Čučoriedkové rezy s tvarohom.

Popis

Dobrotka.
Čučoriedkové rezy s tvarohom. - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

150gramovmasla alebo rastl.tuku
100gramovpráš. cukor
1kusvan.cukor
3kusyvajcia
100millilitrovvaječného likéru
180gramovpoloh.múka
50gramovškrobovej múčky
100gramovstrúhaná čokoláda
1⁄2kusprášku do pečiva

Inštrukcie

Maslo,cukor,vaječný likér a žĺtky spolu vyšľahám.Z bielkov si spravím sneh a polohrubú múku na sucho premiešam so škrobovou múčkou,práškom do pečiva a jemne primiešam k cestu spolu s vyšľahaným snehom.Na záver pridám nastrúhanú čokoládu a vylejem na vymastený a múkou vysypaný plech.Upečiem na 180°C v rúre. Na krém si vymiešam 2 šľahačkové smotany a zvlášť v druhej miske vymiešam 100 g práš.cukru so 6 polievkovými lyžicami vaječného likéru,pridám 2 jemné tvarohy a primiešam k tomu už vyšľahanú šľahačku.Na záver pridnám podľa návodu na sáčiku vymiešané 2 želatínové stužovače,rýchle premiešam a pridám 250 g čučoriedok a vylejem na upečený a vychladený korpus. Na záver na stuhnutú rez dám uvarenú polevu z 200 g čučoriedok,1 zlatého klasu a 50 g cukru.Vodu si pridávam počas varenia aby vznikol krém stredne riedky a nechám vychladiť.

Poznámky

Do rozpisu sa mi nezmestili všetky potraviny,nuž som ich rozpísala do postupu.
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

ajka Slnko ten musí byť dobrýýýýýýýýýýýý
samé fajné veci sú v ňom ÁnoTlieskamTlieskamTlieskam

Ver mi že aj je,nie je moc sladký,nabudúce by som doň namiesto jednoho tvarohu dala napr.biely jogurt.

Nuž ono sa v recepte aj zmeniť za iné ovocie,prípadne ak niekto nemá rád ovocnú variantu,môže sa do plnky pridať nastrúhaná čokoláda a je to vlastne straciatela plnka.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok