O nenakupovaní

Jaaaj, prečítala som si ďalší článok o nenakupovaní.

Ako dobre, viem o čom hovorí. Sama sa dosť snažím. Ale jedna vec nie - Vraj načo je niekomu 35 kusov nohavičiek v skrini? Tak toto viem veľmi dobre vysvetliť. Lebo aj ja ich toľko v skrini mám.

Ja totižto trpím pocitom, že ak nohavičky neoperiem v práčke na 90 stupňov, tak nie sú čisté. No a nakoľko je v domácnosti len málo iného prádla, ktoré tiež znesie túto teplotu, tak som proste kúpila viac kusov. A biele prádlo "vyváram" raz za mesiac. Neviem, či sa ničí viac alebo menej. Viem len, že určite mám niektoré kúsky viac ako 10 rokov. Aj keď teda priebežne dopĺňam.

Diskusie Naničmama.sk: 

U nas, je asi skor nadbytok ponoziek, lebo niektore tazsie identifikovatelne, nema kto potriedit a poparovat ....Hambím sa Inak sa snazim, redukovat nakupy oblecenia, uz ovela viac zvazujem .... ci j e to nutne ...

Aj ked je to nuda, snazim sa uz nakupovat rovnake ponozky.. Najlepsie 5 parov naraz. Potom nie je tolko problemov s triedenim

No traja chlapi s rovnako velkou nohou, uz sa mi viac osvedcilo, kupovat prave ponozky so vzorom, bo nejak matne si pospominam, komu patria a zvacsa sparujem ...

U nás si chlapi triedia ponožky sami. Tatino má nohu stále najväčšiu, tie mu nechajú na kope a junáci si vytriedia, spárujú a odložia do skrinky. 2x do roka im krabicu s ponožkami vytriedim ja - vyhodím deravé. Ale inak samoobsluha.

Pred rokmi som bola na jednom stretnutí a bolo tam veľa nemcov a skoro všetci mali jedno spoločné - každú ponožku inú. Debatovali sme o tom a jedna pani nám vysvetlila nakupujem rovnaké typy ponožiek vo väčšom množstve ale neriešim aká farba ku ktorej, takže presne ponožky vyzerali rovnaké len farebnosť bola iná. Možno aj k tomuto by sme mali pristúpiť, nemyslím ísť tak do spoločnosti ale u lekára vraj vyzuť sa s tým nemajú žiaden problém.

Patrím k tým ktorí tiež vyvárajú a tiež som bola ta ktorá mala mnoho nohavičiek, ale teraz už nedokupujem lebo neviem nájsť také aké som mala a tak sa počet zmenšuje.

Možno mimo témy - ale grif ako nakupovať pri výpredajoch. Chcela som si kúpiť rifle. Čierny piatok a tak ... reku počkám ešte deň a ešte deň a bolo po akcií. A na druhom portály to bolo obdobne - ešte deň, ešte dáme dokopy viacerí objednávku, nech poštovné sa z Anglicka neplatí a ... už nemali veľkosť. A najlepšie na tom je, že ja tie veci FAKT NEPOTREBUJEM.

Ponožkový kôš máme aj my - asi z viacerých budú prachovky Vyplazený jazyk.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.