Dupľová roláda

Popis

Roláda je výborná, vhodné na slávnostné príležitosti.

Dupľová roláda - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

4kusyvajcia
6polievkové lyžicekryšt. cukor
6polievkové lyžicepolohr. múka
2polievkové lyžicevoda
 trochaprášok do peč.
4kusyčerstvé vajcia
6polievkové lyžicecukor kryšt.
6polievkové lyžicemúka polohr.
2polievkové lyžicekypr.prášok
1polievková lyžicamleté orechy
2polievkové lyžiceKakao
2polievkové lyžicevlažná voda
300millilitrovmlieko
1kuszlatý klas prášok
250gramovmaslo
200gramovprášk.cukor
150gramovzomletých orechov
2polievkové lyžicekakaa
100gramovčokoládová poleva

Inštrukcie

Žltá piškóta: bielky vyšľaháme so štipkou soli do peny, po lyžiciach zašľaháme cukor, pridáme žĺtky, vodu a múku s práškom do pečiva. Upečieme na papieri na pečenie a zvinieme na roládu. Necháme vychladnúť.

Kakaová roláda: bielky vyšľaháme so štipkou soli do peny, po lyžiciach zašľaháme cukor, zašľaháme po jednom žĺtky, vodu, múku s práškom do pečiva, orechy a kakao. Upečieme na papieri na pečenie, zvinieme na roládu a necháme vychladnúť.

Plnka: z mlieka a Zlatého klasu uvaríme puding. Necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme, pridáme práškový cukor. Po častiach pridáme vychladnutý puding, vyšľaháme na hladký krém a zomleté orechy.

Rozdelíme na 2 časti. Do jednej pridáme 2 lyžice kakaa. Vychladnuté rolády rozvinieme, papier odstránime. Tmavý plát natrieme svetlou plnkou a zvinieme opäť na roládu.

Svetlý plát rozvinieme, natrieme kakaovou plnkou a preložíme cez tmavú roládu. Hotovú roládu otočíme spojom dolu. Polejeme čokoládovou polevou. Odložíme do chladu a necháme stuhnúť. Polejeme čokoládovou polevou, pokrájame horúcim nožom na rezy a podávame.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok