O obaloch

Chystáme sa na oslavu malých detí. Nakoľko sa jedná o celkom rozvetnevú rodinu a každý príde s hračkou, dlho som uvažovala, čo vybrať. nakoniec som sa rozhodla pre kartičkovú hru. Poznám ju s práce s dospelými postihnutými - radi to hrajú, tak predpokladám, že to zaujme aj iné deti.

Zabudla som, jak sa to volá, ale keď som v hračkárstve opísala, čo chcem, pani vedela. Prisiesla som krabičku domov a povedala som si, že veď to rozbalím a pozriem.

Dala som dole prvý obal - plastový. Reku OK, kvôli manipulácii.

Potom prišla kartónová krabička.

Potom umelohmotný vylisovaný kus, do ktorého zapadla malá plechová krabička.

A keď som si už myslela, že konečne som to zdolala, zistila som, že papierové kartičky, teda samotná hra sú ešte raz zabalené a zatavené v igelite.

Ako vyhlásil moj manžel - to aj naša stará mama sa má ešte čo učiť, ona rezne balí iba do troch obalov PohodaPohoda

Pripájam fotku - ten prvý plastový obal je už fuč. A celá hra je to malé, označené šípkou.

Aj takto vyzerá ekologické správanie v praxi PrekvapeniePrekvapenie.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

už neviem kde som sa "rozčulovala" ako "ekologicky" balí orto.vložky jedna protetika v Martine...no des-pre eko zmýšlajúcich ľudí..Plačem

no ako v jednom seriali-bizňis je bizňis..

Poznám, kým ešte deti boli vo veku hračiek, z tých obalov som bola aj ja zúfalá ...

No toto je brutál. A pritom by úplne stačilo, keby to bolo v tej plechovke. Jediný spôsob ako proti tomuto bojovať, je nekupovať. Nie je to ľahké, lebo keď to potrebuješ, tak si veľmi nepomôžeš a nie vždy je k dispozícii vyhovujúca alternatíva. 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok