Žĺtkové rezy alebo oblíž prst

Popis

Asi viaceré poznáte tento zákusok, nepiekla som ho možno 10 rokov Chichocem sa. Voľakedy sme si nevedeli žiadne sviatky a oslavy bez neho ani predstaviť.... ešte v januári mi ho pripomenul synovec (ako ináč na oslave bez neho) a tak som si naň robila chuť odvtedy. Neodolala som, tak aspoň do tortovej formy spravila, olizovala som sa pri každej kávičke Vyplazený jazyk

Žĺtkové rezy alebo oblíž prst - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

cesto
3kusyvajicka
75gramovpraskovy cukor
35gramovpolohruba muka
1polievková lyžicaoctu
15gramovKakao
1⁄2čajová lyžičkaprášok do pečiva
krem
2decilitremlieko
3kusyvajicka
1 1⁄2polievková lyžicahladká múka
1kusvanilkový cukor
125gramovmaslo
75gramovpraskovy cukor
150gramovkryštálový cukor

Inštrukcie

Cesto : žĺtka vyšľaháme s cukrom do peny, bielka vyšľaháme na tuhý sneh. Do žĺtkovej hmoty zašľaháme ocot a kakao, múku s práškom do pečiva, na záver zľahka vmiešame sneh. Vylejeme do formy vystlanej papierom na pečenie, boky vymastíme. Pečieme vo vyhriatej rúre na 170 st. približne 10 - 15 min., treba odsledovať, keď sa už odliepa od okrajov je upečený. Necháme vychladnúť.

Medzitým si z mlieka, žĺtok, vanilky a múky uvaríme kašu. Kým nám chladne vyšľaháme si maslo s práškovým cukrom do peny a po troche pridáme vychladnutú kašu. Dobre vyšľaháme. Natrieme na vychladnutý korpus - dám si už na podnos, krém nebude stekať. Dáme do chladničky trochu stuhnúť a my sa dáme do šľahania snehu.

Nad parou si vyšľaháme zvyšné bielka s kryštálovým cukrom tak dlho kým sa n ezačne prichytávať na okraje hrnca. Potom dáme dole z tepla a šľaháme aspoň 10 min. Sneh ostane krásne lesklý a na kréme nám nezačne "vodnatieť". Doporučujem vydržať....trpezlivosť v šľahaní ruže prináša Veľký úsmev. Sneh nám šľahaním zároveň aj chladne a tak ho môžeme hneď natrieť na krémovú vrstvu. Potom juž len chvíľu počkať a môžeme krájať.

 

Ak recept zvojnásobíte tak je to dávka na hlboký plech, vtedy krájam na rezy alebo kocky.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok