčené. Btw. nad čím vlastne?

Prečítajte si dôsledne jej konverzáciu s nemožnou a zistíte, že jej naozaj neodpovedala na jednoduchú otázku, namiesto toho rozpisuje siahodlhé poučky o tom, čo je fakt a čo nie...

Novanka, ako sa volá ten príspevok? Fakt a domnienka. O čom som tam písala? O faktoch a domnienkach.
Žeby k téme?

Nemožnej som v tom príspevku odpovedala na všetko, na niektoré otázky dokonca opakovane. Ale kto to videť nechce, tak to nevidí - čo ja s tým?
Nááá, nič ÚsmevPohoda

***

Takže prosím vás, nesúďte mňa, nesúďte nemožnú, vyjadrili sme len svoj názor, bohužiaľ, geo sa s s ním nestotožňuje a robí z toho toto malé divadlo. Otvorenie tejto témy "Ona je..." považujem za detinské. Ale je to len môj názor.

Kto kde koho súdil?
Teda okrem nemožnej, teba a prisky?

Nestotožniť sa s niekoho názorom je podľa teba čo? Je povinné odkývať každému všetko? Lebo teda to by bola pre mňa novinka.

Tiež som nepochopila - kde robím divadlo? A aké?
Prečo je detinské otvorenie novej témy?

A svoje názory tu píšeme všetci ÚsmevÚsmevÚsmev

novanka, ani nemusím čítať tvoje litánie... stačilo mi len pár slov... kludne napíš o čo ti ide... ak však čakáš radu, pomoc, tak stačí dať na konci svojho príbehu otázku... tá napomáha tomu, aby sme tá,ktorá chce odpovedať nápomocne aj vedeli na čo máme odpovedať...
ak však bude naša odpoveď akákoľvek a ty nemáš iné východisko, tak ti stačí bud zariadiť sa, alebo sa ešte opýtať na detaily ako to myslíme... ak sa však stane to,že na moju,alebo geo odpoveď zareaguje niekto iný s otázkou že či to tak naozaj bude, alebo či sme neni drzé, alebo či sa trebars zrkadlíme a my potom odpovedáme na ...., tak tam sa naše rady a sily trieštia... ale teba potom utvrdzuju v tom konvenčnom a zabetonovanom názore že neni cesta inakade, len do ... a to je problem, nie to či ty niečo napíšeš,alebo nie... teda aspon tak to ja vidím... aj to či ťa niekto súdi,alebo nie... ved to nechaj na iných či ťa chcú súdiť... neskontroluješ všetkých ludí či robia to čo by si chcela aby robili, ani do hláv im nevidíš... len skus porozmýšlať nad odpovedami,ktoré dostávaš a skumaj prečo s tebou robia to, čo s tebou robia... bez ohladu na novanku, povanku, nemožnu aj možnu... až vtedy sa dostaneš dalej...

Prekvapenie Ja som tiež zaregistrovaná len krátko, viac čítam, ako prispievam, ale tu mi nedá nereagovať. Nedávno ste Nemožnú takmer ukameňovali, že nazvala Geo "trúbou", čo za nejaký vulgarizmus nepovažujem. Ale vyjadrenia typu "Chuj...ny" a "sr.čky" sa vám zdajú v poriadku? A vôbec, ten panovačný tón ...
Geo napíše svoj názor stručne, jasne - možno nie spôsobom mojkania - ale slušne.
Kamila s citom, ľudskosťou a pochopením a tiež slušne.
Preto si názory oboch vážim - je dobre vidieť problém z viacerých uhlov.
Ale niektoré reakcie obom dievčatám viac škodia ako pomáhajú. Môj názor.
Lebo /a zase podľa mňa/ bude naozaj škoda, ak sa Geo alebo Kamila odmlčia a prestanú pre tieto žabo-myššie vojny, ktoré ony ani nevyvolali, reagovať.
Je nádherný deň, tak si ho všetci užime SrdceObjímamSlnko

na všetko treba čas

na vlastné myšlienky

na pochopenie myšlienok iných

Nebudem sa vyjadrovat k tomu kto je aky a onaky. Nikoho tu osobne nepoznam, tak si netrufam. Chcem sa vyjadrit k nanicmame celkovo. Citam ju uz roky, zaregistrovana som asi dva mesiace. Citam co ma zaujima, a odpovedam ked mam cas a pocit, ze mam co povedat. Nemam pocit, ze je to tu o uzavretej komunite, a "hladkani brusiek". Chcela som sa uz aj odhlasit, aj som o to poziadala (pretoze nemam vela casu, a pisanie mi trva vecnost), ale nakoniec som tu ostala. A som rada.

Ked som sem dala svoj prvy prispevok, bolo mi povedane, ze pisem haraburdy, alebo ze si myslim, ze ine zienky pisu haradurdy (nie som si ista ako to bolo myslene), ze som naivna atd. Ale ani jeden z tychto prispevkov ma neurazil, pretoze nic z toho nie je pravda. Ze sa niekto citi hlupy, nepochopeny, nevypocuty, je naozaj len osobny pocit. Ako sa mozeme bat reakcie na nas nazor? Tiez ma velmi zaujima odkial sa berie ta potreba lutovat a byt lutovany? To, ze s inymi nesuhlasime, neznamena, ze sa ich nesnazime pochopit.

Tiez sa niekedy vyjadrim nie najlepsie. V mnohych temach mam medzery, o inych viem viacej ako by som chcela. Napisem nieco, a po odoslani mi dojde, ze sa to dalo napisat aj lepsie, ale co uz? Som si ista, ze su ludia , ktori so mnou nesuhlasia, ani ja nesuhlasim s kazdym. Som rada ked mi niekto ukaze iny uhol pohladu, aj ked to nedam najavo tym najlepsim sposobom (ucim sa). A casto sa stane, ze si myslim, ze uz som si na nieco utvorila nazor, a potom si precitam prispevok niekoho ineho, a bum... Urcite nemam strach, ze mi tu bude ublizene. To, ze sme tu vatsinou zeny/matky neznamena, ze si musime za vsetko navzajom zatlieskat.

tak nejak si to aj za mna Tlieskam

evelyn d.,
suhlas Áno
Eva Slnko

Nie je to detinské, je to alibizmus. Úsmev

Predpokladám, že táto konkrétna téma pozdvihne a napraví názory na "materské" fórum, niekde, kde majú pocit, ze tu sa to nedá čítať.

Čo tak si dať time-out.

Úsmev

Áno crystall

nikto nie je dokonaly, ani geo :-). ta praca co tu robi pre pravdu a objasnovanie veci je super, a je to podla mna dolezita cinnost. len moja domnienka je, ze pri nej obcas zabuda na ludske pochopenie, casto tlaci na pilu a casto musi mat posledne slovo. a tie nahnevane a dotknute holky co sa stavaju proti nej to odzrkadluju.
vsetci nezaciname svoj duchovny vyvoj z rovnakej startovacej ciary. uvediem priklad: mozme niekomu napriklad vycitat, ze zo seba robi obet a preto sa dostava do situacii, do akych sa dostava. mozme mu poradit, ako z toho kruhu vyjst, dat mu precitat scotta pecka a xy dalsej literatury, kde sa pise ako to urobit a ako su niektori ludia lenivi na sebe zapracovat. mna to 5 rokov ucila dobra psychoterapeutka, chodila som na xy rodinnych konstelacii a na riadenu imaginaciu a kopu veci som stale nedokazala aplikovat do svojho zivota napriek neustalej prace na sebe. potom som sa naucila meditovat a spomenula som si na hlboko traumatizujuce udalosti z detstva, ktore som mala dovtedy vytesnene, par mesiacov som bola v posttraumatickom soku a potom som mohla zacat konecne veci naozaj napravat, teda uz som ani nemusela, dialo sa to same. medzitym na mna kopu ludi tlacilo so svatosvatou racionalnou psychoterapeutickou pravdou a podozrievalo ma z lenivosti a zbabelosti, a tlacilo na mna podobne, ako to casto robi aj geo. slova pravdy nie su vsetko, niekedy cloveka nakopne pochopenie, niekedy potrebuje hlavne CAS a nie dookola opakovanu nespochybnitelnu pravdu, lebo zivot je aj komplikovany. prisnost pravdy na jednej strane a zhovievavost, laskavost a pochopenie na druhej strane, by mali byt v rovnovahe. ta rovnovaha sa neda popisat, ani ju nestaci mat na pamati. to clovek potrebuje nachvilu stisit tok svojich myslienok, zbadat, ze tie myslienky su len myslienky, zbadat nesmierne ticho co je v priestore medzi tymi myslienkami a zistit, ze jeho podstata je omnoho viac v tom tichu, ako v neustale beziacom toku myslienok. v tom nesmiernom tichu je more pravdy v oceane sucitu SrdceSrdceSrdce

Pekne si to a súhlasim Slnko

Plne súhlasím.

... SÚ-CIT ... SÚCIT ... úžasná vec ... cesta k láske a skutočnému poznaniu jednoty a dosiahnutiu bytostnej radosti ...

Mám jedno pravidlo v živote, ktorým sa viac menej snažím riadiť: "Nad nikoho sa nepovyšuj, ale ani pred nikým sa neponižuj". Samozrejme každá z nás je iná, každá v krízových situáciach reaguje inak, ale veď preto je tu nanič mama, aby sme sa my ostatné na daný problém pozreli svojim pohľadom a povedali svoj názor. Je to len názor, nie recept na riešenie problémov. Som tu už nejaký ten čas, ale mne geo a jej názory vyhovujú vo všetkom. Je ostrá ako britva, ale ono je to len pravda. Nemám veľmi rada ľudí ako je ona, lebo ja som mäkká ako maslo, ale veľmi ich obdivujem a rešpektujem. Chcela by som byť ako ona, ale bohužiaľ to nejde, iba že by som sa ešte raz narodila.

Novanka, ja osobne za seba suhlasim s Tebou do bodky. A to viem o dalsich "n" ktore len nahliadaju zo zakulisia na prispevky, ale nezapajaju sa do diskusii, len aby nahodou nenapisali svoj nazor za ktory budu.... a skoda slov:(( je mi luto Kamilky, ktora stranku rozbehla a dava do nej kus seba a niekto jej to takto kazi:((

Mas pravdu, aj si chodim iba citat a strasne malo pisem, aby ma niekto nedod.bal za nazory, ktore nebalim do kvetinkoveho papiera
Ale ja viem, ze nepises o mne, nepatrim k tym odutym medvedozberacom a ani k hladkacom urazeneho ega:-D Veľký úsmevVeľký úsmev
Ale ti co chcu ma najdu na maily a sranda, ze im moje podanie problemov nevadi a viem, ze su taki ludkovia, co pisu aj Geo
Vazia si jej rady, jej pohlad na vec, jej sposob podania...a nemusi posielat za kybel smajlikov aby naaaahodou niekomu nespravila bibinku na dusi...
Nemusi nikomu nic vysvetlovat, kto chce pochopi a kto nie tak nie...
Geo prosim, prosim, prosim...bud vzdy taka aka si...

Lydusha, paci sa mi ako si napisala. KAZDY by mal byt sam sebou. ak sa ma niekto zmenit tak by mal len kvoli sebe a nie kvoli inym. to ze niekto ma zly den, nedari sa mu, nieco mu nevyslo, citi sa zraneny, alebo je mu nejak zle a stacilo by mu mozno sa tu len vykecat, mozno par povzbudivych slov, kusok empatie, pochopenia..... len nie dalsie slovne kopance a dotahovanie a davaj vysvetlenie preco...???? ver ze niekomu to moze viac ublizit:(( samozrejme niekomu taka komunikacia ale moze zas pomoct. ale nie sme vsetci rovnaky. nie kazdy znesieme tolko isto. Nie kazdy komunikuje tvrdou recou ale su aj citlivejsie zienata ktore sem chodia resp. ktore len citaju diskusie. je pekne ak niekto povie svoj nazor, ale skor ako ho vyslovi alebo napise, mal by si uvedomit ze citat ho bude tvor s ludskou dusou a mozno vo chvili ked by potreboval zdvihnut a nie kopance.

Pozri....ja pisem za seba...a to, ze sem napise ranena breza a potrebuje sa iba vykecat....nuz ok....ale ranena breza by mala tiez vediet, ze na svete su aj ludia, ktori necitaju myslienky, nie su za kazdu cenu empaticky, nelutuju na povel ani na lusknutie prstami a teda ak je ranena, nech radsej nepise ako by ju malo nejake kakane slovo trebars od lydushy zabit docista...
Mna tiez dokaze rozladit xy veci. Ale je to o mne. Nebudem valat vinu na geo, teba, boha, osud, vesmir...
Preco je to take tazke pochopit? Mne tiez niektore veci docvakavaju po dlhsej dobe ako je normalne, ja mam vazne dlhe vedenie...ale ked docvkanu tak si to priznam a nebudem dupat tvrdohlavo ze neda sa, nejde, nemozne a trvat si na svojom ... povedz mi ako by teba niekto donutil, aby si sem nechodila, ked sama nechces???
A este k tym kopancom...to je iba uhol pohladu...to co ty vnimas ako kopance vnimam ja ako holu realitu. Tiez si necucam svoje "mudre rady" z palca...je to mnou prezite...

sidielkova pises, ze kazdy by mal byt sam sebou a zaroven uberas toto pravo Geo...ked je niekto citlivejsie ziena mala by sa jej Geo prisposobit a hrat na jej notu?...jednak neviem ako by to zistila, lebo telepat na dialku asi nie je a jednak neviem preco by to mala robit, alebo?

pre mna osobne je neuveritelne ako si niekto moze mysliet, ze ten druhy na inom konci krajiny pri pocitaci MUSI okamzite vediet ako sa citi a co presne potrebuje pocut...

navyse neviem ako beriete tu istotu ze niektore zienky odtialto odchadzaju, lebo tu nenasli pochopenie...je totiz dost mozne, ze ine mohli odist preto, lebo tu okrem medvedov nenasli ziadne vecne a triezve rady ako dalej...

ja osobne nepoznam nikoho z tejto stranky, s niektorymi suhlasim viac s inymi menej , s niektorymi raz suhlasim a inokedy nie, ale ved o tom by mala byt normalna rozumna a dospela diskusia, preto otazku preco, osobne nepokladam za vyrivacnu, ale normalnu regulernu vramci diskusie

Áno

vieš, aj v kláštoroch bachli svojich žiakov dobre po hlavách... to preto aby sa zobudili a vyhodili z hlavy odpadky... ano,niekto to nezvláda... niekto ano... jemi však divné že ked niekoho buchneš dobre lopatou medzi oči a on sa tvári že nezvláda... ale nezostal ležať... ide do útoku... a o tom to je... tak položila ho tá rana? ako deklaruje? alebo nie...
lydusha a anka si svoje odomňa dostali... zostali ležať... ale ked sa dvíhali, nešli dpo útoku... pri dvíhaní hláv mali konštruktívne otázky najprv samé na seba že prečo sa to takto stalo? kde v sebe čo maju nespracované.. ale nabrali odvahu a skúsili po novom... a potom už len doladili detaily ked už stoja na rovných...
ja chápem... ked sto ludí bude robiť rovnako nejakú vec, tak ked stporvý urobí tú istú vec inak, bude to pre tých zvykom skamenelých divné... Kvietok

Pre lydushu a aj pre ostatných - mne Tvoje slová nebalené do kvetinkového papiera nevadia a nikdy mi ani nevadili. Lebo sa vyjadruješ tak ako Ti zobák narástol a je to úprimné a na nič sa nehrajúce. Dokonca Tvoje odpovede považujem aj za vtipné, lebo niekedy ak nejde o život....
Ale G.. no ale už to nechám tak, lebo nejde o život......

sidielkova,
ak mam nejaky nazor a stojim si za nim, dokazem si ho obhajit, nech by mi nan napisal ktokolvek cokolvek. Predpokladam, ze sme tu dospele, svojpravne zeny, tak ak niekto len nahliada a neprisspieva, moze mat na to dovody ake len chce.
Myslim, ze Kamila nepotrebuje ziadnu lutost, nevidim na to dovod.
Eva Slnko

Evka, Kamila si v prvom rade zasluzi uctu a to aby tieto stranky mali minimalne nejaku uroven a patricny standard. Myslim ze povedat si nazor je v norme a nik nikomu to tu nebrani, ale za kazdu cenu sa tu rvat za svoju pravdu za cenu urazok a ponizovania tak to uz stranky dehonestuje. je vela for na nete ktore sa tym zivia, ze sto ludi ma sto percent zarucenu a jedinu pravdu. tak preco neist tam a tu nechat uroven a plne funkcnu stranku?

sidielkova,
suhlasim, Kamila si zasluzi uctu. Tak ako kazda z nas.
Len nechapem, preco pripisujes Georgine nejake urazky a ponizovanie. Kde to robila?
Tuto stranku robia funkcnou ludia, ktori ju navstevuju. Aku ma uroven, to je na nas, ktore sem prispievame. Temy, ktore dava Georgina, byvaju na vysokej urovni, su hodne zamyslenia, uvazovania, vymienania si pohladov, nazorov. Prispieva k fungovaniu tejto stranky obrovskym kusom prace, ktoru my, bezni uzivatelia, nevidime. Tak neviem, ci zrovna ona je tu persona non grata... Vidi sa mi to voci nej velmi nefer.
Eva Slnko

Lydush ja si Ta vazim aj s Geo ako ludi. Respektujem vas a vlastne aj vstkych co sem chodia, ako aj tych co nechodia. Ak s vami nesuhlasim nemyslim si ze ste zle. jednoducho vas akceptujem. ale aj to je moja ludska dostojnost. myslim ze tak isto ju ma tu kazdy a preto by sa tu mali vsetci vzajomne respektovat. aj to ze niekto je ranena breza, aj to ze iny ma odlisny nazor, aj to ze iny ma inu formu komunikacie, kazdy ma inu naladu, kazdy ma ine potreby. ale je tu jedna vec co by mali akceptovat vsetci bez rozdielu a to ze tato stranka by mala sluzit ako pomoc pre inych a nie na ublizovanie, nie na kompenzovanie si svojich komplexov atd. NA POMOC... presne tak ako ked tato stranka zacinala:)

sidielkova,
v com podla teba spociva ta pomoc?
Eva Slnko

napriklad v pochopeni, naurazani, vo vzajomnej ucte, naponizovani, nenadvysovani sa ... tak aby kazdy kto sem pride sa citil prijemne, aby tu bol rad a aby bol dostojne akceptovany ci uz s nim suhlasime alebo mame iny nazor. no ak niekto napise ""ona je..." ale osobne sa mi to nepaci a podla mna to nie je dostojne, ani slusne , ale je to urazka na konkretnu osobu. lebo ona ma nejake prinajmensom meno a aj nejaku ludsku dostojnost.

sidielkova,
tato diskusia je zaradena do sekcie Ring volny a je dosledkom komentarov v inom blogu.
Suhlasim s tebou. Aj ja si myslim, ze pomoc ma byt v neurazani, neponizovani, nepovysovani sa, v ucte. A toto ja zrovna u georginy nachadzam. Nemam skusenost, ze by urazala, ponizovala, neakceptovala a podobne. Prave naopak, ona byva tercom urazok. Vies, ze aj ona ma svoje pocity, svoje emocie, ze ak sa do nej niekto navaza, aj ju to moze zranit? To ale dievcatam, ktore sa do nej navazaju, asi nepride na um...
Iste, nelutuje, neposiela medvedov, neutvrdzuje cloveka v jeho krivde. To nerobi, ale snazi sa ukazat iny pohlad. Snazi sa diskutovat vecne, racionalne, jednoznacne, chce mat jasno v pojmoch, aby nedoslo k nedorozumeniu. Co je na tom zle?
Eva Slnko

ale ved aj to je isty druh pomoci, ze Ti niekto da moznost pozriet sa na vec z druheho uhla pohladu, aj ked Ti to "splechne rovno do tvare"...
ja si presne pamatam, ked som zacala chodit na NM a postupne citala par diskusii a v jednej sa lydusha navazala (myslim, ze spolu aj s polarkou) do nejakej dievciny a si vravim : ta (lydusha) co si mysli o sebe?! a uz v dalsich diskusiach som ani nemusela pozerat, kto ten koment pise, jasne - zasa lydusha... Veľký úsmev a dlho mi trvalo, kym som pochopila, ako to mysli, tak isto ako geo, na to fakt treba cas a mozno aj ochotu priznat si, ze tie baby naozaj mozu mat pravdu
nemala som potrebu sa tu registrovat ani zapajat sa do diskusii, stacilo mi citat a brat si z prispevkov, co mi treba, ale o par mesiacov sa aj ja stanem mamou a myslim, ze isto nastane chvila, ked aj ja budem potrebovat radu a verim, ze tu sa mi jej dostane Úsmev
a este som zabudla, ze ani jednu z vas osobne nepoznam, ale svojimi nazormi, postojmi a vsetkym, co s tym suvisi mi je momentalne najsympatickejsia ja_hodka Úsmev

Novanka ,suhlas s tebou Áno vsetko do bodky ,predtym tu chodila mutit vody a vyvolavat sarvatky LYDUSHA ako vidim prisla sa zastat skvele svojej podryvacky Geo oni dve tu nedaju ludom dychat ,len striehnu kde co sa kedy zvrtne ,nooo najmudrejsie osobky navazali ste sa do chuderky Margory ktora si toho prezila viac nez dost ale ako vidim ze na nu nemate ... Loulou ty uz radsej nepis nic na jej adresu dievca mile ,lebo sa mi chce z tvojich prispevkov vies co...pisem tu len k voli nej ,lebo sa na to nemozem pozerat

ballymenna,
tento tvoj komentar sa ti zda vhodny? vycitas tu niekomu, ze vyvolava sarvatky a muti voda. Co si teraz urobila ty? Navazas sa, urazas, utocis. Co konstruktivne tvoj komentar tejto diskusii priniesol?
Eva Slnko

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev
Teraz si to otoc na seba a mas vysledok, ktory sa ti pacit nebude Chichocem sa
A Margori nie je chuderka, to ti mozem rovno zagarantovat.
Je to vynimocna bytost a na rozdiel od teba dokaze normalne komunikovat

ballymena keď sa Ti chce, tak sa choď Veľký úsmev
pozerať sa na to nemusíš, za tým, čo som jej napísala, si stojím, takisto ako za tým, že som každé jedno slovo myslela v dobrom. Margori ešte nie je v pozícii, kedy jej tie slová niečo dajú, to je jediná chyba, ktorú som spravila.
Ale vieš čo? Lichotí mi, že si ma priradila do kategórie vám nevyhovujúcich spolu s geo a lydushou Úsmev

Bambule, musim sa pod fuzy usmievat - hadajte preco? Viete, co bolo v stredu ....
Ale uz to pomaly odoznieva, tak odfuknite a o mesiac zase dovidenia Váľam sa od smiechu po podlahe

Chichocem saChichocem saChichocem sa hiii, no fakt. v stredu bol Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe nahodicka. aspon vidno, ze nanicmama je zenska stranka a ze sme vsetky v sulade Chichocem sa

Nie, nie je to náhdočika, ale je to pravidlo. Keby sa niekedy niekomu chcelo urobiť prehľad dátumov, kedy tu bolo "búrlivo" a porovnať ich s dátumami splnov, tak sa to (podľa mňa) kryť minimálne na 75%, ale tipovala by som to až tak na 90 ....

jasne, ved ja som myslela "nahodicka" v uvodzovkach.

v stredu okrem splnu boli na slnku aj silné erupcie Mrkámhttp://www.topky.sk/cl/10/1359467/Smeruju-k-nam-obrovske-vybuchy-zo-Slnk...

Ona je.....fajn

Peknú nedeľu všetkým,

včera som nemala čas sem nakuknúť a dnes veľmi pekné príspevky, od každého.
Poučné, milé, neurážajúce a hádam nevyslovím domnienku, že svet je farebný a takí sme aj my ľudia.
Ďakujem všetkým za pochopenie, nepochopenie, napísanie, nenapísanie, nechcela som sa nijako geo dotknúť a dostala som odpovede a všetky otázky, aj keď tu priamo a polopatisticky neboli napísané. Možno som chcela aby ma kopla do riti, napíšem to rovno takto, lebo ona to tak nerobí a dá sa to aj inak.
Podľa mňa niekedy sa to veru nedá. My sme si s geo kedysi čo to popísali súkromne a priznám sa, že takému postoju k životu nerozumiem. A preto som nemožnou, lebo nikto z nás nemá návod na všetko a stále musíme hľadať cesty k nemožnosti.
Ste všetky veľmi, veľmi krásne baby.

nemozna,
predpokladam, ze nikto z nas nema navod na vsetko Úsmev
Nemusime si vzdy rozumiet. Ani nasim zivotnym postojom. Staci respektovat. Teba, Georginu, kohokolvek ineho.
Pekny den ti prajem.
Eva Slnko

"Staci respektovat. Teba, Georginu, kohokolvek ineho"
ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

Mysleli sme na seba v rovnakom čase.

Vieš, snažím sa rešpektovať všetkých, ale tu sa moja empatia zastavuje.
Idem robiť niečo iné a uvidíme.

Nechodím tu často, ale ak sa mi to nesníva, tak som sklamaná a niekedy až šokovaná, ako sa tu občas "debatuje". Nestíham to ani celé sledovať a prechádzať cez témy, ale niekedy mi to pripadá, že sa tu prehnane hrá so slovíčkami, smajlíkmi, no niekedy na grc. Neviem či by aj v pánskej spoločnosti to tak vyzeralo, asi nie, sú vecný, asi menej emočný a tým pádom neriešia čo nie je podstatné. Veď ak niekto s nejakým názorom nesúhlasí, tak to napíš a vymaľované. Mala som rada túto stránku, ale stráca sa mi jej podstata a čistota.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok